Fotograficznie, Z życia Azylu

Środa (18.02.2015 r.)

18 lutego 2015

Dzisiaj zaczynamy od bardzo dobrych wiadomości – wyniki krwi Fredzia nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Fredzio jest bardzo młodym królikiem i to na pewno zadziałało na jego plus.

Poza tym Fredzio dzisiaj wieczorem był w salonie piękności  i już zmienił się nie do poznania. Tak samo jak nasza Nowinka, dla której kołtuny są już wspomnieniem.

Nowinka

IMG_6241.JPG

Zdjęcia Fredzia pojawią się jutro. Możecie oczekiwać na nie z niecierpliwością. Fredzio był idealnym klientem. Jest oazą spokoju.

Kasiu, Olu dziękujemy za nieocenioną pomoc : *

W wynikach krwi Miziaka podwyższony jest tylko aspat – pozostałe wyniki wątrobowe są w normie. Myślę, że u Miziaka również wprowadzimy standardowe leczenie, a za jakiś czas powtórzymy wyniki krwi. Poza tym prawidłowa dieta (i utrata kilkudziesięciu dag) przy takich niewielkich nieprawidłowościach powinna również odnieść pozytywny rezultat.

Wątroba Piksela wygląda znacznie gorzej niż Miziaka, być może jednak ma na to wpływ również stwierdzona wczoraj kokcydioza. Piksel będzie otrzymywał w najbliższym czasie bactrim i panacur – bactrim stosujemy przy leczeniu encephalitozoonozy oraz kokcydiozy, a panacur przy leczeniu encephalitozoonozy (przez kilka tygodni)  i w celu wyeliminowania nicieni (3 dawki) – upieczemy więc 3 pieczenie na jednym ogniu.

Wyniki krwi Boskiego nie zachwycają – ma nadal bardzo wysoki aspat i alat, ale  jednocześnie lepsze wskaźniki albumin i bilirubiny. Na pewno pozostaniemy przy lekach i zastosujemy u Boskiego terapię ornipuralem.

Oddechowo bez zmian – najpierw świruje, potem ponosi tego skutki. Musimy bezwzględnie go wykastrować, bo w przypadku Boskiego nie chodzi już tylko o standardowe hormonalne szaleństwa niewykastrowanego samca i wynikające z tego problemy, ale o to, że to przekłada się na jego stan zdrowia. Królik sercowy powinien mieć inne usposobienie…(chociaż uwielbiam go za to jaki jest).

DSC00138.JPG DSC00142.JPG DSC00143.JPG

Response code is 404

Fircyk czuje się bardzo dobrze. Ma ładny apetyt, robi mnóstwo bobków, jest aktywny. Oczywiście leki wciąż kontynuujemy, aby do końca rozprawić się z głównym źródłem tej poniedziałkowej zapaści.

Poza tym na froncie bez zmian.

Jutro wieczorem czeka nas standardowa wizyta u doc. Na kontrolę zabieramy m.in. Duszka oraz Fircyk.

I na koniec jeszcze kilka ujęć z Azylu.

DSC00160.JPG DSC00194.JPG DSC00219.JPG DSC09859.JPG DSC00233.JPG DSC00208.JPG DSC00236.JPG

cdn.

2 komentarze

 • Odpowiedź Aneta 19 lutego 2015 at 23:04

  Witam serdecznie. Do jakiej rasy należy Boski? Mam królika o identycznym wyglądzie i pytam z ciekawości.

  • Odpowiedź waldek poznański 25 listopada 2015 at 23:12

   Boski Lewek miniaturka 🙂

  Napisz komentarz

  *