O blogu

Blog Azyl dla Królików prowadzony jest przez osoby związane z Fundacją „Azyl dla Królików”. Blog powstał jako miejsce, w którym dzielimy się codziennymi smutkami i radościami związanymi z działalnością w Azylu, a także piszemy o królikach mniej lub bardziej serio.

Od lewej: Katarzyna, Marta, Magda i Ola

Aleksandra Głowacka (Ola Azyl dla Królików) – „kierownik” Azylu, główna opiekunka królików, autorka wpisów wprowadzających w codzienność prokróliczej działalności. Wie o królikach tyle, że zawstydziłaby niejednego weterynarza. W chwili obecnej rezyduje u niej bezzębny, pyskaty Jeżyk.

Katarzyna Stosio-Witczak (Katarzyna Azyl dla Królików) – pisze na tematy mniej lub bardziej poważne. Wącha króliki i kupuje im akcesoria w IKEA. Samozwańczy PR-owiec Fundacji i Azylu. Opiekunka Mierzwiakowej, Jagody i Franklina.

Magdalena Gralak-Kuczyńska (Magda Azyl dla Królików) – specjalnością Magdy są historie królików. „Przerobiła” tylu tymczasowiczów, że niedługo ich liczba dobije setki. Magda jest niezłą gawędziarką, więc jak widzicie jej wpis szykujcie zapas czasu (chusteczki do ocierania łez też się przydają). Opiekuje się Fajterem, który przybył do Azylu cały poraniony, a teraz potrzebuje już tylko miłości.

Marta Pawłowska (Marta Azyl dla Królików) – w drobnym ciele wielki duch i zamiłowanie do dużych królików. Króliki Marty to trójka okazałych przedstawicieli ras dużych – Tigga, Vox i Boniek (dwaj ostatni panowie adoptowani z Azylu). Marta najchętniej pisze o hodowlańcach, zającach i innych stworach przekraczających rozmiar królika miniaturowego.

Na blogu pojawiają się także wpisy gościnne.

BLOG ROKU

Blog Azyl dla Królików nominowany był do nagrody Blog Roku 2013 w kategorii „Pasje i zainteresowania”.

o_sbgVv7DSC02752