Adopcje królików

W Azylu dla Królików czekają króliki, które wiele przeszły. Zostały porzucone na ulicy, w parku, na klatce schodowej, oddane z różnych powodów (alergia, pojawienie się dziecka, brak czasu, wyjazd), zostały odebrane podczas interwencji w pseudohodowlach. Wiele z nich wymagało natychmiastowej opieki weterynarza.

Jeżeli chcesz, żeby Twoim nowym przyjacielem był właśnie królik, nie kupuj zwierzaka w sklepie zoologicznym! Adoptuj królika z Azylu!

Wszystkie króliki w Azylu są pod stałym nadzorem weterynaryjnym, są kastrowane/sterylizowane. Jesteśmy w stanie opowiedzieć parę słów o ich charakterach i upodobaniach. Nowym opiekunom doradzamy jak się opiekować pupilem. Służymy konsultacją w razie zachorowania zwierzaka.

Aby zaadoptować królika z Azylu w Toruniu, zapoznaj się najpierw z poradnikiem adopcyjnym a następnie skontaktuj się z nami mailowo: fundacja@azyl.torun.pl

Dostępne do adopcji króliki znajdziesz na stronie Azylu.

ADOPCJE WIRTUALNE

System wirtualnej adopcji polega na comiesięcznym wsparciu Azylu w utrzymaniu konkretnego królika.

Jeżeli chcesz wesprzeć królika poprzez wirtualną adopcję, wystarczy wysłać maila na adres: fundacja@azyl.torun.pl z podaniem jego imienia i kwoty, którą możesz co miesiąc przelewać na jego utrzymanie.

Standardowo wirtualni opiekunowie przesyłają 20 – 30 zł miesięcznie. Można wirtualnie adoptować króliki znajdujące się w Azylu lub w domach tymczasowych (gdzie utrzymanie królika wspiera Azyl).

Jeden królik może mieć więcej niż jednego opiekuna. W przypadku królików szczególnej troski, wpłaty od kilku wirtualnych opiekunów pomagają pokryć wysokie koszty leczenia i utrzymania. Jedna osoba może też wirtualnie adoptować kilka królików.

Pieniądze wpłacone przez wirtualnych opiekunów przeznaczane są na zakup: karmy (granulat, zioła, siano); leków oraz opłacenia kosztów zabiegów weterynaryjnych; środków czystości (żwirek do kuwet, środki czyszczące bezpieczne dla zwierząt itd.); niezbędnych akcesoriów (klatki, kojce, kuwety itd.).

Adopcja wirtualna jest dobrowolną darowizną i w każdej chwili można z niej zrezygnować lub zmienić sponsorowanego królika.

Lista królików, które można adoptować wirtualnie

Każda wsparcie finansowe stanowi dla Azylu wielką pomoc!

DOM TYMCZASOWY

Dom tymczasowy jest alternatywą dla Azylu – to prywatny dom, gdzie zwierzę przebywa do chwili adopcji. Współpraca z domami tymczasowymi stanowi podstawę funkcjonowania Azylu.

Do domu tymczasowego trafiają w pierwszej kolejności zwierzęta, które źle znoszą pobyt w Azylu lub potrzebują indywidualnej opieki.

Domom tymczasowym zapewniane są: finansowanie kosztów związanych z opieką (wyżywienie, środki czystości); niezbędne akcesoria (m.in. klatka, poidło); opiekę weterynaryjną; stały kontakt z pośrednikiem adopcyjnym, który pomoże w rozwianiu wszelkich wątpliwości i problemów.

Jest to jedna z najtrudniejszych i wymagających największego zaangażowania form pomocy zwierzętom, dlatego decyzja musi być przemyślana, i oczywiście wymaga akceptacji wszystkich członków rodziny.

Bycie domem tymczasowym to nie tylko odpowiedzialność, ale i mnóstwo radości związanej z dzieleniem czasu i przestrzeni z królikiem.