Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (3.08.2014 r.)

3 sierpnia 2014
DSC06901.JPG

Aksamitka ma bardzo silnie zaburzenia neurologiczne, podwyższoną temp. i mocno przekrwione spojówki. Często traci równowagę, chociaż potrafi też dość długo spokojnie leżeć.

DSC06905.JPG DSC06903.JPG

Cejlon bez większych zmian. Jeśli uda nam się zwycięsko wyjść z myksomatozy, czeka nas pewnie walka ze zmianami ropnymi. Oby tylko ropa nie zaatakowała płuc.

DSC06926.JPG

Na szczęście Cejlon ma ładny apetyt i mimo swojego stanu uczy się korzystania z kuwety.

Response code is 404

Naszą nową podopieczną jest 2-letnia króliczka ze Śląska, która kilka miesięcy temu zaczęła wygryzać sobie sierść, w wyniku czego na jej ciele pojawiły się głębokie ropne zmiany. Jak tylko część ran się zagoi, pojawią się kolejne. Problem wciąż nawraca, dlatego trafiła pod naszą opiekę.

Pierwsze spostrzeżenie, bardzo silna ruja i obrzękłe sutki/mleko w sutkach.

DSC06841.JPG

Trusia jest królikiem bardzo zestresowanym, a jednocześnie pobudzonym. Jeśli tylko nie będzie przeciwwskazań (a w tym przypadku będzie raczej odwrotnie), króliczka zostanie w najbliższym czasie wysterylizowana.

Response code is 404

Dzisiaj naszą Maggie ponownie odwiedziła dziewczynka z wczorajszego zdjęcia (jak zauważyły mama i babcia – przyszła wolontariuszka Azylu), która zapałała do Maggie ogromną sympatią – z wzajemnością. Codziennie wiele osób obserwuje naszych podopiecznych na wybiegu, ale to pierwsza osoba do której Maggie podchodzi. Niestety dzisiaj nie zdążyłam zrobić zdjęcia.

DSC06867.JPG

Nadszedł czas na odrobinę wakacji, oddechu…Wszystko zostało przygotowane, Azyl zostaje w najlepszych możliwych rękach, a ja zamelduję się za tydzień.

Azyl to moje uzależnienie i nie do końca radzę sobie z wizją braku obowiązków, pełnej organizacji i czuwania nad naszym hospicjum/szpitalem, ale czas na odwyk i regenerację sił.

Magda, Marta : * (za Ruska też, bo tylko dzięki Wam mogę być spokojna)

3 komentarze

 • Odpowiedź Vanessa H 7 sierpnia 2014 at 22:38

  Oh my goodness.. poor Aksamitka! Is there any improvement? I hope, and pray!
  Ola go enjoy yourself you have had a very hard year so far. Go have some fun and
  relax. I’m sure everything will be ok!

  I hope all the sick bunnies get better. It breaks my heart reading about them. I hope to see more before and after pictures of them!! And hopefully with new forever homes!

  Vanessa

 • Odpowiedź Joac 4 sierpnia 2014 at 09:05

  Olu, ładuj akumulatory i odpoczywaj, nie wyobrażam sobie, żeby komuś było to bardziej potrzebne niż Tobie 🙂
  Aksamitka… serce mi się ściska, jak widzę to małe, wykręcone ciałko… Jakie są rokowania?
  Cejlon jest silnym, zmotywowanym do życia królikiem 🙂 Da radę z Waszą wydatną pomocą i doktora Krawczyka 🙂 Trzymam kciuki, biedaczku :*
  Trusia przepiękna!!!! I podobna do mojej Trusi…

 • Odpowiedź Martyna & Toffi 4 sierpnia 2014 at 00:11

  nie wierze OLA MA URLOP 😀 miłego wypoczynku! W KOŃCU !!!! złap oddech!!!! mnóstwa słońca i błogiego lenistwa życzymy :* czas na relaks 🙂 ŁADUJ BATERIE 🙂

 • Napisz komentarz

  *