Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (1.03.2019 r.)

1 marca 2019

Wczorajszą wizytę u Doktora zakończyliśmy przed północą. Wśród pacjentów znaleźli się ostatni pacjenci zabiegowi – stomatologiczni, w tym Boski, Marshall i Tobias.

Boski po zabiegu czuje się dobrze. Obrzęk oka jest mniejszy i co najważniejsze nie ma ropnego wysięku z oka. W j. ustnej ropy brak. Miejsce po usunięciu zębów goi się dobrze.

Marshall również nie przejął się zabiegiem i jest bardzo dzielnym pacjentem.  Trzyma wagę, jego oko wciąż nie wygląda idealnie, ale z tym akurat się liczyliśmy i cieszymy się, że jest po prostu lepiej. W j. ustnej ok.

Tobias jest stabilny, dlatego odstawiamy gentamycynę. W zębodołach utrzymuje się ziarnina. Oczy łzawią, ale wiemy, że niestety problemem są przede wszystkim górne zęby policzkowe i samo udrożnienie może być niewystarczające. Na pewno usunięcie kolejnych zębów to temat, który odłożymy w czasie, chyba że będzie działo się coś gwałtownego.

Pumba bez większych zmian. Nie je samodzielnie. Jest karmiony. Są bardzo małe babki w niewielkiej ilości. Niestety wczorajsze usg potwierdziło nasze obawy. Pumba ma ogromne złogi piasku w pęcherzu. Podczas badania po raz pierwszy od kilku dni Pumba oddał większą ilość moczu, a razem z nim wydostało się dużo piasku. Niestety w ciągu ostatniej doby na podkładzie znowu była tylko jedna, niewielka plama moczu. W związku z tym do leczenia Pumby dodatkowo wprowadziliśmy fitolizynę, którą będzie otrzymywał 2 razy dziennie. Oby to pomogło, ponieważ w przeciwnym razie konieczne byłoby płukanie pęcherza.

Jutro na blogu pojawi się więcej informacji z frontu u Doktora. Poznacie też naszych najnowszych podopiecznych – interwencyjną „10”, która dzisiaj trafiła pod naszą opiekę. Zresztą jutro przyjadą do nas kolejni podopieczni…

dobranoc

Jutro również więcej zdjęć z Azylu. Dzisiaj system zbuntował się przeciwko naszym zdjęciom.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*