Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (12.02.2019 r.)

12 lutego 2019

W zeszłym tygodniu otrzymałyśmy informację o króliku, który został wysłany paczką kurierską.

Szczęście Kurierki polegało na tym, że kiedy dotarła do Bydgoszczy, trafiła na Agatę – nasz dom tymczasowy i opiekunkę adopcyjnego Łaciatego ❤️ Agata nie przeszła obok historii Kurierki obojętnie, a my przekazałyśmy sprawę Pogotowiu dla Zwierząt, które rozpoczęło standardową procedurę.

IMG_7560

Historia Kurierki to było początek akcji pt. „czeka nas interwencja?”, tym razem dla odmiany w okolicy czeskiej granicy. Poszliśmy za ciosem i jeszcze tego samego dnia wieczorem w domu człowieka, który wysłał Kurierkę paczkę, pojawiło się Pogotowie dla Zwierząt. Ostatecznie okazało się, że w tym miejscu nie ma potrzeby odbioru zwierząt, a już sama wizyta Pogotowia dla Zwierząt była dla osoby wysyłającej dużym szokiem i oby nauczką na całe życie.

Obecnie piękna Kurierka przebywa w domu tymczasowy w Bydgoszczy u Agaty ❤️ Wkrótce małą czeka zabieg kastracji, a na stronie Azylu pojawi się jej ogłoszenie adopcyjne.

W badaniu Kurierki Doktor nie stwierdził niczego niepokojącego poza nie do końca prawidłową budową ciała i lekkim splay-leg.

***

Nasza nowa podopieczna jest uroczą, baraniastą dziewczyną, niestety z nadwagą. Mała ma bardzo otłuszczone narządy wewnętrzne i powiększoną macicę, która bardzo nie podobała się Doktorowi.

IMG_7793

Po nocy w klatce nie było żadnych bobków, ale wieczorem po lekach ruszyło. Od wczoraj mała otrzymuje ornipural, a jak tylko trochę schudnie i będzie stabilna, czeka ją zabieg kastracji.

IMG_7792

City ma ciążę urojoną. W niedzielę i wczoraj robiła gniazdo, ma silny obrzęk przy narządach rodnych. Musimy przyspieszyć zabieg kastracji, żeby mała w końcu przestała się męczyć.

IMG_7790

Cyrylek po chwilowych zawirowaniach wrócił do pełni formy. Obrzęk wokół prącia zniknął, ropy przy napletku brak. Odstawiamy leki.

IMG_7788

Fobias kontrolę przedadopcyjną (tak, tak, tak!) zaliczył bez większych zastrzeżeń. Jego zęby będą wymagały regularnych kontroli, ale poza tym Fobias jest w dobrej formie.

IMG_7783

Lawrence wizytę kontrolną u Doktora zaliczył koncertowo. To wręcz nieprawdopodobne, że po zeszłotygodniowym zabiegu czuje się tak dobrze. Rana goi się bardzo dobrze. Jeszcze długo będziemy się o niego martwić, ale miejmy nadzieję, że Lawrence trochę nam odpuści.

IMG_7773

Melasa kontrolę pozabiegową zaliczyła na 5.

IMG_7807

Nówka czuje się dobrze, ale obrzęk wokół kikuta macicy utrzymuje się. Po antybiotykoterapii oko nie łzawi, jednak biorąc pod uwagę obraz RTG i tak w najbliższym czasie Nówkę czeka zabieg udrożnienia kanalika łzowego i usunięcia 1-2 zębów ze zmianami wokół korzeni. Zobaczymy też, czy nie będzie potrzebna laparotomia w związku z obrzękiem kikuta macicy. Póki co u Nówki stosujemy penicylinę.

IMG_7809

Pikard wczoraj w nocy nic nie zjadł, zrobił też tylko kilka mikrobobków. Okazało się, że ma gorączkę – 40,5 st. Osłuchowo bez zarzutu, w j. brzusznej ok, ale obawiamy się, że taka temperatura to kwestia ropy krążącej gdzieś u Pikarda. Wstępnie w tym tygodniu chcieliśmy wykonać u Pikarda zabieg usunięcia/korekty zębów, ale najpewniej będziemy musieli go przełożyć dopóki stan Pikarda się nie ustabilizuje.

IMG_7550

Dzisiaj Pikard czuje się trochę lepiej. Podjada zioła (samodzielnie je zresztą wyłącznie zioła), pojawiły się też bobki.

Trzymajcie kciuki za Pikarda.

Shira czuje się dobrze, ale rana wygląda słabo. U Shiry regularnie tworzą się krwiaki, a z tkanki podskórnej wczoraj Doktor usunął nieprawidłowe tkanki. W czwartek Shirę czeka kolejna kontrola u Doktora i wtedy zdecydujemy, co dalej.

IMG_7779

Narazie u Shiry kontynuujemy dotychczasowe leczenie, w tym podawanie penicyliny i jadu z tarantuli.

cdn. (a mamy dla Was kolejne wiadomości adopcyjne!)

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*