Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (20.01.2019 r.)

20 stycznia 2019

Burbon wczoraj rano był nieswój. W nocy zjadł, w klatce były bobki, temperatura w normie, ale kiedy go wypuściłam, był inny niż zazwyczaj. W związku z tym poranek zaczęliśmy od wizyty u Doktora – Iwona, bardzo dziękuję za pomoc ❤️ U Burbona mogło wydarzyć się wszystko – z nawrotem ropni włącznie, ale tym razem mamy inny problem – nerki. Obraz USG nerek jest bardzo zły – w przypadku jednej nerki beznadziejny, w przypadku drugiej zły, ale trochę lepszy. Burbon tyle już przeżył – myxomatozę, niedowład – przez dłuższy czas Burbon miał mechanicznie opróżniany pęcherz, trwającą wiele dni posocznicę, liczne, mnogie ropnie, jednak teraz będziemy musieli zmierzyć się z największą przeszkodą. Wyniki krwi pokażą, jak bardzo jest źle.

IMG_6509

Póki co Burbon znowu otrzymuje arsenał leków. Dzisiaj w ciągu dnia nie chciał jeść samodzielnie, wieczorem było już lepiej, ale w między czasie pojawiła się biegunka.

IMG_6515

Lenor nigdy nie był okazem zdrowia, ale kiedy niecałe 1,5 tygodnia temu był u Doktora na rutynowej kontroli, poza problemami stomatologicznymi, nie działo się nic szczególnego. Aż do wczoraj. Lenor jadł i bobkował, ale siedział jak gapa. Dzisiaj u Lenora pojawiły się problemy neurologiczne? Ma momenty, kiedy leży na boku i nie może sam się podnieść. Trzyma temperaturę, jeszcze w ciągu dnia jadł i bobkował, ale teraz jest gorzej. Zaczyna jeść i odchodzi od miski. Czasami siedzi dłuższą chwilę z jedzeniem w pyszczku. Ma przyspieszony oddech. Dostaje zestaw leków. Wśród nich ornipural, ponieważ kiedy Lenor do nas trafił walczyliśmy m.in. z jego otyłością i niewydolną wątrobą. Zobaczymy co przyniesie nam noc, kolejna taka noc…

IMG_6518

Shiny bez większych zmian. Wydawało się, że jest już minimalnie lepiej, ponieważ mała zaczęła samodzielnie podjadać, ale dzisiaj w nocy pojawiła się u niej biegunka, czyli powróciliśmy do punktu wyjścia.

Na jutrzejszą wizytę do Doktora musi pojechać na pewno Komisarz, który również nas martwi i mimo ostatniej korekty zębów, nie czuje się szczególnie dobrze. Obawiam się, że jutro waga pokaże nam mniej niż powinna. Pytanie czy w j. ustnej znowu pojawiła się ślina, ponieważ Komisarz je, ale funkcjonuje pewnie bardziej dzięki lekom i jest przy tym jedzeniu dość markotny.

Komisarz ostatnio miał wykonane RTG głowy, a w tym tygodniu na badanie muszą pojechać Liryka i Telimena, które mają problem z niedrożnymi kanalikami łzowymi. Lirykę czeka też zabieg kastracji.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*