Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (6.03.2018 r.)

6 marca 2018

Fryderyk został wczoraj wykastrowany, a dzisiaj zabiegowi kastracji zostali poddani Edgar i Elara.

Fryderyk

IMG_6812

Belinda czuje się dość dobrze. Na USG widać, że w pęcherzu wciąż jest bardzo dużo złogów, ale jest znacznie lepiej niż w czwartek. Dopóki cewka nie będzie idealnie drożna, nie odsuniemy na bok całkowicie wizji ewentualnego zabiegu. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.

IMG_6785

W czwartek Koniczynkę czeka dodatkowy zabieg czyszczenia tkanek poniżej oczodołu. Sytuacja nie jest zła, ale w tych tkankach jest jakaś mała kieszonka, w której wciąż pojawia się ropa. Poza tym Koniczynka czuje się dobrze. Ma bardzo ładny apetyt, robi piękne bobki. Bardzo nie lubi oczyszczania ropy, za to uwielbia Lancelota.

W przypadku Anthe i Daphnis sytuacja bez zmian. Zgrubienie przy kikucie macicy u Anthe jest bardzo małe – do obserwacji, u Daphnis przy szwach – do obserwacji. Waga dziewczyn na 5.

Anthe

IMG_6793

Daphnis

IMG_6795

Carrie, Civic i Panamera odwiedziły wczoraj doktora w ramach rutynowych kontroli.

Carrie

IMG_6798

Civic

IMG_6787

Panamera

IMG_6790

Galatea i Perdytea kontrole pozabiegowe zaliczyły na 5. Tydzień po zabiegu nie ma żadnych zastrzeżeń, dotyczących stanu zdrowia dziewczyn.

Perdytea

IMG_6804

Galatea

IMG_6801

Grey po czwartkowym zabiegu usunięcia zębów czuje się dość dobrze. Utrzymuje wagę, rana po usunięciu siekaczy wygląda bez zarzutu, Grey nie ma kataru, z którym do nas przyjechał. Teraz byle do przodu.

IMG_6807

Niestety martwi nas Kejen. U Kejena pojawił się ropny wysięk z nosa (Kejen przyjechał do nas z przewlekłymi zmianami w obrębie jamy nosowej) oraz z prawego oka (niedrożność kanalika). Wczoraj wszystko rozwinęło się w ciągu kilku godzin. Najpierw oko, potem nos, do tego doszła gorączka.

IMG_6808

U Kejena wdrożyliśmy podwójną antybiotykoterapię, a dodatkowo zylexis. Poza tym w najbliższym czasie czeka go na pewno udrażnianie kanalika łzowego.

Dzisiaj Kejen czuje się lepiej. Ma ładny apetyt i dość dobry humor. Niestety znowu robi mikroskopijne bobki, czyli wracamy do punktu wyjścia.

***

Dzisiaj pod opiekę Azylu trafił nowy podopieczny. Jutro wieczorem przyjedzie do nas kolejny król. Jutro napiszemy o tym więcej.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*