Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (16.02.2018 r.)

16 lutego 2018

Grey do niedawna przebywał w jednym z poznańskich sklepów zoologicznych, do którego został oddany przez byłego już właściciela. Kilka dni temu Grey trafił pod opiekę naszej Anity. Wczoraj przyjechał do Azylu.

 

IMG_6243

Grey ma problem z siekaczami – wiemy, że zęby były do tej pory przycinane przez właścicielkę sklepu, ale niestety źle wyglądają również jego zęby policzkowe i wymagają przynajmniej korekty. W przyszłym tygodniu Greya czeka RTG – wtedy zdecydujemy co dalej, chociaż usunięcie siekaczy wydaje się raczej nieuniknione.

IMG_6237

IMG_6201

Do Azylu przyjechał wczoraj również 4-letni chłopak Kejen, który w ostatnim czasie przebywał pod opieką Ani ❤

(jutro zdjęcie!) 

Kejen ma nadwagę, stosunkowo niedużą 15-20 dag, ale z całą pewnością ma ona wpływ na stan zdrowia Kejena. Wyniki badań krwi Kejena nie odbiegają znacznie od normy, ale z uwagi na podejrzenie problemów z wątrobą (problemy z apetytem, a jednocześnie z pracą układu pokarmowego) u Kejena wprowadziliśmy leczenie ornipuralem.

Zęby Kejena nie są idealne – na USG widać m.in. ubytek w korzeniach górnych zębów policzkowych oraz przerośnięte korzenie zębów, ale obecnie nie powinno się to przekładać na samopoczucie Kejena. Poza tym Kejena w przyszłym tygodniu czeka jeszcze USG pęcherza.

Wczoraj zgodnie z planem na pomór i myxomatozę zaszczepionych zostało 12 podopiecznych Azylu.

Wśród nich Boscy, a także nasi warszawscy i berlińscy podopieczni. Doktor był bardzo zadowolony z ich stanu zdrowia, a najlepsze były komentarze, dotyczące wagi berlińczyków – długo walczyliśmy, aby usłyszeć hasło piękna budowa, zamiast – z tyłu jest skromnie. Udało się 🐰

IMG_6203

IMG_6207

IMG_6195

Serenada

IMG_6236

Etiuda

IMG_6232

Sonata

IMG_6234

Galatea

IMG_6223

Wagner

IMG_6231

Deimos

IMG_6212

Perdytea

IMG_6217

Elara

IMG_6215

Herse

IMG_6214

Wczoraj na kontrolę do doktora pojechała również Ofelia, u której nadal walczymy z infekcją górnych dróg oddechowych i do leczenia wprowadziliśmy dodatkowo biotropinę. Na szczęście encephalitozoonoza u Ofelii nie rozwija się (objawy są nasilone tylko w sytuacjach stresowych), a ponadto Ofelia przybrała na wadze.

IMG_6225

Dzisiaj wykastrowany został Benji, którego stan zdrowia się ustabilizował, a hormony zaczęły ostro szaleć.

IMG_6251

Tak jak zapowiadałam, dzisiaj do nowego domu pojechała kolejna berlińska dziewczyna – Jokasta, która ze swoimi nowymi opiekunami zamieszkała w Toruniu. Dziękujemy i czekamy na relacje ❤

Jutro do domu tymczasowego w Toruniu trafi Burleska – to efekt jednego ze spotkań adopcyjnych, które odbyły się w zeszłym tygodniu. Na przyjęcie Burleski wszystko jest już gotowe ❤

Szczęście uśmiechnęło się również do Hebana, który jutro zamieszka w Toruniu razem z naszą adopcyjną Macierzanką ❤

Nie nadążamy z wrzucaniem wszystkich zdjęć naszych podopiecznych, które otrzymujemy, ale dzisiaj zostawiamy Was z Guliwerem i Toyotą (Guliwer został adoptowany jako pierwszy, a potem dołączyła do niej brzozowska Toyota).

IMG_1063

 

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*