Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (4.02.2018 r.)

4 lutego 2018

W ostatnich dniach jak zawsze wiele się działo. Wizyty u doktora, czyli kontrole, szczepienia, zabiegi. Adopcje. Codzienna walka na kilku frontach.

Panowie z Grudziądza otrzymali imiona Colt i Magnum.

Colt i Magnum są dość młodymi królikami. Colt jest w lepszej kondycji niż Magnum. Jest też bardziej ożywiony. Magnum ma niedowagę, niedrożny kanalik łzowy i lekko tkliwą krtań/tchawicę. Poza tym przy okazji kastracji czeka go najprawdopodobniej ekstrakcja jednego palca.

Colt

IMG_5748

Magnum

IMG_5751

Na 4+ doktor ocenił natomiast stan zdrowia Hermana, który trafił pod naszą opiekę w czwartek. Mały minus za wagę. Herman ma dość zbitą sylwetkę albo określmy to inaczej – umięśniony z niego chłopak. Umięśniony i charakterny – mały, uroczy diabelec!

IMG_5766

W tym tygodniu udało się przeprowadzić zabiegi kastracji u dwóch dziewczyn: Mamby i Navarry. Zabiegom kastracji poddani zostali również panowie: Heban i Mister Big. Pacjenci pozabiegowi czują się dobrze i w tym tygodniu przejdą badania kontrolne.

Carrie, Harfa, Kompozycja, Lutnia, Tea oraz Wiolonczela kontrole pozabiegowe zaliczyły na 5.

W związku z tym w czwartek Carrie została zaszczepiona na pomór i myxomatozę.

Belinda czuje się dużo lepiej. Zachowuje się tak, jakby była okazem zdrowia. Kryzys jest za nami. Kontynuujemy leczenie, a w przyszłym tygodniu Belindę czekają kontrolne badania krwi. Mam nadzieję, że wyniki będą znacznie lepsze niż ostatnio.

Stan zdrowia Benji’ego można ocenić tak – bez większych zmian. Bobki są, małe, ale jest ich dość dużo. Leki na pobudzenie perystaltyki jelit Benji otrzymuje obecnie tylko raz na dobę. Rozszerzone badania krwi nie wskazały na nic ponad problemy z wątrobą, co oznacza, że kontynuujemy dotychczasowe postępowania i liczymy na to, że Benji w końcu w pełni się ustabilizuje. Przed nami w najbliższym czasie korekta zębów.

Harmonia w piątek rano czuła się źle. Nie chciała nic zjeść, okazało się, że ma 37 st. temperatury. Z odbytu wydostawał się śluz. Po natychmiastowej reakcji dość szybko Harmonia poczuła się lepiej i zaczęła jeść. Odzyskała też temperaturę. Okazało się, że ma zapalanie jelit. Wieczorem zachowanie Harmonii nie odbiegało już od normy. Odpukać (!) dobrze minął również dzisiejszy dzień.

Harmonię i Wariację wkrótce czekają kontrolne badanie krwi. Dziewczyny przez kilka miesięcy znacznie przytyły (kiedy do nas trafiły, były na granicy śmierci głodowej), ale wciąż mają niedowagę. Wciąż mogłyby ważyć więcej, a ich problemy z przybieraniem na wadze mogą mieć cały czas podłoże wątrobowe.

Imir i Skol w tym tygodniu pojechali na rutynową kontrolę.

Stan zdrowia Imira nie budził żadnych zastrzeżeń, u Skola powróciła lekka tkliwość tchawicy przy mocnym nacisku, w zw. z czym postanowiliśmy powrócić do draxxinu. Do wczoraj sytuacja była bardzo dobra, ale niestety Skol nie odpuszcza. Popołudniu miał atak przypominający encephalitozoonozę – typowe zaburzenia neurologiczne, aczkolwiek bez skrętu szyi. Był niespokojny, nie chciał jeść. Po chwili wszystko wrócił do normy. Noc minęła bardzo spokojna. Skol zachowywał się tak, jakby nic się nie wydarzyło. Piękny apetyt, idealne bobki. Nie czekając na rozwój sytuacji, wprowadziliśmy leczenie na e.c. U Imira również, ograniczając je jednak do panacuru.

Z dobrych wiadomości – waga chłopaków wzorcowa.

Jutro panowie znowu odwiedzą doktora.

Jokasta wizytę kontrolną zaliczyła bez zastrzeżeń. Chciałybyśmy, aby Jokasta wkrótce trafiła do nowego domu…jest na to gotowa.

U Nereidy w poniedziałek weszliśmy z oxywetem – najsilniejszą bronią w walce z przewlekłym katarem, którą stosujemy w ostateczności. U Nereidy, która trafiła do nas jako królik przewlekle kichający ropą i nie poddała się do tej pory skutecznie żadnemu leczeniu, nadszedł czas na oxywet. Samo leczenie Nereida znosi średnio, ale pozytywny efekt widać.

Jutro zabieramy Nereidę na kontrolę do doktora i zdecydujemy co dalej.

W czwartek u Nostromo zostało wykonane echo serca. Wynik badania potwierdził przypuszczania, które poczyniliśmy na podstawie obrazu RTG klatki piersiowej. Nostromo ma powiększoną lewą komorę serca (lewa komora w rozkurczu jest zbyt duża), co wskazuje na jeszcze niesłyszalną, ale niedomykalność zastawki.

Nostromo na co dzień teoretycznie zachowuje się tak, jakby nic mu nie dolegało, jednak do czasu, kiedy się nie zestresuje, co było dobrze widać podczas wizyt u doktora. Nasze obserwacje i stwierdzenie doktora, że osłuchowo Nostromo delikatnie odbiega od normy, zaowocowały przeprowadzeniem dodatkowych badań i pomogły postawić diagnozę. Dzięki temu zanim choroba da o sobie w pełni znać, możemy nad nią zapanować.

Stan Ofelii jest stabilny. Skręt szyi się nie pogłębia, nie ma dodatkowych objawów, co oznacza, że kontynuujemy dotychczasowe leczenie. Profilaktycznie panacur otrzymuje również koleżanka Ofelii – Calisto.

U Porsche, która jest królikiem okazjonalnie kichającym, w czwartek wprowadziliśmy terapię odpornościową zylexisem.

Wczoraj rano pod naszą opiekę trafił uroczy szynszyl, który otrzymał na imię Riv.

f1487488

Pan Riv (a raczej Houdini!) czeka w Azylu na nowy dom. Gdyby ktoś zechciał przejąć nad nim opiekę, prosimy o kontakt 🐰

Riv został odebrany w wyniku interwencji przeprowadzonej przez Pogotowie dla Zwierząt.

f0149824

f0794240

f0494848

f0301504

f0542336

f1247424

f0693568

Harmonia i Wariacja

i Emka!

f0861888

f1408640

f0880896

f0890176

f1219072

f0899520

f1045056

f0956288

f1093184

f1153920

Jutro więcej informacji o Burbonie ❤️

f2013632

Belinda

(wprowadziła się do Lancelota…)

f2099008

Fobos

wciąż czeka na swojego człowieka 

(uwielbiam go, ale z chęcią się nim podzielę!) 

f2004736

W ten weekend odbyło się kilka spotkań adopcyjnych, które mogą przynieść nam mnóstwo radości – będziemy meldować na bieżąco! ❤️

4 komentarze

 • Odpowiedź Amelia 6 lutego 2018 at 09:38

  Jak sie nazywa ten uroczy biały wacikowaty króliczek obecny na niektórych tu fotkach?

 • Odpowiedź Wojtek 5 lutego 2018 at 14:43

  A ja tam twierdzę, że najlepszą modelką jest jednak Belinda. Jej ostatnia sesja zdjęciowa z zeszłego tygodnia wymiata.

 • Odpowiedź Ninka 5 lutego 2018 at 11:26

  Zdrowia królikom – nieustająco 🙂
  Emka wyszła jak miss uniwersum 🙂

 • Napisz komentarz

  *