Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (9.06.2015 r.)

9 czerwca 2015

Dzisiaj zaczynamy od zaległej relacji z wizyty u doc.

Wczoraj doc ocenił stan Fasolki jako znacznie lepszy w porównaniu z tym z soboty. Oddechowo bez większych odchyleń od normy. Jelita w porządku, temperatura prawidłowa. Apetyt – ok, waga – magiczne 2,45 kg. Tak jak szybko kryzys się pojawił, tak szybko zniknął.

IMG_0832.JPG

Dzisiaj rano Fasolka nas zmartwiła, ponieważ dla odmiany miała obniżoną temperaturę – 37,5 st., co prawda bez innych odchyleń od normy, ale zachowaliśmy szczególną czujność. Po kilku godzinach temperatura się ustabilizowała. Wieczorem doc potwierdził, że nic nowego się nie dzieje. Jeszcze jutro Fasolka otrzyma marbocyl, a w czwartek kolejna kontrola u doc.

Kimba tak jak Fasolka czuje się lepiej niż w sobotę. W j. ustnej ropy brak. Jelita ok. Oby antybiotyk działał tak dalej.

IMG_0824.JPG

Zabieg zwężenia kanału pachwinowego przełożyliśmy na czwartek bądź następny tydzień.

U Leosi bez większych zmian, chociaż zaczynają pojawiać się bobki. Wczoraj było ich więcej, dzisiaj mniej, ale nastawiamy się na to, że to będzie dłuższy proces. Leosia pogodziła się już chyba z tym, że musi jeść rodicare i nie buntuje się aż tak bardzo jak na początku, podjada też zioła.

IMG_0841.JPG

W czerwcu na pewno czeka ją korekta zębów. Być może wtedy ruszy na dobre z apetytem.

Stan Mgiełki mocno nas niepokoi. Wczoraj zaczęła bardzo mocno kichać, katar Mgiełki nie jest jednak wynikiem zwykłej infekcji- wysięk pochodzi z prawej strony j. nosowej.  Okazało się też, że w j. ustnej w miejscu po usunięciu zębów pojawiła się ropa, a dzisiaj zaburzenia pracy jelit (w ciągu dnia było dużo, idealnych bobków, ale Mgiełka była bardziej wyciszona, dlatego pojechała na kontrolę do doc i okazało się, że w jelitach są gazy).

Mgiełka tydzień po zabiegu ma całkowicie zapchany kanalik łzowy. Dzisiaj pojawił się też lekki wytrzeszcz oka.  Wszystko wskazuje na to, o czym pisałam już w weekend – coś dzieje się w kości na odcinku prawe oko – zęby – j. nosowa (kanalik łzowy znajduje się w kości) Mgiełkę na pewno czeka ponowny zabieg udrażniania kanalika i oczyszczania j. ustnej. Teraz musimy jednak Mgiełkę ustabilizować. Dzisiaj zmieniliśmy antybiotyk.

IMG_0799.JPG IMG_0800.JPG IMG_0803.JPG

Ostróżka ma za sobą zabieg korekty zębów, które wbijały się już w policzki. Usuwanie siekaczy odłożymy w czasie. Najpierw musimy wykonać zdjęcie RTG głowy, aby sprawdzić jak u Ostróżki wyglądają korzenie zębów trzonowych. Korony trzonowców są u Ostróżki fatalne i mamy duże wątpliwości czy wczorajsza korekta była pierwszą i ostatnią.

IMG_0783.JPG

Po samym zabiegu Ostróżka szybko doszła do siebie. Nie chce jeść jeszcze siana i ziół, ale ładnie je rodicare. Robi też dobre bobki.

W wynikach krwi u Ostróżki znacznie podwyższony jest poziom kinazy kreatynowej, widoczna jest także monocytoza, która świadczy o toczącym się stanie zapalnym/ropnym.

U Sarabi jeden ząb zbliża się do błony śluzowej policzka, czyli tak jak dotychczas pozostaje nam baczna obserwacja.

IMG_0814.JPG

Uszek ma za sobą kolejne kroplówki. Otrzymuje też płyny podskórnie. Robimy wszystko, żeby pobudzić pracę nerek. Wciąż nie jest dobrze, ale mocz pojawia się kilka razy dziennie w niewielkich ilościach. W tej chwili zdecydowaliśmy też o ostrożnym podawaniu furosemidum. Dobre wiadomości dotyczą natomiast apetytu Uszka – nie chcę zapeszać, ani go zachwalać, ale dzisiaj zainteresował się trochę sianem i ziołami. Poza tym otrzymuje rodicare i czekamy aż zacznie porządnie bobkować.

IMG_0818.JPG

Wczoraj wieczorem Uszek miał podwyższoną temperaturę ciała – 40,3 st., ale dzisiaj temperatura wróciła do normy.

Yupka czuje się już lepiej. Robi małe bobki, ale w zadowalającej ilości. Myślę, że powoli wychodzimy na prostą i pokonujemy kryzys będący konsekwencją jej dotychczasowej diety, stłuszczonej wątroby i nadwagi. Yupka najprawdopodobniej jutro zostanie zaszczepiona.

IMG_0855.JPG IMG_0851.JPG IMG_0846.JPG

Wczoraj u doc towarzyszyli nam również m.in. Gburek i Żurek, którzy niedawno opuścili Azyl i od doc otrzymali wczoraj pochwały za swój stan zdrowia.

Dzisiaj u doc był również Pixel, który pokonał kolejny kryzys i w tej chwili jest stabilny.

DSC08234.JPG DSC08222.JPG DSC08230.JPG DSC08243.JPG DSC08249.JPG DSC08252.JPG DSC08257.JPG DSC08263-HDR.jpg DSC08287.JPG DSC08291.JPG DSC08299.JPG DSC08308.JPG DSC08318.JPG DSC08330.JPG DSC08332.JPG DSC08344.JPG DSC08347.JPG DSC08353.JPG

Kinga, która dołączyła do ekipy Azylu

z Fasolką

DSC08355.JPG

Response code is 404

 cdn.

1 Komentarz

  • Odpowiedź Dorota 10 czerwca 2015 at 10:08

    Och jak cieszą dobre wieści!!! <3 <3 <3 .Miłego dzionka ze słonecznego Dziwnowa przesyłają -Kangusia i Leoś 🙂

  • Napisz komentarz

    *