Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (26.03.2015 r.)

26 marca 2015

Sarabi ma za sobą korektę zębów policzkowych, które po prawej stronie wbijały się w błonę śluzową policzków. W j. ustnej było dużo śliny. W przyszłym tygodniu Sarabi czeka na pewno rtg głowy. Nie wiemy czy jeden z zębów nie jest ropny, poza tym doc podejrzewa u Sarabi przerost korzeni trzonowców – trzecia powieka jest zbyt mocno widoczna.

IMG_7859.JPG

Poza tym przy okazji sterylizacji, Sarabi czeka najprawdopodobniej usunięcie polipowatej zmiany przy odbycie.  Rozrost błony śluzowej odbytu może być zmianą nowotworową, ale u Sarabi jest to raczej efekt zaniedbania i nadmiernego rozwoju bakterii. Póki co będziemy stosować w tym miejscu maść witaminową, tak  jak w przypadku pododermatitis.

IMG_7863.JPG IMG_7864.JPG

Sarabi jest też niedożywiona. Doc zwrócił uwagą na wyraźny zanik tkanki tłuszczowej, który trochę maskuje z zewnątrz jej sierść. Oby teraz Sarabi zaczęła jeść. Dzisiaj Sarabi zrobiła kilka bobków i były to pierwsze bobki od wtorku, kiedy do nas trafiła. Na początku tygodnia Sarabi czeka badanie krwi.

Kiedy obserwuję Sarabi,  budzi się we mnie wyjątkowy gniew. Jest bardzo delikatna i po prostu skrzywdzona. Trudno to inaczej określić.

Teraz Sarabi musi nabrać sił, przytyć i przede wszystkim poczuć się bezpiecznie. Oby wyniki krwi nie przyniosły niczego złego.

Aisa została dzisiaj wysterylizowana. Doc spiłował jej też delikatnie zębów. Teraz tylko okres rekonwalescencji po zabiegu i na Aisę czeka już nowy dom!

IMG_7849.JPG IMG_7852.JPG IMG_7850.JPG

Brat Adams czuje się bardzo dobrze. Jego nos jest czysty – błona śluzowa nie jest nawet zaczerwieniona, ale przy mocniejszym ucisku, tchawica jest tkliwa, a podczas osłuchiwania słyszalne są mininalne zmiany, dlatego kontynuujemy leczenie.

IMG_7922.JPG

Stan Ciotki Adamsowej jest stabilny i gdyby nie to, że z oka wydostaje się w tej chwili niewielka ilość mlecznej wydzieliny, moglibyśmy zakończyć leczenie. W j. ustnej brak ropy, a kanalik łzowy jest drożny.  Z uwagi na lekki wysięk wydzieliny z oka, kontynuujemy leczenie. Będziemy obserwować też rozwój sytuacji.

IMG_7874.JPG

Dla przyp. Ciotka Adamsowa ma za sobą zabieg usunięcia kilku zębów trzonowych, które były źródłem ropy, a ponadto udrożnienia kanalika łzowego.

Fredzio zastrajkował trochę z apetytem, a perystaltyka jego jelit stanęła. Weszliśmy z lekami, aby sytuacja się nie rozwinęła. Dzisiaj w miejscu po usunięciu siekaczy nie było ropy. Fredziowi dopisywał dzisiaj u doc znacznie lepszy nastrój.

IMG_7872.JPG

Kreta już tradycyjnie otrzymała ocenę 3+ za stan swoich zębów policzkowych. Niestety zęby Krety rosną tak krzywo, że wymagają korekty co 3-4 tygodnie. Nie jest to zbyt dobre rokowanie na przyszłość, ale musimy nad nią po prostu cały czas czuwać.

IMG_7929.JPG

W przyszłości Kretę czeka na pewno rtg głowy. Po leczeniu orinpuralem, które wprowadziliśmy m.in. u Krety – kontrolne badanie krwi.

Łasuch ma lepszy apetyt. Wydaje nam się, że furosemidum i enarenal działają i chociaż nie poprawiły widocznie jego wydolności oddechowej, Łasuch zrobił krok na przód. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się ustabilizować Łasucha oddechowo, ale trudno w tej chwili wyrokować. Być może do zestawu jego leków wprowadzimy też theospirex. Łasuch czuje się lepiej – jest bardziej aktywny, biega przez 10-15 minut, wchodzi wszędzie, roznosi go energia, po czym kładzie się i oddycha tak szybko, że nie można policzyć jego oddechów, przy czym oddech Łasucha jest bardzo płytki. Dzisiaj w gabinecie Łasuch pokazał doc jak zachowuje się na co dzień…Czyli tak jak Boski, chociaż Boski znowu ma lepsze dni.

IMG_7885.JPG IMG_7894.JPG IMG_7901.JPG IMG_7905.JPG IMG_7907.JPG

Pixel bez zmian. W jelitach nadal są gazy i pewnie do momentu, gdy stan jego wątroby się nie poprawi, będziemy wciąż funkcjonować na krawędzi. Kontynuujemy intensywne leczenie, dokarmiamy i czekamy na poprawę stanu zdrowia Pixela. Pocieszające jest jedynie to, że trzyma swoją niską wagę, tj. nie chudnie, dopisuje mu też dość dobre samopoczucie.

IMG_7915.JPG

Pracuś czuje się dobrze – leczenie przynosi efekty i w j. ustnej nie ma ropy, dlatego spokojnie oczekuje na zabieg – korekt i usunięcia zębów. Na zabieg zdecydujemy się  w przyszłym tygodniu albo po Świętach. Zabiegu u Pracusia nie możemy tego odkładać zbyt długo.

IMG_7921.JPG

Dzisiaj u doc byli również adopcyjni podopieczni Chaber i Przystojniak : *

Przystojniak – Chaber mi umknął ; ) 

IMG_7924.JPG

W Azylu

DSC03835.JPG DSC03842.JPG DSC03848.JPG DSC03851.JPG DSC03859.JPG

I na dobranoc zabójcza dawka słodyczy w wykonaniu Brata Adamsa!

DSC03886.JPG DSC03889.JPG DSC03899.JPG

DSC03886-ANIMATION.gif

1 Komentarz

  • Odpowiedź Ninka 27 marca 2015 at 09:28

    Kiedy czytam o królikach skrzywdzonych przez ludzką bezmyślność i nieodpowiedzialność, takich jak Sarabi, to „COŚ” mi się w środku robi i mam ochotę potraktować tych ludzi tak samo, jak oni swoje króliki. Hammurabi się kłania 🙂 Cieszę się bardzo, że słodka Aisa już znalazła dom. Brat Adams na koniec – ♥♥♥

  • Napisz komentarz

    *