Fotograficznie, Z życia Azylu

Przedświątecznie, azylowo.

23 grudnia 2014

Święta tuż, tuż, ale życie w Azylu rządzi się swoimi prawami, dlatego tradycyjnie składamy wieczorne sprawozdanie.

Boski dzisiaj zachowywał się już tak, jak powinien – pełen energii biegał po Azylu, zaglądając we wszystkie kąty.  Po ostatnich dniach pełnych obaw, odczuliśmy dużą ulgę.

IMG_3981.JPG

Dzisiaj na kontroli u doc pojawili się Czarujący, Moherek oraz Rineja.

Czarujący z okazji Świąt powędrował do DT u Pani Małgosi,

IMG_3988.JPG

a Moherek otrzymał najlepszy możliwy prezent – nowy dom, w którym zamieszka razem z piękną Bellą.

IMG_3986.JPG

Panowie wizytę kontrolną u doc zaliczyli na 5.

Rineja bez większych zmian. Podczas osłuchiwania, słyszalne są u niej zmiany po zapaleniu płuc, ale jej stan jest stabilny. Od czasu do czasu kicha, ale bez wydzieliny. Inhalacje powinny być wystarczające.

IMG_3993.JPG

Leczenie kokcydiozy u Elzy okazało się skuteczne – wynik ujemny. U Bohaterskiego Królika oraz Śnieżki doc również nie znalazł kokcydiów, ani innych pasożytów, za to w przypadku Przystojniaka mamy do czynienia z kokcydiozą – średnio liczne occysty kokcydiów.

Przystojniak od początku robił mikroskopijne bobki i miał problemy z perystaltyką jelit, a ostatnio nie mogliśmy zbadań jego kału z uwagi na brak bobków. Metoclopramid i rodi basic pomogły mu się rozkręcić, ale nasze podejrzenia się potwierdziły. Wchodzimy z bactrimem. Po leczeniu Przystojniaka czeka korekta zębów i kastracja.

Poza tym sytuacja w Azylu bez zmian, a moim największym świątecznym życzeniem jest to, aby najbliższe dni były po prostu spokojne…(ale czas na życzenia nadejdzie jutro : ))

Jutro do Azylu trafi kolejna wspaniała paczka, którą otrzymali nasi podopieczni i wolontariusze (słodycze to nasze ukojenie ; )) Martyna, dziękujemy : * Za cudowne wizytówki na klatki również.

IMG_4013.JPG IMG_4011.JPG IMG_4012.JPG

To, że wokół nas jest tak wiele zaangażowanych i oddanych Azylowi osób, stanowi dla nas wartość, które nie da się określić. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, życzenia, które do tej pory do nas dotarły, kartki z życzeniami, prezenty – m.in. te otrzymane dzisiaj za pośrednictwem sklepu uszatkowo.pl. Dziękujemy za to, że jesteście i pozwalacie nam zapewnić naszym podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie.

Jednocześnie nawiązując jeszcze do naszego apelu sprzed kilku dni, chciałybyśmy podziękować za wspaniały odzew! Na rzecz rodicare basic wpłynęło 920 zł! – kwota tapozwoli nam na zakup 50 kg rodicare basic!

3 komentarze

 • Odpowiedź Jasna8 24 grudnia 2014 at 09:46

  Króliczki obchodzą święta po swojemu :-)))

 • Odpowiedź waldi poznański 24 grudnia 2014 at 01:13

  Wesołych Świąt 😀 Dla kochanych Uszów dla prowadzącej Blog i całej ekipy Prowadzącej azyl Zwierzęta naprawdę potrafią mówić! Nie tylko w Wigilię na pewno króliki a moje będą oglądać razem TV w Wigilie na siedząco w fotelu przytulone Dużo zdrowia dla królinek i stałych domów moc dla was maluchy.

 • Odpowiedź martan 23 grudnia 2014 at 23:36

  Wesołych Świąt 🙂

 • Napisz komentarz

  *