Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (31.08.2014 r.)

31 sierpnia 2014

Sytuacja w Azylu jest bardzo trudna. Jutro wraca doc i chociaż przez ostatnie tygodnie mogliśmy liczyć na niezastąpioną pomoc wet., mamy mnóstwo tematów do omówienia, a lista naszych problemów jest długa. Dzisiaj długo zastanawiałam się od czego zacząć, jaką ustalić kolejność.

Rano czeka nas wizyta Rinei, która dzisiaj znowu zaczęła atakować ogon. Wieczorem nie podobał mi się jej oddech, chociaż wydaje mi się, że Rineja wspomaga się przez obrzęk w j. nosowej – martwica nosa powinna wkrótce odpaść.

Wieczorna wizyta może zakończyć się w nocy, a to dopiero początek.

Doba powinna mieć co najmniej 48 godzin.

Czesio ostatnio znowu unika ruchu. Gdy dzisiaj po 7 godzinach…lenistwa na wybiegu, został zamknięty w klatce, zdecydował się na odpoczynek w kuwecie i chociaż wygląda w niej uroczo, trochę przesadza. Przed nami badania kontrolne krwi. Na szczęście oko po antybiotyku wygląda dobrze. 

DSC00390.JPG DSC00392.JPG DSC00396.JPG

Response code is 404

Łapa Elby to zagadka. Dzisiaj rano, kiedy postawiłam Elbę na podłodze, unosiła łapę do góry, nie opierając się na niej. Potem było lepiej. We wtorek minie tydzień, odkąd dostaje leki przeciwbólowe, ale nie widzę żadnej zmiany w jej zachowaniu.

DSC00337.JPG DSC00342.JPG DSC00333.JPG

Modraszka dzisiaj gorzej oddycha, a wieczorem dla odmiany temp. jej ciała była dość niska – 38 st. Dzisiaj nie ma też apetytu. Zjada wszystko, co podam jej w strzykawce, ale sama nie wykazywała zainteresowania jedzeniem. Nie wiem, czy nie zbliżamy się do ściany.

c.d.n. jutro…

Rusałka jest nową podopieczną Azylu, która do Torunia przyjechała dzisiaj z Łodzi.

DSC00426.JPG

 Z informacji, które otrzymaliśmy o Rusałce wynika, że ma problem z prawą przednią łapą.

Rusałka porusza się bez większych problemów, ale zdarza się, że unosi przednią łapę w charakterystyczny, nieprawidłowy sposób. Poza tym ma na pewno nadwagę i nie je siana.

DSC00417.JPG DSC00445.JPG

Jutro wizyta kontrolna u doc.

Response code is 404

I jeszcze kilka ujęć z Azylu.

Celebes (i Fuji w tle)

DSC00364.JPG

Duszek i Fuji

(oraz Plusz i Zuzia)

DSC00363.JPG

Korfu

DSC00351.JPG

Lebiodka

DSC00372.JPG

Maggie

DSC00386.JPG

Maggie dzisiaj poza przyciąganiem spacerowiczów, zajmowała się też przekopywaniem ziemi – Maggie przygotowuje glebę pod planowaną renowację trawnika przed nowym sezonem! ; )

Na ostatnich zdjęciach często widać Plusz i Muślin, siostry, które długo czekają w Azylu na nowy dom. Dziewczyny do niedawna były bardzo bojaźliwe i wycofane, ale ostatnio przeszły ogromną przemianę. Nie reagują już panicznie na widok człowieka otwierającego klatkę, pozwalają się bez problemu wynieść na wybieg. Dla nas to dużo.

Królik bojaźliwy nie jest królikiem dzikim. Królik, który nie jest pieszczochem, tj. sam nie dąży do kontaktu z człowiekiem, nie jest królikiem dzikim. Po prostu każdy królik potrzebuje indywidualnego podejścia i zrozumienia jego zachowań, lęków. W Azylu nie ma królików pod wymiar, na zamówienie. To nie sklep z zabawkami.

Response code is 404

1 Komentarz

  • Odpowiedź Marta K. 1 września 2014 at 18:06

    http://lh4.ggpht.com/-ntA9BCs-rdM/VANqzpBy_0I/AAAAAAAA8tA/ib5oUNKmbJk/s0/DSC00374.JPG jeśli to sprawka jednodniowej roboty tylko Maggie, nie mam słów… 😀

  • Napisz komentarz

    *