Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (5.02.2021 r.)

5 lutego 2021

Szczerbatek przeszedł wczoraj operację.

IMG_9964

Podczas poniedziałkowej wizyty u Doktora i rutynowej kontroli stanu zdrowia, okazało się, że w prawym uchu Szczerbatka znajduje się polip, który był jeszcze niewidoczny podczas ostatniego badania kontrolnego około miesiąc temu.

Jeszcze w poniedziałek mieliśmy nadzieję, że Szczerbatka czeka tylko mało inwazyjny zabieg usunięcia polipa, ale niestety to, co widzieliśmy, to był wierzchołek góry lodowej. Podczas zabiegu okazało się, że to rozrośnięta zmiana nowotworowa (najprawdopodobniej o złośliwym charakterze), sięgająca wgłąb ucha. Zmianę udało się usunąć, ale konieczna była amputacja ucha.

Po zabiegu Szczerbatek doszedł szybko do siebie, co cieszyło nas szczególnie z uwagi na bardzo silne krwawienie, które pojawiło się w trakcie operacji.

IMG_9966

Dzisiaj Szczerbatek czuje się bardzo dobrze. Usunięta wczoraj zmiana została wysłana do badania histopatologicznego, ale nie mamy wątpliwości, co do tego jaki będzie jego wynik.

Co do rokowań, w ocenie Doktora istnieje bardzo duża szansa na to, że Szczerbatek wyjdzie z tego bez szwanku.

Muffinka – towarzyszka Szczerbatka również ma za sobą zabieg, chociaż na szczęście mniej inwazyjny. Niestety u Muffinki po zabiegu kastracji pojawił się wyraźny odczyn przy szwach zewnętrznych, który wczoraj zdecydowaliśmy się usunąć.

IMG_9961

W tym tygodniu poza Szczerbatkiem i Muffinką oraz Zadymką (w poniedziałek), zabiegom kastracji zostali poddani Kosmo i Żelka.

Żelka po zabiegu czuje się dobrze, ale z Kosmo nie jest lekko.

Żelka

IMG_9958

Kosmo już po zabiegu kastracji amputował sobie część prącia…Kosmo jest nieco autodestrukcyjny, jest też trudnym pacjentem, co nie ułatwia sprawy. Nie może zostać bez kołnierza nawet przez chwilę.

Być może u Kosmo będzie potrzebny w najbliższym czasie kolejny zabieg, ale zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.

Kosmo

IMG_0474

W przyszłym tygodniu chcemy przeprowadzić zabiegi u Mikołajka – usunięcie siekaczy i części zębów policzkowych plus być może ponowne czyszczenie oczodołu, w którym znowu zaczęła gromadzić się niewielka ilość ropy, u Mamicki – punkcja i płukanie ucha środkowego, w którym co prawda po zabiegu wyszycia kanału słuchowego ilość ropy jest niewielka, ale jest, u Guzika – udrożnienie kanalika łzowego, kastracja i plastyka…nosa, a także najprawdopodobniej u Franka – kanalik czeka…Miejmy nadzieję, że Magik niczego nie wymyśli, chociaż mimo, że w j. ustnej u Magika cały czas występuje niewielka ilość ropy/ziarniny, ogólnie czuje się dobrze.

Franciszek

IMG_0444

Guzik

IMG_0438

Magik

IMG_9941

Mamicka

IMG_0469

Mikołajek

IMG_0464

Błyszczka i Talita idą w dobrym kierunku. Rany goją się prawidłowo i może wkrótce dziewczyny w pełni się ogarną. Póki co Błyszczka znosi leczenie godnie, Talita…mniej godnie, dobra, po prostu ma nas nieco dosyć i tyle.

Błyszczka

IMG_0407

Talita

IMG_7973

Boski i żony…jedna była w poniedziałek, a druga wczoraj, czują się ok. Tylko lewe oko Boskiego dało wczoraj o sobie znać i chłopak dostał gentamycynę zagałkową.

IMG_9886

Muszka…7,100 kg! Wyobraźcie sobie, że ważyła 5,600 kg. W każdym razie Muszce życie w rodzinie bardzo służy pod każdym względem. U Doktora czuła się wczoraj bardzo dobrze…tylko Franek był niezadowolony, jak zobaczył, że siedzi na jego wadze…(nie ma to jak ważenie innych królików na wadze wytarowanej z Frankiem…i jego talerzykiem).

IMG_0414

Wendy, Szeryf, Lukrecja i Jarzębinka kontrolę u Doktora zaliczyli bez zastrzeżeń – u Wendy trzeba smarować obrzeża uszu tridermem, u Lukrecji podamy kolejne dawki theranecronu, ale ogólnie kikut macicy jest już mniejszy niż był. Szeryf i Jarzębinka ok.

Atom czuje się lepiej – ma mniejszą tkliwość krtani – tchawicy, ale w poniedziałek do jego leczenia dorzuciliśmy też draxxin z wit. C.

IMG_9943

Jarzębinka

IMG_9955

Lukrecja

IMG_9952

Szeryf

IMG_9949

Wendy

IMG_0403

O Zadymce napiszę więcej jutro. Biorąc pod uwagę całokształt, dajemy radę. Jest świetną i dzielną dziewczyną.

IMG_0396

Jutro Doktor pojawi się w Azylu. Przed nami zbiorowe szczepienie. Wieczorem zameldujemy się na blogu i w końcu nadrobimy wiadomości adopcyjne!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*