Z życia Azylu

Wtorek (11.09.2018 r.)

11 września 2018

Korelacja i Negacja pojechały dzisiaj na kontrole badanie krwi, którego wyniki poznamy jutro.

IMG_5098

Dziewczyny po ostatnich atrakcjach, która nam zafundowały, czują się dobrze. Przez weekend przytyły – Negacja – 250 gramów, Korelacja – 200 gramów, co bardzo nas cieszy, chociaż w ostatnich dniach nie wydarzyło się nic specjalnego i nadal nie znamy zagadki ich ostatnich naprzemiennych kryzysów. Może tajemnica tkwi w tym, że przez weekend jadły dodatkowo regularnie rodi instant, zobaczymy.

Sage kontrolę pozabiegową (po kastracji i usunięciu siekaczy) zaliczyła na 5. Stan Sage pozwolił nam na jej zaszczepienie, ale po nocy Sage miała delikatnie mokre futro pod prawym okiem i to będzie wymagało obserwacji – miejmy nadzieję, że to przypadek, a nie problemy z zębami policzkowymi.

IMG_5100

Zaszczepiona na pomór i myxomatozę została dzisiaj również nasza Rafiki – dziewczyna, która trafiła do nas w sierpniu z bardzo silnym, przewlekłym, ropnym katarem. Rafiki po intensywnym leczeniu 2-3 tygodnie temu przestała kichać, dlatego mogliśmy zdecydować się na szczepienie.

IMG_5105

Rafiki przez ostatnie tygodnie bardzo wypiękniała!

Dzisiaj zabiegom kastracji zostali poddani Akrela, Tazi oraz Mrówka.

Akrela

IMG_5089

Tazi

IMG_5108

Sytuacja Mrówki wymagała natychmiastowego działania. Okazało się, że u Mrówki mamy do czynienia z martwym płodem i początkiem ropomacicza.

IMG_5101

Cała trójka powoli dochodzi do siebie po zabiegach. Trzymajcie szczególnie mocno kciuki za naszą Mrówkę.

Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za wsparcie dla naszych podopiecznych w ostatnich dniach ❤️

Do Azylu trafiło mnóstwo Królipaczek, dostarczonych przez Bunny expert ❤️ a to podobno jeszcze nie koniec…🐰

IMG_4978

Dziękujemy również za karmy ratunkowe – profibre i rodi instant, a także za wsparcie w zakupie rodi basic!

IMG_4980

Dziękujemy również za wszelkie dary przynoszone do Azylu w ostatnich dniach – w tym podkłady i siano podarowane m.in. przez opiekunów naszych byłych podopiecznych.

Dzięki Wam nasi podopieczni, chociaż w Azylu wciąż czekają na nowe domy, mają wszystko to, co najlepsze.

Ktoś tu się powoli socjalizuje…

Gardenia

IMG_5131

IMG_5141

IMG_5121

Obrazki z pierwszego wpisu na blogu z jej udziałem to już przeszłość. Gardenia ma już wszędzie sierść  i zero ran – odparzeń. Mamy też za sobą kąpiele w nizoralu. Teraz musimy tylko jeszcze poczekać aż Gardenia osiągnie prawidłową wagę – już znacznie schudła, ale wciąż mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Piątek (3.08.2018 r.)

Dzisiaj wspominałam na naszym profilu na fb o Lancelocie i jego ukochanej Belindzie – berlińskiej dziewczynie, która w styczniu walczyła z ciężką niewydolnością nerek i wątroby, a potem z niedrożnością cewki moczowej.

IMG_5154

Belinda była intensywnie leczona, w międzyczasie odszedł Galahad i Lancelot bardzo potrzebował towarzystwa. I stało się. Zaprzyjaźnił się z Belindą, która a – kocha Lancelota, b – mnie co najwyżej (w porywach) toleruje, c – zjada drewniane drzwi (i to nie jest przenośnia), d – co 2 tygodnie dostaje nową kartonorkę…Przedostatnią dostała w czwartek niecałe 2 tygodnie temu, a na zdjęciu powyżej widać kartonorkę, którą otrzymała w prezencie od Bunny expert dzisiaj wieczorem…- zdjęcie przedstawia stan po 30 minutach użytkowania.

IMG_5149

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*