Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (3.07.2014 r.)

3 lipca 2014

Anima ma za sobą kolejną korektę zębów. Niestety zęby policzkowe Animy, tak jak w przypadku Jodełki, rosną krzywo i już po kilku tygodniach od korekty zbliżają się do błony śluzowej policzków.

Bazylia w końcu zaczęła wychodzić na prostą. Doc jest z niej bardzo zadowolony. Ponieważ tak długo chorowała, jeszcze przez tydzień będzie otrzymywać antybiotyk.

Lebiodka i Lubczyk bez zmian. Brak zmian oskrzelowych i płucnych. Lubczyk wygląda lepiej niż Lebiodka, u której mimo usuniętych małżowin nosowych wciąż gromadzi się ropa. Wkrótce zaczniemy codzienne inhalacje.

Stan zdrowia Lobo uległ w ostatnich dniach znacznej poprawie. Po sobotnim kryzysie, dzisiaj brak szmerów oskrzelowych, Lobo ma też prawidłową temp. ciała i duży apetyt. Tylko czasami jego głowa jest lekko wykręcona w bok.

DSC02069.JPG

W pon. rano zabieram Modraszkę na badanie krwi. Jeśli wyniki krwi poprawią się, Modraszkę czeka kolejny zabieg usunięcia ognisk ropnych. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że u Modraszki ogniska ropne znajdują się w miejscu, w którym przebiegają nerwy twarzowe, co grozi porażeniem. Osłuchowo Modraszka w porządku. Martwi mnie jednak to, że od pon. schudła 15 dag, mimo, że ma duży apetyt. Ropa po prostu wyniszcza organizm.

Sezamek i Saphira w porządku, ale Sezamka za jakiś czas nie minie pewnie korekta zębów. 

* * *

Pani Dagmaro, dziękujemy za przepiękne dary na rzecz Azylu!

Przepraszam, że nie napisałam o tym wczoraj, ale czasami mam luki w pamięci. O zdjęciach jednak nie zapomniałam! : )

DSC01915.JPG DSC01917.JPG DSC01914.JPG

Wkrótce do naszych podopiecznych dotrze również rewelacyjny i niezwykle przydatny prezent na wiosenny i letni czas. Soniu już dzisiaj dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kuriera! : )

c.d.n.

2 komentarze

 • Odpowiedź Ola Azyl dla Królików 3 lipca 2014 at 22:51

  Zdarza się, że głowa mu leci w bok i jest skręcona, ale na szczęście to się tylko zdarza i nie ma już ataków obrotów wokół własnej osi : )

 • Odpowiedź Joac 3 lipca 2014 at 22:49

  Cieszę się, że „moja” Saphira OK 🙂 Modraszko, trzymam kciuki za Ciebie, walcz z ropskiem!
  Lobo wygląda świetnie, jaki skręt główki? 😉

 • Napisz komentarz

  *