Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (15.06.2024 r.)

15 czerwca 2024

Babbitt w poniedziałek przeszedł zabieg usunięcia przepukliny pęcherza. Przy okazji został też wykastrowany. Mimo, że Babbitt był inaczej znieczulony, w poniedziałek znowu stawiał duży opór i nie chciał poddać się narkozie. Pstatecznie udało się przeprowadzić operację, po której Babbitt szybko doszedł do siebie. Niestety odkąd do nas trafił borykamy się z problemami z układem pokarmowym, tzn. Babbitt robi drobne bobki, ma też niezbyt duży apetyt, miejmy jednak nadzieję, że sytuacja będzie ulegać poprawie.

IMG_4752

U Alastora sytuacja z łapą nie uległa zmianie. Cały czas problemem jest brak czucia w lewym skoku, mimo, że nerw kulszowy i udowy w porządku. Póki co kontynuujemy dotychczasowe leczenie i wchodzimy z rehabilitacją.

IMG_4757

Anthuria i Maranta zostały w tym tygodniu zaszczepione na pomór i myxomatozę. Przeszły też badania krwi i kału.

IMG_4745

IMG_4744

U Bałamutka w tym tygodniu pojawiła się tkliwość  krtani/tchawicy oraz wydzielina śluzowo-ropna w j. nosowej. Z uwagi na stan zapalny dróg oddechowych i niewielką ilość ziarniny w j. ustnej, zrezygnowaliśmy więc z zabiegu oczyszczania zębodołów do zakończenia leczenia.

IMG_4785

Hakuna i Matata po zabiegach czują się dobrze, natomiast u Mataty w związku z rozmiarem usuniętych ropni, cięcie przebiega niemal przez całe ciało i na wysokości łopatek rana wymaga oczyszczania.

Hakuna

IMG_4778

Matata

IMG_4772

W badaniach krwi Hakuny i Mataty wyszła silna anemia.

Hamilton po powrocie Doktora z urlopu przejdzie zabieg usunięcia przepukliny brzusznej. W tej chwili czuje się bardzo dobrze i został zaszczepiony na pomór i myxomatozę, podobnie zresztą. jak po wyleczeniu z kokcydiozy jego kumpel Lando.

IMG_4754

U Igi niestety wciąż mamy do czynienia z ropniem w j. brzusznej. Jest on na pewno silnie otorbiony, wielkości około 2,5 cm x 1,3 cm, umiejscowiony na środku j. brzusznej, ale z predyspozycją ku lewej stronie.  Póki co z uwagi na ogólny stan zdrowia nie podejmujemy w tej kwestii żadnych decyzji i jedynie kontynuujemy podawanie penicyliny.

IMG_4751

Kalinka w tym tygodniu odwiedziła Doktora dwukrotnie. Cały czas walczymy z ropą w kikucie lewej, przedniej łapy z tym, że w tej chwili, kiedy rana jest na całej szerokości otwarta, sytuacja wygląda lepiej, a obrzęk tkanel w dolnej części kikuta zmniejszył się.

IMG_4768

U Nido z soboty na niedzielę w j. nosowej pojawiła się gęsta ropa (Nido miał wręcz problemy z oddychaniem) oraz duży obrzęk dolnej wargi, w której w poniedziałek rozwinął się już ropień.

W poniedziałek Nido przeszedł zabieg przepłukania kanalików łzowych. Doktora wykonał też cięcie pod oczodołem oraz w wardze.

IMG_4764

Dzisiaj sytuacja jest dość stabilna. W j. nosowej jest czysto. Warga wygląda prawidłowo. Prawe oko delikatnie ropieje, natomiast pod oczodołem nie ma obrzęku tkanek, co nie zmienia faktu, że rana pod oczodołem jest przepłukiwana metronodazolem. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

IMG_4823

Niffty, która przyjechała do nas z Łodzi, badanie kliniczne zaliczyła bez problemów. Badanie krwi i badanie kału nie wykazały nieprawidłowości. Niffty jest młodą dziewczyną, ale za ok 1 miesiąc będzie gotowa do zabiegu kastracji. W tym tygodniu dziewczyna została też zaszczepiona na pomór i myxomatozę.

IMG_4738

U Shanti dolne zęby policzkowe po obu stronach są wyraźnie większe od górnych, ale ścierają się prawidłowo. Dla spokoju u Shanti wykonamy badanie RTG głowy. Poza tym w prawym stawie kolanowym Shanti Doktor stwierdził obecność nakostniaka na guzowatości piszczelowej, najprawdopodobniej po starym urazie, jednak nie ma to żadnego wpływu na sposób poruszania się przez Shanti.

IMG_4740

Badanie krwi i badanie kału nie wykazały nieprawidłowości.

Illinois i Tennesse, Hazbin, Kredka i Madi zostali w tym tygodniu zaszczepieni na pomór drugiego typu rhd2. Dzień po szczepieniu (to oczywiście przypadek) okazało się, że Illinois ma problem z ogonem, tzn. okazało się, że w przeszłości musiało dojść u niej do jakiegoś uszkodzenia kręgów ogonowych, które są ze sobą połączone i nadbudowała się przy nich tkanka podobna do kostnej. W związku z tym u Illinois wykonamy RTG kości ogonowej i niewykluczone, że konieczna będzie amputacja części ogona.

DSC03221

DSC03172

DSC03261

DSC03247

DSC03240

DSC03199

DSC03213

DSC03176

DSC03236

DSC03204

DSC03222

DSC03183

DSC03192

DSC03223

DSC03210

DSC03198

Dziękujemy Wam z całego serca za wszelką pomoc, w tym za udział w głosowaniu w ramach akcji #otulmiłościąmaluchy dzięki czemu udało nam się wygrać dotację w wysokości 5000 zł.  Będziemy wdzięczni za dalsze wspieranie naszej skarbonki ❤️ 

content_dbaf8ca8-990f-409b-816d-12d61b4e0d94

 cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*