Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (30.08.2023 r.)

30 lipca 2023

W ostatnich dniach pod naszą opiekę trafiło dwóch nowych podopiecznych.

Neo vel Baksiu jest 7-letnim samcem. Został oddany przez swoją właścicielkę, najpierw w ręce Pensjonat Królicza Norka – hotelik dla królików i gryzoni (bardzo dziękujemy za pomoc <3), a następnie przekazany do azylu. Neo jest zaniedbanym królikiem, ma pchły i grzybicę, nie był szczepiony, ani wykastrowany. Co więcej Neo ma ropień u podstawy małżowiny usznej, a w kanale słuchowym pojawiła się ropa. Seniora czeka wyszycie kanału. Badanie USG wykazało złogi w pęcherzu, na szczęście jeszcze bez kamieni. Stan jego zębów również jest średni. Co więcej Neo ma ostrą dysplazję i spondylozę, najpewniej czeka go rehabilitacja. Do leczenia Neo wprowadziliśmy leki przeciwpasożytnicze oraz penicylinę i fitolizynę.

Rafi to młoda samica, która najprawdopodobniej była samicą rozpłodową w pseudohodowli z której króliki trafiały do sklepu zoologicznego.

Rafi została odebrana z miejsca gdzie przebywała i dzięki pomocy opiekunów naszego Fonsa przywieziona do azylu <3.

Na pierwszy rzut oka Rafi wyglada dobrze, ale dopiero po badaniu dowiemy się jak jest z jej stanem zdrowia.

 

W tym i przyszłym tygodniu z uwagi na urlop doktora wyjątkowo nie spędzamy wieczorów w gabinecie, ale naszych podopiecznych nie omijają wizyty u weterynarza.

 

Chochla ma za sobą badanie RTG, które wykazało przerost dolnego zęba policzkowego po prawej stronie, mimo jej młodego wieku problemy z zębami już się pojawiły, ale niestety nie dziwi nas to patrząc na jej wygląd, który wskazuje na genetyczną mieszankę wybuchową. Swoją drogą Chochla jest cudowną, ale charakterną młodą damą, od pierwszych tygodni pokazuje pazury. Raczej nie będziemy mieć z nią lekko ;).

U Oregona jakiś czas temu pojawiło się pododermatitis  na prawej łapie. W tygodniu jednak okazało się, że w łapie pojawiła się ropa. Do leczenia wprowadziliśmy penicylinę, w dodatku łapa Oregona jest codziennie pielęgnowana i robione są mu opatrunki.

 

Poza tym podopieczni azylu regularnie wyruszają na zabiegi kastracji i są szczepione.

Cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*