Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (20.05.2023 r.)

20 maja 2023

Wracamy po długiej przerwie.

Chociaż przez ostatnie tygodnie funkcjonowaliśmy w innym modelu, niż ten, który towarzyszy nam od wielu lat, nie narzekaliśmy na nudę i brak pracy. Jednocześnie wszyscy ucieszyliśmy się, kiedy kilka dni temu życie w Azylu zaczęło wracać na stare tory. Remont w Azylu dobiega końca.

IMG_1638

Kiedy za kilka dni w kuchni postawimy kanapę, będzie niemal normalnie i pozostanie już tylko oczekiwanie na nową kuchnię 😍 Będzie pięknie. Już jest pięknie. W ciągu 4 lat od zakupu domu przeprowadziliśmy jego całkowitą modernizację. Wszystko to dla nich i dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu.

Mamy nadzieję, że pod koniec czerwca spotkamy się w jak największym gronie podczas 10. Dnia Otwartego w Azylu i będziemy razem cieszyć się kolejnymi zmianami na lepsze.

Tymczasem tak jak wspomniałam, chociaż nasi podopieczni byli w rozproszeniu, pozostawaliśmy w stałym kontakcie z ich opiekunami i widywaliśmy się podczas wizyt u Doktora.

Boscy niestety tydzień temu wrócili do domu w niepełnym składzie.

Iga wciąż przechodzi rekonwalescencję, chociaż mamy nadzieję, że już za kilka dni dołączy do rodziny.

IMG_1106

Podczas kontroli, której powodem były zaostrzone problemy oddechowo – krążeniowe występujące u Igi (podczas echo serca okazało się, że Iga ma powiększoną prawą komorę serca, a sytuację pogarsza bardzo silne zwyrodnienie w odcinku piersiowym), wykonaliśmy u Igi kontrolne USG. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że w prawej nerce  Igi doszło do zastoju moczu (najprawdopodobniej wskutek zatkania moczowodu) i powstania wodonercza.  3 dni później Iga przeszła zabieg ekstrakcji całkowicie zniszczonej – niefunkcjonującej nerki.

Dzisiaj mija 9 dni od zabiegu. Iga czuje się dobrze. Już pierwszego dnia po zabiegu zaczęła jeść, a nawet korzystać z kuwety. Jej stan jest stabilny, chociaż zarówno praca serca, jak i sposób poruszenia nie pozwalają zapomnieć o tym, że Iga jest już starszym, wymagającym szczególnej uwagi królikiem.

Tygryska po powrocie z domu tymczasowego w tym tygodniu przeszła zabieg usunięcia ropnia, który utworzył się w okolicy pęcherza – między ścianą brzucha, a trzewiami. Ropień był niewielki, ale wyczuwalny palpacyjnie. Po tym, co przeszliśmy z Tygryską jesienią zeszłego roku (kilka operacji, w tym  rozdzielania sklejonych z pęcherzem jelit) obawialiśmy się, co okaże się po otwarciu jamy brzusznej, ale na szczęście „poza” obecnością ropnia wszystko było w porządku. W tej chwili Tygryska czuje się dobrze i również czekamy na jej powrót do domu.

IMG_1061

Zabiegi stomatologiczne mają za sobą również Artie i Alicent.

Pączek 1,5 tygodnia temu zaczął nas mocno niepokoić. Schudł i chociaż w okolicy rany po amputacji łapy wszystko teoretycznie wyglądało ok, coś nie dawało nam spokoju…Niestety obawy okazały się uzasadnione – ropa zaczęła drążyć tkanki na takiej głębokości, że podczas ich oczyszczania, Doktor doszedł niemal do otrzewnej.

IMG_1117

Od zabiegu, który odbył się 1,5 tygodnia temu stan Pączka można określić jako dobry. Ma bardzo ładny apetyt i nastrój. Nie gorączkuje. W ranie nie gromadzi się zbyt wiele ropy i wszystko byłoby ok, gdyby nie męczące wątpliwości dotyczące miejsca, w którym wyczuwalne jest zgrubienie…Zobaczymy co w poniedziałek powie o tym Doktor.

Alicent zgodnie z planem przeszła zabieg ekstrakcji  siekaczy oraz zębów policzkowych szczęki i żuchwy po lewej stronie – na dole pozostałe 2 zęby, które zostaną usunięte w przyszłości.

IMG_1447

Po zabiegu w j. ustnej wszystko dobrze się zagoiło, ale teraz czeka nas jeszcze zabieg udrożnienia lewego kanalika łzowego.

Artie pożegnał się z 4 ostatnimi zębami policzkowymi. W j. ustnej jest czysto. Chłopak czuje się bardzo dobrze. Roznosi go energia.

IMG_1448

Więcej informacji z frontu już jutro…a jest o czym pisać! Amber, Binky, Blanka, Blue, Bonita, Borowiaczek, Caitlyn, Colette, Cyntia, Faworka, Gordo, Gyntia, Huncwot, Hunter, Inferna, Kastor, Kendall, Khloe, Kourtney, Królowa, Larys, Luciano, Lusek, Missandei, Monday, Nietoperka, Paszczak, Pulinda, Rob, Robin, Shimmer, Shine, Skinny, Ti-Ti, Vasyl, Verano, Vivien, Wojażer, Zadra, Zoltan…oni odwiedzili Doktora w ostatnich dniach. Badania kontrolne, badania krwi, kału, echo serca, RTG, szczepienia. Jest o czym pisać.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*