Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (16.04.2023 r.)

16 kwietnia 2023

Eroda odeszła we wtorek po operacji ekstrakcji gałki ocznej. Mimo walki i reanimacji godzinę po zabiegu zatrzymała się.

Do śmierci Erody doprowadziły obecność stan ropny, którym objęta była opłucna oraz bardzo silne zwyrodnienie wątroby.

Żałujemy, że mogliśmy dać Erodzie tak mało czasu, ale doceniamy to, że mogliśmy być przez jakiś czas razem.

IMG_6183

Żegnaj malutka.

***

Cruella ustabilizowała się pod kątem zdrowotnym, tj. przestała kichać. Jeszcze przez kilka dni będzie otrzymywać antybiotyk i miejmy nadzieję, że to koniec.

IMG_8886

Faworka w czwartek przeszła zabieg usunięcia ropnia, który rozwinął się w okolicy jednego z sutków. Dodatkowo Doktor musiał dokonać plastyki skóry w obrębie lewego łokcia, który został odkryty po tym gdy odpadła martwica (wszystko w związku z obrzękiem, o którym pisaliśmy w przedostatnim wpisie na blogu).

IMG_8972

Po zabiegu Faworka czuje się dobrze. Walczymy z łokciem. Z doświadczenia wiemy, że przed nami długa droga (to fatalne miejsce, ponieważ łapa cały czas tam pracuje), ale mamy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

IMG_8733

Larys jest cały czas w trakcie leczenia. Rana po usunięciu ropnia goi się dość ciężko, ale tutaj potrzebny jest czas i cierpliwość, zębodoły po siekaczach wyglądają dobrze. Larys je samodzielnie papkę z rodi.

IMG_9013

Lusek z żonami Inferną i Zadrą kontrolę u Doktora zaliczyli bez zastrzeżeń, jak na ich problemy zdrowotne – stomatologiczne Luska i  kardiologiczne Inferny oraz Zadry. W j. ustnej Zadry też wszystko jest w porządku. Kość żuchwy jest bardzo silnie zniekształcona, ale ropy brak.

Lusek

IMG_8917

Inferna

IMG_8897

Zadra

IMG_8903

Nietoperka rozkichała się na całego i wczoraj wylądowała na antybiotyku. Kanały słuchowe po wyszyciu wyglądają dobrze. Ropy brak. Nietoperz czuje się dobrze i dokazuje.

IMG_8891

Olaf ma dość dobre wyniki krwi – w niewielkim stopniu podpadają wskaźniki wątrobowe. Ucho również wygląda lepiej i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli w pełni wykluczyć, że mamy do czynienia ze zmianą o charakterze nowotworowym.

IMG_8750

Paszczak bez zmian. W zeszłym tygodniu nie udało nam się wysłać jego i Larysa na RTG, ale w tym tygodniu nadrobimy zaległości, aby sprawdzić, czy żadne zęby nie odrastają.

IMG_8961

Pączek czuje się dobrze, bardzo dobrze (biedak właśnie zastanawia się jak rzucać po klatce kuwetą i paśnikiem, które złośliwie zostały przymocowane przez człowieka do krat!).

IMG_8983

Przez ostatnie dwa tygodnie trochę się ze sobą męczyliśmy, ale wygląda na to, że jesteśmy na prostej i udało nam się zlikwidować stan ropny.

IMG_8980

Tygryskę w najbliższym czasie czeka zabieg usunięcia odczynu w tkance mięśniowej, o którym już wspominałam. Dodatkowo chcemy przeprowadzić laparotomię, ponieważ Tygryska zaczęła oddawać mocz średnio 1 x na dobę i biorąc pod uwagę jej doświadczenia, obawiamy się, że mogło dojść do zrośnięcia jelit z pęcherzem. Palpacyjnie ani na USG nie widać nieprawidłowości, ale to nic dziwnego. Tylko podczas laparotomii można to stwierdzić. Poza tym Tygrysa ma jeszcze jeden problem – skrzywioną cewkę, przez co podczas sikania jej mocz leci na lewą stronę, wżerając się w sierść.

IMG_8955

Skinny bez zmian. Póki możemy, wstrzymujemy się z radykalnymi decyzjami, dotyczącymi jej oczu.

IMG_8741

Vivien znowu bardzo nas martwi. Niestety po 2 miesiącach powrócił problem z nerkami, a w zasadzie z prawą nerką, która znowu jest powiększona w stosunku do lewej i istnieje ryzyko, że rozwinie się w niej wodonercze (z identyczną sytuacją mieliśmy do czynienia ostatnio, ale wtedy udało się nam wyjść z kryzysu cało). Jutro kolejne kontrolne USG.

IMG_8997

Aegon, Blue, Linguini oraz Zmorka kontrole stanu zdrowia zaliczyli bez przeszkód. Shine i Shimmer wróciły do nas po zabiegach kastracji i w tym zakresie wszystko jest w porządku, natomiast u dziewczyn widoczne są zmiany, wskazujące na podejrzenie grzybicy.

Aegon

IMG_8882

Blue

IMG_8879

Linguini

IMG_8883

Shimmer

IMG_8868

Shine

IMG_8876

Zmorka

IMG_8878

W kolejnym wpisie napiszemy też więcej o naszym nowym podopiecznym – Huncwocie.

Mimo, że jutro w Azylu zaczyna się remont, a wszyscy nasi podopieczni znajdują się w domach tymczasowych, jutro czeka nas oczywiście długi wieczór u Doktora. W planach mamy m.in. zabieg usunięcia reszty zębów Alicent.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*