Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (25.02.2023 r.)

25 lutego 2023

Hunter trafił do Azylu wczoraj. Jego była właścicielka wyjechała zagranicę, zostawiła Huntera u znajomych i zapomniała o nim.

W poniedziałek Huntera czeka wizyta u Doktora, ale wszystko wskazuje na to, że jest królikiem stomatologicznym – jego oczy łzawią, a górne siekacze rosną nieprawidłowo. W przyszłym tygodniu Huntera czeka na pewno dodatkowo badanie RTG, aby przyjrzeć się korzeniom zębów (to właśnie przerośnięte korzenie mogą być przyczyną łzawienia).

IMG_4597

IMG_4602

IMG_4599

W najbliższych dniach pod naszą opiekę trafią też kolejni podopieczni…Jutro poznacie bliżej na pewno Gienia z Olsztyna, który jest już bezpieczny pod opieką naszej wolontariuszki ❤️

***

Vivien mocno nas w tym tygodniu zestresowała. Po poniedziałkowym zabiegu w środę dopadł ją kryzys. Była osłabiona, pojawił się też bezmocz. Z uwagi na tkanki tłuszczową występującą u Vivien obawialiśmy się czy nie doszło do jakichś zrostów, ale w tej chwili jesteśmy już spokojniejsi. Vivien spędziła dobę w inkubatorze, stymulowaliśmy też jej nerki i w czwartek pojawił się mocz – dla odmiany bardzo dużo, przezroczystego moczu, charakterystycznego dla przewlekłej niewydolności nerek.

Najprawdopodobniej u Vivien wskutek stanu zapalnego organizmu doszło do ostrej niewydolności nerek (bezmocz), z której udało nam się Vivien wyprowadzić, ale w tej chwili mała ma objawy jak przy przewlekłej niewydolności nerek (jak wyżej). Ponieważ wszystko zostało wychwycone bardzo szybko, liczymy jednak na to, że praca nerek Vivien wróci do normy, a póki co oczywiście wprowadziliśmy u Vivien leki stosowane przy niewydolności nerek (nerforcrill i chitofos). Istotne jest to, że Vivien w tej chwili czuje się już bardzo dobrze. Ma ładny apetyt, jej układ pokarmowy pracuje prawidłowo, Vivien dopisuje też humor. Odpukać, ale oddychamy z dużą ulgą.

W tym tygodniu bardzo zmartwił nas też Sammael. Stracił apetyt, wydalał mocz w bardzo małej ilości raz na dobę. Na szczęście pod koniec tygodnia poczuł się lepiej. Zaczął jeść, a przede wszystkim wczoraj wydalał mocz w normalnej ilości. Dzisiaj moczu było również dużo, ale razem w ciągu dnia pojawiła się jedna duża plama. W poniedziałek Sammaela czeka USG (tym razem próba musi się udać). Pozytywne jest to, że chłopak zaczął się poruszać.

Więcej informacji z frontu już jutro. Dobranoc!

DSC01372

DSC01363

DSC01390

DSC01367

DSC01379

DSC01381

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*