Z życia Azylu

Niedziela (19.06.2022 r.)

19 czerwca 2022

Kolejna porcja informacji z azylowego frontu (dzisiaj trochę przynudzamy ;)):

Alana czuje się bardzo dobrze. W kontrolnym badaniu krwi Alany, wykonanym w ostatnich dniach, u Alany był lekko podwyższony poziom mocznika przy prawidłowym poziomie kreatyniny i  podwyższonych wskaźnikach wątrobowych. Palpacyjnie nerka Alany jest prawidłowa, a w tym tygodniu wykonamy u Alany jeszcze kontrolne USG.

Poza tym Alana czuje się bardzo dobrze.

Kastor ma niedokrwistość. Poza tym ma delikatnie podwyższony alat i bilirubinę.

Leczenie wdrożone. W tym tygodniu odstawiamy też penicylinę i będziemy obserwować sytuację.

Alberta w najbliższym czasie czeka kolejny zabieg stomatologiczny. Na szczęście Albert czuje się bardzo dobrze, a wyniki badania jego krwi są dobre.

Clarę w tym tygodniu czeka zabieg ekstrakcji siekaczy. Wyniki badania jej krwi wypadły dobrze.

Mocznik i kreatynina w wynikach krwi Jacka są nadal bardzo wyraźnie podwyższone, ale pocieszające jest to, że jednak po dożylnych wlewach widać poprawę. W najbliższych dniach będziemy kontynuować u Jacka podawanie kroplówek, tak, aby spróbować zbić jeszcze bardzo mocznik i kreatyninę.

Wyniki badania krwi Królowej bez większych odchyleń od normy.

U Nastii w najbliższych dniach musimy wykonać kontrolne RTG klatki piersiowej, aby sprawdzić jak wygląda zmiana, która ostatnio była widoczna na RTG. 

W wynikach krwi Nastii uwagę zwraca przede wszystkim bardzo niski poziom albumin, które odpowiadają m.in. za przenoszenie narkozy. Norma jest od 35, a Nastia ma 19.

Nastia ma dobre samopoczucie. Jest aktywna, ma ładny apetyt i dużo lepszy kontakt z człowiekiem niż na początku. Poza tym Nastia ma podwyższony poziom aspatu.

Tissaia czuje się bardzo dobrze. Wyniki badania jej krwi też wypadły bez większych zastrzeżeń. Cieszymy się, że udało się nam wyprowadzić ją na prostą, a sytuacja była naprawdę bardzo poważna.

Anatolia i Tracja mają podwyższony alat i aspat, ale ich wyniki mimo wszystko możemy zakwalifikować do „standardowych”, biorąc pod uwagę jak zapewne wyglądała ich dotychczasowa dieta. Pozostałe wyniki krwi dziewczyn są prawidłowe.

W obu przypadkach już dzisiaj wprowadziliśmy leczenie ornipuralem, a w tym tygodniu u Tracji przeprowadzić zabieg.

Wyniki krwi naszych 3 Nietoperków:

Ciri i Triss mają podwyższony alat i aspat, obniżone albuminy oraz obniżony poziom krwinek czerwonych, hemoglobinę i hematokryt. Dodatkowo Ciri ma delikatnie podwyższony mocznik.

Nietoperka ma tak jak Triss niedokrwistość, ale wskaźniki wątrobowe jeszcze gorsze niż Ciri i Triss. Alat przekroczony prawie 5-krotnie, aspat prawie 7-krotnie, GLDH ponad 5-krotnie.

Padme

IMG_1172

cdn.

 

Dobranoc!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*