Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (14.11.2021 r.)

14 listopada 2021

Wojtyszkowe królik bliżej. Dzisiaj Hermes, Junona i Nike.

Hermes nie ma części zębów policzkowych, a te, które ma rosną krzywo – musimy wykonać RTG głowy. Ponadto Hermes jest leczony z powodu ropnej infekcji górnych dróg oddechowych (porównanie –  zdjęcie we wczorajszym wpisie). W chwili przyjęcia do Azylu miał zanik tkanki mięśniowej i tłuszczowej.

DSC01204

Junona trafiła do nas wyniszczona – z zanikiem tkanki mięśniowej i tłuszczowej, ropnym wysiękiem z j. nosowej oraz zmianami w oskrzelach.

DSC01160

Po ponad tygodniu od rozpoczęcia leczenia Junona czuje się lepiej (porównanie –  zdjęcie we wczorajszym wpisie), ale w tym tygodniu musimy wykonać u niej bezwzględnie badanie krwi.

Junona wydala bardzo dużo moczu, ma też ciągle brudne skoki – w chwili przyjęcia jej skoki były oblepione odchodami i zasikane. W klatce musi mieć bezwzględnie drybed.

Problemy z układem oddechowym u Junony wyglądają na przewlekłe, dlatego w przyszłości wykonamy u niej również kontrolne RTG klatki piersiowej.

W perspektywie czeka nas leczenie kokcydiozy, ale w tej chwili z uwagi na kolizję z leczeniem układu oddechowego, nie ma takiej opcji. Inną kwestią jest to, że w przypadku królika takiego jak Junona, infekcje mogą nawracać, co oznacza, że być może będziemy musieli się wstrzelać z kastracją, szczepieniem itd. w te lepsze okresy.

Nike jest leczona z powodu ropnej infekcji górnych dróg oddechowych (porównanie – zdjęcie we wczorajszym wpisie). Poza tym jej zęby policzkowe nieprawidłowo się ścierają. Zobaczymy czy sytuacja ulegnie poprawie dzięki prawidłowej diecie, czy konieczna będzie korekta zębów i RTG głowy.

DSC01139

Przed nami leczenie kokcydiozy.

***

DSC01333

DSC01332

DSC01328

DSC01335

DSC01304

DSC01320

DSC01323

DSC01326

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*