Fotograficznie, Z życia Azylu

Poniedziałek (1.11.2021 r.)

1 listopada 2021

Księżycówka czuje się niestety znowu gorzej. Dzisiaj wieczorem wróciła podwyższona temperatura i brak apetytu. Wydawało się, że już wychodzimy na prostą, ale wygląda na to, że sytuacja jest bardziej skomplikowana.

Zobaczymy co jutro powie Doktor.

Poza Księżycówką jutro do Doktora pojadą m.in. Harnaś oraz Sybilla.

Sybilla ma bardzo dobre samopoczucie, ale z łapą bez zmian. W stawie pojawia się ropa.

Harnaś od tygodnia ma bardzo silny kryzys. Na początku zeszłego tygodnia wróciły bardzo silne problemy z układem oddechowym, a dodatkowo Harnaś miał zapaść krążeniową. We wtorek jego serce ledwo biło. Do tego uaktywniły się zmiany w płucach – podczas ostatniej czwartkowej kontroli 1 płuco było zajęte silnym procesem zapalnym – procesem ropnym i pojawiły się zmiany mózgowe – zaburzenia równowagi. Poza tym ropa tkwi w zatokach i mimo zabiegu nie możemy się jej pozbyć.

Harnaś jest trudnym pacjentem, ponieważ to mały panikarz. Wszystko robimy w zwolnionym tempie, ponieważ najmniejszy stres kończy się kryzysem.

Pod koniec tygodnia byłam pewna, że stoimy przed decyzją o eutanazji, ale nie nadszedł jeszcze ten moment. W weekend nie nadszedł. Nie chcę pisać o poprawie, ale mogę o pewnej stabilizacji – o stabilizacji, którą znam z naszej wspólnej walki i to właśnie ten aspekt miał decydujące znaczenie w podjęciu decyzji o dalszym leczeniu.

Kiedy w lipcu Harnaś miał całkowitą zapaść oddechową, byliśmy w podobnym punkcie jak tydzień temu. Taki stan utrzymywał się dość długo (w absolutnej większości przypadków pogarszałby się z dnia na dzień, godziny na godzinę i doprowadził do śmierci), po czym Harnaś się ustabilizował i wrócił do formy. Ostatnie 2 miesiące czuł się bardzo dobrze…Zobaczymy.

Darwin czuje się lepiej. Po kilku gorszych dniach przeprosił się z jedzeniem. Bazyli również czuje się trochę lepiej – pod kątem apetytu, bo jego układ oddechowy to inny temat.

Astoria zgodnie z zapowiedzią od wczoraj ma zabiegi rehabilitacyjne. Łączne będzie ich 10. Mamy nadzieję, że przywrócą Astorii pełną sprawność w łapie.

itd.

Talita

pacjentka na osobny wpis…;)

IMG_6931

Przed nami trudny dzień, wygląda na to, że trudniejszy niż zazwyczaj. W miarę możliwości będziemy meldować, co u nas słychać.

Dobranoc!

 

1 Komentarz

  • Odpowiedź Kwerkus 1 listopada 2021 at 22:57

    Trzymajcie się! Mam nadzieję że towarzystwo się ogarnie i da powód do optymistyczniejszego kolejnego wpisu.

  • Napisz komentarz

    *