Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (9.03.2021 r.)

9 marca 2021

Kamalia ma za sobą ciężki zabieg.

Zgodnie z naszymi podejrzeniami okazało się, że widoczna na głowie Kamalii zmiana to ropień – zaawansowany ropień, który zniszczył kość, doprowadzając do powstania przetoki do j. ustnej. Szybko okazało się też, że przyczyną powstania ropnia są problemy stomatologiczne Kamalii, w związku z czym już wczoraj mała straciła część górnych zębów policzkowych po prawej stronie.

IMG_4338

Leczenie Kamalii to będzie długi proces. Obrazowo wygląda to tak: Kamalia ma dziurę w kości czołowej. W najbliższych dniach nie możemy dopuścić do tego, żeby przetoka między czołem a j. ustną się zamknęła, chociaż to też nie daje gwarancji, że ropa nie będzie się gromadzić (ropa znajduje się w kości, dlatego może dalej ją drążyć). Ropień wybudował się bardzo blisko oka, więc nie ma gwarancji, że ropa nie dotrze też tam. Do usunięcia kwalifikują się też kolejny zęby.

IMG_4410

Dzisiaj Kamalia czuje się w miarę dobrze. Nie chce jeść, ale trudno jej się dziwić. Najważniejsze jest to, że nie jest osłabiona ani osowiała. Jest dzielna, a my mamy dużo do zrobienia.

Wczoraj poza Kamalią u Doktora byli również Boscy (w składzie Boski i Królowa), Franciszek, Frytka, Kapsel, Księżycówka, Pyra, Pyrka, Sheldon, Tajga, Żelka. Mamy dla Was sporo informacji z frontu, ale jutrzejszy wieczór spędzimy również u Doktora, dlatego więcej napiszemy w czwartkowym wpisie na blogu.

Dobranoc!

dziękujemy za Wasze wsparcie!

IMG_4170

IMG_4597

IMG_4601

IMG_4614

IMG_4171

IMG_4518

IMG_4600

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*