Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (16.02.2021 r.)

16 lutego 2021

Wczoraj pod naszą opiekę trafiły dwie dziewczyny – Pyra i Perka.

Dziewczyny są ze sobą spokrewnione i zostały odebrane z fatalnych warunków – Pani Moniko dziękujemy za reakcję.

Pyra jest zdrową samicą. Pyrka jest królikiem z problemami stomatologicznymi – zęby policzkowe po prawej stronie wyglądają źle i wymagają przynajmniej korekty (po RTG będzie można stwierdzić, czy czegoś więcej). Po lewej stronie nie jest tak źle jak po prawej, ale też bez rewelacji.

Pyra

IMG_1619 2

Pyra ma niewielką macicę. Pyrka bardzo obrzękłą.

Pyrka

IMG_1620 2

Muffinkę i Szczerbatka udało się wczoraj zaszczepić. Dwa tygodnie po zabiegach czują się bardzo dobrze. Po zabiegach nie ma śladu – oczywiście z wyjątkiem braku ucha u Szczerbatka…Wyniki badania histopatologicznego u Szczerbatka poznamy pewnie w ciągu kilku dni.

Muffinka

IMG_1624 2

Szczerbatek

IMG_1628 2

Mikołajek ma dość dobre samopoczucie i apetyt, ale w zębodołach po siekaczach pojawiła się ropa. Ropny wysięk, co prawda mniejszy niż w ostatnich dniach, ale jednak, występuje też u Mikołajka po lewej i po prawej stronie j. nosowej. Lewy oczodół jest czysty i suchy.

IMG_1641 2

U Magika w niedzielę pojawił się obrzęk prawego oka i ślinienie. Wczoraj oko wyglądało już lepiej, a Magik nie ślinił się, ale przed nami w najbliższych dniach zabieg udrożnienia kanalika łzowego połączony z oczyszczeniem j. ustnej – w dolnych zębodołach po prawej stronie utrzymuje się ziarnina.

Poza tym Magik jest stabilny. Je i utrzymuje prawidłową wagę. Jego układ pokarmowy też pracuje bez zarzutu.

IMG_1632 2

Lukrecja ok. Obrzęk przy kikucie macica jest mininalny. Wczoraj Lukrecja dostała ostatnią dawkę leku theranecron – jad tarantuli.

IMG_1610 2

U Jarzębinki 1,5 tygodnia temu (po kilku tygodniach od zabiegu kastracji) pojawił się krwiak. Wtedy udało się ściągnąć krew, ale krwiak się odnowił. Był tym razem co prawda niewielki, ale ostatecznie wczoraj Doktor usunął szwy, tak aby powietrze miało dostęp do rany. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie się szybko i skutecznie goić.

IMG_1607 2

Iga ok!

IMG_1601 2

Franek stabilnie, co nie zmienia faktu, że cały czas dostarcza nam powodów do zmartwień – wysięk z j. nosowej jest umiarkowany, ale obrzęk błony śluzowej dość silny. Plan na najbliższe dni to inhalacje z antybiotykiem oraz być może jeszcze w tym tygodniu kontrolne RTG klatki piersiowej i RTG głowy.

IMG_1640 2

Foka (dla niewtajemniczonych Versace) w niedzielę gorzej oddychał. Wczoraj podczas badania Doktor stwierdził, że oddechowo-krążeniowo jest gorzej niż jeszcze tydzień temu, dlatego zdecydowaliśmy o włącznie do leczenia Versace furosemidum co 12 h. Cardisure bez zmian.

IMG_1595 2

Niedługo Versace czeka kontrolne echo serca.

Po chwilowym niedzielnym kryzysie samopoczucie Foki jest już dobre.

Estoril ok. Wszystko goi się ładnie.

IMG_1593 2

Cascais kontrolę stanu zdrowia zaliczył na 5.

IMG_1592 2

Błyszczka dość dobrze, ale w przyszłym tygodniu okaże się, czy u Błyszczki nie będzie konieczny jeszcze jeden zabieg – nie może być zbyt lekko, a występujący w tkance podskórnej obrzęk nie do końca nam się podoba.

IMG_1602 2

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*