Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (6.11.2020 r.)

7 listopada 2020

Landrynka ma za sobą zabieg usunięcia pozostałych zębów policzkowych. Spod części zębów wydostawała się ropa. Niestety siekaczy nie udało się już wczoraj usunąć, ponieważ żuchwa po zabiegu jest zbyt osłabiona. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce uda się zrobić porządek również z siekaczami.

thumbnail_IMG_0808

Póki co Landrynka nie czuje się najlepiej, chociaż wieczorem jej karmienie było już łatwiejsze niż rano, kiedy nie chciała przyjmować pokarmu.

Franek po zabiegu jest stabilny, ale niestety kicha. Co prawda wydzielina z nosa (z prawej strony) jest bardziej rozrzedzona, ale Frankowi zdarzają się bardzo silne ataki kichania. Poza tym w j. ustnej jest czysto i Frankowi dopisuje bardzo dobry apetyt.

thumbnail_IMG_0797

Magik kontrolę pozabiegową zaliczył na 5. W j. ustnej po zabiegu jest czysto. Oko nie łzawi. Sierść odrasta. Jest dobrze.

thumbnail_IMG_0789

Anzelmo, Leyte, Lukrecja, Pikard, Seram i Zmróżka kontrole stanu zdrowia zaliczyli bez większych zastrzeżeń.

Anzelmo

thumbnail_IMG_0816

Leyte

thumbnail_IMG_0783

Lukrecja

thumbnail_IMG_0792

Pikard

thumbnail_IMG_0815

Seram

thumbnail_IMG_0803

Zmróżka

thumbnail_IMG_0799

***

Nie będziemy ukrywać, nasze króliki tęsknią za Waszymi odwiedzinami w Azylu, za dodatkowymi rękoma, które nie dość że głaskały to jeszcze podawały smakołyki. Nasi wolontariusze robią co mogą aby wynagrodzić im ten jakże trudny czas i wszyscy razem czekamy, aż pandemia minie i znowu będziemy mogli przyjmować gości z całej Polski ❤️

DSC02495

Pamiętajcie jednak, że możecie nas wspierać także na odległość, na przykład wysyłając paczki. Każdą paczkę odpakowujemy z taką radością jak prezenty pod choinkę, więc naprawdę warto sprawić nam i naszym podopiecznym trochę radości ❤️

Poniżej znajdziecie listę niezbędnych dla nas rzeczy, ułożone są w kolejności od najbardziej priorytetowej do najmniej (każdy może wybrać coś dla siebie i przy okazji dla nas ;))

1. Suszone zioła (babka, mniszek, mieszanki ziołowe) oraz siano. Można zamawiać za pośrednictwem sklepu bunny.expert i uszatkowo.pl lub w innych miejscach, jeśli macie swoje ulubione i wiecie, że są dobrej jakości.

2. Granulaty Rodi Care Basic, Beaphar Care+, ProFibre oraz karmy ratunkowe Rodi Care Instant oraz dr Ziętek. Wszystkie są dostępne w powyższych sklepach. Możecie też dorzucić się do zbiórki na Rodi Care, którą cały czas prowadzi nasza wolontariuszka Ola – olagrudziadz@wp.pl

Wówczas przychodzą do nas wielkie 25 kg worki, które najbardziej się opłacają.

3. Podkłady higieniczne. Obojętnie jakiej firmy, byle 60×90, bo takie idealnie pasują nam do klatek, ale moga być też 60×60, takie pasują do transporterów. Obecnie podkłady higieniczne dostępne są nawet w zwykłych marketach, drogeriach, prawie wszystkich sklepach zoologicznych.

4. Pellet, żwirek drewniany. Do paczkomatu się nie zmieści ale możecie zamówić kurierem lub np. w marketach budowlanych z dostawą do nas. Są też powszechnie dostępne w niemal wszystkich sklepach zoologicznych.

5. Ręczniki papierowe, bez nich codzienne sprzątanie klatek po prostu się nie odbędzie. Przyjmiemy każdą ilość. Ręczniki również można zamawiać w większych ilościach np. na Allegro. Ale z jednej rolki też się ucieszymy.

6. Proszek do prania, jakikolwiek, nasza pralka jest dzielna i przyjmuje wszystko (póki co!) oraz kapsułki do prania, tutaj już preferujemy Ariel lub Persil, bo są potrzebne do innej pralki, nieco mniej tolerancyjnej.

7. Ocet i płyn do podłóg to jedyne płyny (oprócz wody) niezbędne w Azylu. Ocet oczywiście jakikolwiek, ale jeśli chodzi o płyn to z naszą podłogą radzi sobie tylko Ajax. Kolor, zapach, pojemność bez różnicy. Przyjmiemy każdy

8. Worki na śmieci 120L, ale uwaga – tylko takie na gruz i węgiel. Chodzi o grubość. Muszą być bardzo grube, bo nasze śmieci liczymy w tonach.

9. Igły i strzykawki, wiemy, że niektórzy z Was mają dostęp do takich rzeczy. Przyjmiemy każdą ilość strzykawek, ale tylko o pojemności  2ml oraz igły – 0,7 x 30 mm (szara końcówka) oraz 0,8 x 40 mm (zielona końcówka).

10. Smakołyki, ale nie tylko dla królików! Dla królików oczywiście chętnie przyjmiemy suszone owoce i warzywa, ale nasi wolontariusze też uwielbiają słodycze. Ciastka, cukierki, batony to są hity. Do tego nieco bardziej pożywne chociaż równie niezdrowe zupki i gotowe dania typu instant – Knorr, Amino itd.

Prosimy tylko nie wysyłać herbat, kaw i kisieli typu Słodka Chwila bo po ostatnim apelu mamy tego całą szafę, a data ważności niestety dość krótka.

To jest takie nasze top 10 niezbędne do codziennego funkcjonowania!

Wszystkie paczki prosimy wysyłać na adres:

Azyl Dla Królików

ul. Agrestowa 22

87-100 Toruń

nr telefonu gdyby był potrzebny: 609153411 lub mail fundacja@azyl.torun.pl

Gdybyście zdecydowali się na wysyłkę do paczkomatu to najlepiej tutaj:

TOR28N

Możecie też przynosić paczki osobiście ale wówczas prosimy o wcześniejszy kontakt, powiemy, gdzie można je zostawić.

Serdecznie dziękujemy razem z Chruścikiem i resztą bandy    

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*