Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (21.07.2020 r.)

21 lipca 2020

Riju oraz Świstak pojechali dzisiaj na badanie krwi.

Poza nimi krew pobraliśmy również Arwienie oraz Chruścikowi, a także dziewczynom z Radys – Księżycówce oraz Muszce.

W kolejnych dniach będziemy wykonywać badania krwi u kolejnych Radysiaków, ponieważ mamy poważne obawy co do tego, co może się w nich jeszcze kryć.

Wracając do Arweny i Chruścika..

Arwena mimo silnej antybiotykoterapii, ma cały czas stan zapalny jelit. Z doświadczenia wiemy, że to może oznaczać jedno – rozwaloną wątrobę i trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jej otyłość.

Chruścik do wszystkich swoich dolegliwości dorzucił jeszcze jedną – ropień pod żuchwą…

IMG_0197

Nie wygląda on na typowy ropień stomatologiczny, ale jest podejrzenie, że obok buduje się kolejny, dlatego przed zabiegiem wykonamy u Chruścika jeszcze RTG głowy.

IMG_0202

Jutro poznamy wyniki krwi całej 6. W czwartek kontynuujemy szczepienia. Być może w piątek Chruścika czeka zabieg. W piątek na pewno wykonamy kolejne badania krwi.

W międzyczasie wykonujemy oczywiście zabiegi kastracji. Spośród 24 królików z interwencji w Prudniku sprzed kilku tygodni na zabiegi czekają jeszcze tylko Jersey i Timor – w ich przypadku będziemy to łączyć z cięższymi zabiegami stomatologicznymi oraz dzieciaki – Chochołek, Rugia i Sumba plus Madera z 3 maluchami. Poza tym wszystkie króliki z interwencji w Prudniku zostały wykastrowane.

W ostatnich dniach zabiegi kastracji przeszli też inni podopieczni Azylu – Almica, Flash oraz Matrix.

***

W imieniu Beniaminka i innych Azylantów (Bioko, Franka, Laverdy, Świstaków itd.), w przypadku których podstawą diety są rodicare instant i karmy dr Ziętka, chcemy  prosić Was o wsparcie w zakupie tych karm. Niestety nasze zapotrzebowanie na karmy  ratunkowe jest ogromne i chociaż to wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, nie możemy z nich zrezygnować i nie możemy na nich oszczędzać. Dla chorych królików karmy ratunkowe najwyższej jakości to po prostu życie…

IMG_0018

Karmy można przekazać nam m.in. za pośrednictwem sklepu bunnyexpert lub uszatkowo.pl lub w inny, dowolny sposób.

Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie! ❤️

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*