Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (17.07.2020 r.)

17 lipca 2020

Beniaminek bez większych zmian. Podjada samodzielnie, ale podstawą jego diety jest rodicare instant i karma dr Ziętka. Problemy z przełykaniem zdarzają się okazjonalnie, nie ma oczopląsu i mimo, że nie porusza się najlepiej, jest o niebo lepiej niż w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Bioko ma dość dobry nastrój – porządek w klatce potrafi zrobić, ale wciąż nie uważa za stosowane jeść tyle, ile powinna. Podjada zioła, zazwyczaj w nocy lepiej jej to wychodzi, a w ciągu dnia już słabo, natomiast poza ziołami sama nie zje niczego innego – nie interesują jej nawet jakiekolwiek smakołyki.

Bobki są, nerka pracuje. W przyszłym tygodniu odstawiamy antybiotyk ogólny i zostaniemy tylko przy podawaniu neoplasmoxanu i negrocrillu.

Boski miał wczoraj przez cały dzień podwyższoną temperaturę, rano nie chciał też jeść. Na szczęście sytuacja się ustabilizowała i dzisiaj Boski jak na siebie był nad wyraz aktywny.

Frankowi zaczęły znowu łzawić oczu. Z prawego kanalika łzowego wydostaje się mleczna wydzielina, a z prawej strony j. nosowej – ropa.

Laverda słabo. Je ze strzykawki z ogromnym apetytem, ale to jak się ślini, przechodzi pojęcie…

Sheldon miał w nocy biegunkę i był dzisiaj nieco mniej natrętny niż zwykle, dlatego po dłuższej przerwie obok sulfosalazyny wprowadziliśmy antybiotyk. Przy tym wszystkim Sheldon miał dzisiaj dobry apetyt i oby tak pozostało, ponieważ po nim można się wszystkiego spodziewać.

Świstaki marudzą z jedzeniem i muszą być kilka razy dziennie dokarmiani. Gdyby ich dieta miała składać się ze smakołyków, pewnie nie byłoby problemu, ale tak na poważnie jest problem i z ziołami i z granulatem, a nawet z samodzielnym jedzeniem papki.

Timor lepiej, są bobki, ma lepszy apetyt. Cały czas wymaga jednak dokarmiania, a jego oczy nie wyglądają zbyt dobrze.

Radysiaki stabilnie, chociaż a – mają kokcydiozę, b – musimy je po kolei przebadać pod kątem kardiologicznym, c – dziewczyny są duże, ale mają wyraźne braki wagowe i niezbyt dobrą budowę. Poza tym to urocze wielkoludy…

Księżycówka

IMG_9359

Modraszek

IMG_9334

Makatka

IMG_9618

IMG_9499

IMG_9498

Rewiś

IMG_9409

Ziemiórka

IMG_9222

Zwójka

IMG_9396

Dziękujemy Wam z całego serca za wsparcie, które okazaliście nam w ostatnich dniach w najróżniejszy sposób. Zbiórka na pomagam.pl zakończyła się sukcesem – dzisiaj udało się zebrać całą kwotę! Otrzymujemy też od Was wspaniałe dary – dla królików i dla ludzi. Jesteście najlepsi ❤️

IMG_9025

IMG_9023

IMG_9262

IMG_9264

IMG_9266

IMG_9265

IMG_9268

IMG_9275

IMG_9277

IMG_9278

IMG_9621

IMG_9279

2 klatki kennelowe!

IMG_9435

IMG_8779

IMG_9437

cdn. jutro, bo cały czas wiszą nad nami zaległości do nadrobienia, ale musimy się sami jeszcze trochę ogarnąć…

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*