Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (4.06.2020 r.)

4 czerwca 2020

Dzisiaj zostawiamy Was z garścią wiadomości z wczorajszej wizyty u Doktora.

Mały Harley przeszedł wczoraj zabieg korekty powiek – usunięcia entropium, przez które jego oczy były cały czas podrażnione.

IMG_1545

Po zabiegu Harley czuje się dobrze. Ma piękny apetyt, chociaż trzeba wspomnieć o tym, że Harley w ciągu tygodnia przybrał na wadze 400 gramów, jedząc tylko siano i zioła. Powieki są oczywiście póki co podrażnione – opuchnięte, ale za kilka dni powinno być już dobrze. Poza antybiotykiem miejscowym i lekiem przeciwbólowym, Harley dostaje też do oczu antybiotyk miejscowy oraz corneregel, aby dobrze je nawilżać.

Harley przybrał nie tylko na wadze, zobaczcie jakie ma piękne uszy!

IMG_1756

Laverda i Rudge wczorajszą kontrolę u Doktora zaliczyli bez większych zastrzeżeń.

U Laverdy w j. ustnej jest dość dużo śliny, ale to nas nie dziwi, ponieważ w poniedziałek przeszła zabieg ekstrakcji zębów po prawej stronie. Po zabiegu kastracji wszystko goi się prawidłowo.

IMG_1566

Z uwagi na to, że  Laverda ma słabą żuchwę po lewej stronie, dlatego do jej leczenia dodatkowo musimy wprowadzić lek na wzmocnienie kości.

Jeszcze wczoraj do południa Laverda była karmiona ze strzykawki i niezbyt z tego faktu zadowolona, ale wieczorem zaczęła jeść rodi istant samodzielnie. To bardzo nas cieszy i świadczy o tym, że Laverda czuje się lepiej.

Rudge czuje się dobrze. Ma ładny apetyt. Je samodzielnie nie tylko granulat, ale również zaczął interesować się ziołami.

IMG_1569

W lewym oku jeszcze gromadzi się trochę ropy, ale już i tak oko wygląda o niebo lepiej. Z prawego kanalika łzowego ropa się nie wydostaje.

Rana po usunięciu ropnia po lewej stronie na wysokości łopatki goi się bez zarzutu.

Plan na najbliższy czas to oczywiście kontynuacja leczenia.

Fiora kontrolę stanu zdrowia zaliczyła na 4+. Po zabiegu utrzymuje się delikatne zgrubienie tkanek, ale wszystko wskazuje na to, że problemy mamy już za sobą. Jest dobrze.

IMG_1526

Franka w poniedziałek czeka kolejny zabieg udrożniania kanalików łzowych. Niestety w prawym oku pojawia się dość dużo mlecznej wydzieliny. W lewym jest lepiej, ale oko jest i tak załzawione.

IMG_1557

Poza tym Franek czuje się dobrze. Przybrał na wadze 100 gramów!

Iga czuje się bardzo dobrze, ale po prawej stronie tułowia ma niewielką (ok 8 mm) zmianę, która może być otorbionym ropniem i w poniedziałek planujemy jej usunięcie.

IMG_1523

Jax wizytę kontrolną u Doktora zaliczył bez zastrzeżeń, a to ważne z uwagi na plany Jaxa dotycząc wyjazdu z Azylu do nowego domu.

IMG_1548

Hula podczas wizyty u Doktora oczywiście nieco histeryzowała, co widać na zdjęciu, ale nas to nie dziwi i nie przeraża. W przypadku królików z encephalitozoonozą stres bardzo zaostrza objawy i skręt szyi chwilowo zawsze się pogłębia.

IMG_1529

Ogólnie stan Huli jest dobry. Poza skrętem szyi nie ma innych objawów choroby, a Hula jest w dobrej formie.

W domu biega i nie ma problemów z utrzymaniem równowagi.

Z uwagi na to, że Hula nie ma aktualnego szczepienia na pomór i myxomatozę, w najbliższym czasie chcemy ją zaszczepić, utrzymując cały czas ochronę w postaci fenbendazolu.

Sheldon jak to Sheldon. Wczoraj podczas badania w końcowym odcinku jelit były ładne bobki, głębiej gazy i płyny, czyli standard.

IMG_1518

Poza tym Sheldon ma bardzo dobry nastrój. Biega za ludźmi, domaga się jedzenia i je, je, je.

Zoya kontrolę stanu zdrowia w ramach wizyty przedadopcyjnej zaliczyła na 5!

IMG_1549

cdn. jutro

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*