Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (18.06.2020 r.)

18 czerwca 2020

Reyla ma za sobą zabieg kastracji połączony z usunięciem dużego, złośliwego guza nowotworowego przy macicy.

IMG_3943

To jednak nie wszystko.

IMG_3984

Wczoraj Reyla przeszła również zabieg usunięcia dużego ropnia przy lewym uchu. Ropień wychodził z poziomego kanału słuchowego. Ostatecznie okazało się, że konieczne jest też usunięcie małżowiny usznej.

IMG_3990

Przy prawym uchu Reyli mamy podobny problem. Co prawda uformowany ropień jest mniejszy niż przy lewym uchu, ale w poziomym kanale słuchowym znajduje się dużo, gęstej ropy. Wczoraj z uwagi na inwazyjność przeprowadzonych zabiegów (dodatkowo konieczna była korekta zębów) oraz wychodzenie Reyli z narkozy zdecydowaliśmy o tym, że lewym uchem zajmiemy się następnym razem – najprawdopodobniej na początku lipca.

IMG_3999

Do zabiegu Reyli podchodziliśmy z ogromnym obawami z uwagi na ogólny stan jej organizmu. Na szczęście Reyla dość szybko doszła do siebie po zabiegu i dzisiaj zachowuje się lepiej, niż moglibyśmy tego oczekiwać.

Przed nami 2 tygodnie rekonwalescencji i intensywnego leczenia. Potem kolejny zabieg. W między czasie będziemy starać się wzmocnić jej nerki i wątrobę. U Reyli wprowadzimy również do leczenia neoplasmoxan, o którym wspominałam w przypadku Bioko.

Wczoraj w centrum uwagi zabiegowej byli również Beniamin i Laverda.

W przypadku Beniamina wahaliśmy się z podjęciem decyzji o zabiegu, który również był obarczony ogromnym ryzykiem. Beniamin to kości i wypełniony pokarmem żołądek, tkanki mięśniowej i tłuszczowej brak. Ostatecznie zdecydowaliśmy jednak o przeprowadzeniu zabiegu, podczas którego okazało się, że spod dolnych zębów policzkowych po prawej stronie wydostaje się dużo ropy. Stąd zapach ropy i silny stan zapalny w j. ustnej.

IMG_4114

Zabieg Beniamina wczoraj ograniczył się do usunięcia dolnych zębów policzkowych po prawej stronie, ale nie mamy większych złudzeń, że na tym się skończy. Mamy jednak nadzieję, że udało się usunąć główne źródło problemu i w najbliższym czasie chłopak się ustabilizuje, a potem będziemy zajmować się resztą.

Beniamin cały czas jest bardzo słaby (waży 1,000 kg), ale oby to co najgorsze, było już za nami.

IMG_4220

Edycja: Beniamin zjadł przed chwilą kolejną porcję kolacji. Je bardzo powoli, wciąż delikatnie się ślini, ale już się na mnie irytuje.

Laverda wczoraj przeszła zabieg usunięcia górnych zębów policzkowych po prawej stronie. Mimo intensywnej antybiotykoterapii w ciągu tygodnia stan zapalny w j. ustnej nie zniknął, a wręcz przeciwnie pogłębiał się. Jego źródłem były fatalne zęby policzkowe z zaawansowanymi procesami zwyrodnieniowymi korzeniami.

IMG_4024

Zabieg był ciężki i szczególnie stresujący. Laverda krwawiła, potem dość długo dochodziła do siebie, dlatego zabieg ograniczył się tylko do górnych zębów policzkowych. Byłoby idealnie, gdyby to wystarczyło, ale zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.

Póki co Laverda się ślini, ale ogólnie czuje się dobrze. Je samodzielnie karmę ratunkową – papkę, a to już cos.

Stan Bioko trudno określić. Utrzymuje prawidłową temperaturę ciała, nie je samodzielnie, robi bobki – raz lepsze, raz gorsze, wydala dużo moczu i siedzi. Siedzi i patrzy. Czasami lekko się buja. Czasami przebudza się i zaczyna się myć – wtedy wygląda jakby wszystko było ok.

IMG_3948

W jakimś sensie jest stabilnie – źle, ale stabilnie, bo ostatecznie 3 dni temu trudno było uwierzyć w to, że dzisiaj w ogóle będzie z nami.

IMG_3958

Jej organizm na pewno potrzebuje czasu i tego się trzymamy. My robimy wszystko, żeby odbił od dna, ale nie wszystko od nas zależy.

IMG_4228

Poza tym…

Yashika kontrolę pozabiegową zaliczyła bez większych zastrzeżeń, chociaż przy kikucie macicy utrzymuje się niewielki obrzęk i niewielki odczyn w tkance podskórnej. Z uwagi na to, że krótko po kastracji Yashika zaczęła kichać i zdarza się to jeszcze okazjonalnie, zmieniliśmy jej antybiotyk na cefaleksynę.

IMG_4120

Talita postanowiła się nad nami zlitować i wczoraj podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu się z zabiegiem usunięcia ropnia na wewnętrznej stronie prawej łapy.

IMG_4025

Zmiana wygląda dużo lepiej – jest mniejsza i mniej zainfekowana, a my liczymy na tym, że antybiotykoterapia zadziała.

IMG_4037

Rudge, czyli towarzysz Laverdy, czuje się dobrze. Prawe oko wygląda bardzo dobrze, lewe zdecydowanie lepiej niż było, a było tragicznie. Nie ma się co oszukiwać, że przed nami jeszcze kolejny zabieg udrożniania kanalika po lewej stronie, ale oby Rudge poczekał z tym przez chwilę.

IMG_4111

W j. ustnej brak ropy, śliny czy ziarniny, ale wyglądu zębów lepiej nie komentować.

Poza tym Rudge jest w dobrej kondycji. Ma bardzo ładny apetyt i prawidłową wagę.

Mamma kontrolę po zabiegu kastracji, który odbył się tydzień temu, zaliczyła na 5.

IMG_4041

Mamička oddechowo bez rewelacji, ale stabilnie na tyle, że utrzymuje dotychczasowe leczenie. Niestety naszym problemem są jednak uszy. O ile po lewej stronie widać dużą poprawę – w uchu jest sucho, w kanale słuchowym po prawej stronie gromadzi się dużo ropy. To oznacza, że zmieniamy leczenie – odstawiamy penicylinę i wchodzimy z sulfonamidami, które mają wysoką przenikalność do ucha środkowego. Za tydzień zdecydujemy czy do leczenia nie wprowadzić dożylnej biodacyny.

IMG_4113

Mimo ogromnego apetytu (z Mamičką się nie wygra, kiedy chce jeść), waga póki co bez zmian, ale ani sytuacja kardiologiczna, ani obecność ropy nie ułatwiają sprawy. Mamy nadzieję, że przełom przed nami.

Kapiszonek w poniedziałek zaliczył kontrolę u Doktora na 5, a następnie pojechał do domu tymczasowego u Marty w Poznaniu ❤️

IMG_3551

Lewe oko Harleya po zabiegu usunięcia entropium wygląda bardzo dobrze. Prawe dużo lepiej, ale teraz wiemy już na pewno w czym tkwi dodatkowy problem. Badanie potwierdziło, że Harley ma zespół suchego oka i nie produkuje łez. To oznacza tylko tyle, że Harley musi otrzymywać do oka sztuczne łzy – póki co w gelu, potem spróbujemy z kroplami i zapewne wejdziemy też z optimmune.

IMG_4143

Poza tym Harley czuje się bardzo dobrze i waży już 1,700 kg…3 tygodnie temu ważył 850 gramów.

W j. ustnej u Franka czysto – nie ma ropy, śliny, ani ziarniny. Oczy ok (Doktor ocenił je na 4), z lewego czasami wydostaje się nieco mlecznej wydzieliny i pewnie będziemy się z tym problemem borykać. Po ciężkich dniach po ostatnim zabiegu, dzisiaj samopoczucie Franka na medal…

dorośli, a oszaleli, nawet do Doktora  Franek jeździ ze swoim kocykiem…

IMG_3982

Co do Franka i jego miłości do rodi, to Franek był zachwycony naszą obecnością w DK w nocy z soboty na niedzielę, bo o 3:30 dostał gratisową porcję rodi, to tak w ramach zapłaty za naruszanie ciszy nocnej.

IMG_4139

IMG_4101

Chochołek wczoraj zrobił na Doktorze lepsze wrażenie. Iwermektyna była strzałem w dziesiątkę. Układ pokarmowy prawidłowo. Już wiemy, że Chochołek to będzie niezły agent, chociaż wciąż nie możemy sobie do końca wyobrazić jak będzie wyglądał i czy jego ciało zyska jakieś rozsądne proporcje.

IMG_4130

W badaniu USG kamieni brak – leczenie przyniosło efekt. Birmit czuje się bardzo dobrze i nie ma konieczności zabiegowego usuwania kamieni.

IMG_4121

Almica została przyniesiona do Azylu w poniedziałek. Jest samicą w średnim wieku. Ma nadwagę i bardzo brzydką budowę ciała, ale to kwestia diety i ruchu. W chwili przyjęcia do Azylu miała też bardzo przerośnięte pazury.

IMG_3728

Plany na najbliższe dni, dotyczące zdrowia naszych podopiecznych, w tym interwencyjnej ekipy to badania, kontrole, zabiegi, badania, kontrole, zabiegi itd. Jest mnóstwo do zrobienia.

dziękujemy za Wasze ogromne wsparcie, które dociera do nas w najróżniejszy sposób ❤️

IMG_3836

IMG_3834

IMG_3835

IMG_3832

IMG_3831

IMG_3830

IMG_2856

IMG_2857

IMG_3924

IMG_3925

IMG_4242

IMG_3927

IMG_4140

IMG_4148

IMG_4244

IMG_4150

IMG_4245

IMG_4151

IMG_20200617_110705

IMG_4152

cdn.

1 Komentarz

  • Odpowiedź Michał 19 czerwca 2020 at 08:18

    A czy Kapiszonek nie miał już domu w Bydgoszczy?

  • Napisz komentarz

    *