Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (17.03.2020 r.)

17 marca 2020

Wczoraj pod naszą opiekę trafiło 5 nowych podopiecznych. 3 dziewczyny – Adia, Aleja i Amela oraz 2 chłopaków – Bursztyn i Birmit.

Wszystkie dziewczyny były w ciąży, pewnie kolejnej pod rząd… U jednej były dodatkowo na macicy zmiany zapalne, wskazujące na wczesne zmiany nowotworowe. Poza tym dziewczyny były mocno wzdęte.

Adia

IMG_9657

Aleja

IMG_9658

Amela

IMG_9660

Obecnie dziewczyny są już po zabiegach kastracji. Miejmy nadzieję, że dość szybko dojdą do siebie. Póki co są bardzo zmęczone, ale też niezwykle łagodne i spokojne (w pozytywnym sensie).

Bursztyn ma bardzo dużą asymetrię jąder. Wygląda na to, że przy prawym jądrze mamy do czynienia ze zmianą nowotworową. Poza tym niedaleko jąder znajduje się zmiana ropna. Z uwagi na jej bliskość do powrózka zdecydowaliśmy się chwilę wstrzymać z zabiegiem kastracji. Z uwagi na ryzyko przerzutu infekcji ropnej, chcielibyśmy możliwe max podleczyć ranę po ropniu. W czwartek zdecydujemy co dalej.

IMG_9653

IMG_9641

IMG_9655

Poza tym Bursztyn ma bardzo mocno pogryzione uszy i wszy.

IMG_9649

Birmit tak jak Bursztyn ma wyraźne ślady pogryzienia.

IMG_9662

Z tyłu w tym samym miejscu, co u Wolverine, Birmit ma dużą, głęboką ranę. Na szczęście póki co nie ma w niej ropy i miejmy nadzieję, że tak zostanie.

IMG_9666

Zarówno u Bursztyna, jak i Birmita nie było bobków, a zamiast tego wzdęcie jelit.

Chłopacy od wczoraj otrzymują oczywiście odpowiednie leki, w tym antybiotyki i leki przeciwbólowe.

***

Dzisiaj wieczorem pod opiekę Azylu trafił Wyciorek – bezdomny królik z Poznania, który bardzo potrzebował naszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc dla Wyciorka!

Wyciorka wkrótce zbada Doktor.

***

Franek bez zmian na lepsze. W j. ustnej nie ma ropy, ale jest ziarnina. Franek od wczoraj ma silne zapalenie jelit i dostanie dożylnie leki.

IMG_9673

Raduga bez zmian na lepsze. W j. ustnej po lewej stronie znowu jest ropa. Dodatkowo przy żuchwie na zewnątrz zaczyna tworzyć się ropień. Po prawej stronie na dole w zębodołach jest ok.

IMG_8751

Raduga jest nieprzystępna i niedotykalska i to najlepsze co można powiedzieć o zachowaniu tej panny. Wobec tego, że nie je samodzielnie, to, że jest aktywna trzeba poczytywać za pozytywną wiadomość.

Skittles bez zmian na lepsze. Co prawda Skittles nie ślini się jak kilka dni temu, ale w jego j. ustnej jest bardzo dużo śliny, pojawia się też ropa. Dodatkowo cały czas walczymy z wysiękiem z oka. W przypadku Skittlesa jest natomiast mniejszy problem z apetytem i samodzielnym jedzeniem plus chłopak uwielbia rodi ze strzykawki.

IMG_9694

W przypadku Franka, Radugi i Skittlesa jak u każdego królika stomatologicznego (królika z b. poważnymi problemami) czeka nas długa i żmudna walka. Nic nowego 😉

Razem ze Skittlesem na kontrolę pojechała Landrynka, przed którą jest kolejny zabieg stomatologiczny, ale w jej przypadku chcemy poczekać aż sytuacja z towarzystwem wymienionym powyżej się nieco uspokoi. Narazie jest  stabilnie na tyle, że możemy poczekać.

IMG_9700

Poza tym.

Boski ok (odpukać!). USG j. brzusznej postaramy się zrobić w czwartek.

IMG_9708

Żona (dobra Królowa, żeby nie poczuła się urażona sprowadzeniem wyłącznie do pozycji żony…) była dla towarzystwa (musi wspierać seniora i żeby się zważyć…wciąż waży ok! i podjadanie Boskiemu jedzenia tego nie zmienia wbrew ciągłym spekulacjom!).

IMG_9681

Hambre ma 1 powiększony ząb po prawej stronie u góry, ale poza tym Doktor był bardzo zadowolony z jego stanu zdrowia.

IMG_9677

Jax po zawirowaniach z zeszłego tygodnia wrócił do pełni normy. Podczas wczorajszej wizyty nic nie budziło zastrzeżeń Doktora, chociaż u Jaxa przedłużamy antybiotyk.

IMG_9676

Mystique bez zmian. Odczyny pozabiegowe nadal są i czeka nas najprawdopodobniej zabieg – być może w czwartek.

IMG_9687

Pyke już ok. Okazało się, że doszło u niego do uszkodzenia naskórka, ale mimo wyłysienia wszystko się już goi i nie trzeba wprowadzać żadnych leków.

IMG_9684

U Sheldona cały czas borykamy się ze średniem apetytem i bobkami. Wczoraj pojawiło się u niego przelewanie w jelitach. Póki co nie weszliśmy z antybiotykiem ogólnym, zamiast to wprowadziliśmy nifuroksazyd i jest lepiej.

IMG_9674

Vileda lepiej. Lepiej z apetytem, z bobkami i z łapami!

IMG_9702

Dzisiaj zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie w zakupie rodicare basic! Sprawa jest pilna. Nasi podopieczni bardzo Was potrzebują ❤️

Chcemy zamówić karmę w Niemczech. Na razie jest to możliwe, dostawy jeżdżą, więc jest to dla nas mega ważne, aby zrobić to jak najszybciej. Zbiórkę prowadzi Ola: olagrudziadz@wp.pl, ale możecie też pisać do nas na priv – podamy numer konta. Potrzebujemy na ten cel ok. 2 tys. zł, aby zamówić 5 worków.

Dziękujemy za ratunek. One też dziękują 

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*