Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (12.03.2020 r.)

12 marca 2020

Franek przeszedł wczoraj zabieg usunięcia dolnych i górnych zębów policzkowych po lewej stronie oraz dolnych zębów policzkowych po prawej stronie, a także zabieg udrożnienia kanalików łzowych.

IMG_9048

Zęby Franka na RTG wyglądały fatalnie (obraz RTG wskazywał na to, że zapewne w ciągu kilku tygodni powstałby podżuchwowy ropień po lewej stronie), a podczas zabiegu okazało się, że ropa wychodzi zarówno spod dolnych, jak i górnych zębów.

Po zabiegu Franek czuje się średnio, ale tak naprawdę trudno od niego oczekiwać nadmiernie dużo. Prawe oko delikatnie łzawi.

Bobki są. Karmimy i podajemy leki, w tym przeciwbólowe co 12h.

Raduga razem z Frankiem zaliczyła wczoraj RTG głowy. Sytuacja zbliżona, ale póki co straciła dolne zęby policzkowe po prawej stronie, spod których wychodziła ropa.

IMG_9074

Łapa powoli się zrasta.

Raduga ma jeszcze bardzo mały apetyt (jak przed zabiegiem) więc jest karmiona, ale na szczęście jest aktywna i bez zmian – charakterna.

U Viledy na łapach widać małe zmiany na lepsze, chociaż przed nami jeszcze długie leczenie i niestety wygląda na to, że ten problem u Viledy będzie już zawsze obecny.

IMG_9081

Z apetytem i bobkami bez zmian – mały i drobne, ale są. Z zachowaniem nie jest łatwo przy obsłudze, której wymaga, ale dajemy radę.

Tictac odwiedził wczoraj Doktora w ramach badania kontrolnego. Jego stan zdrowia nie budzi obecnie żadnych zastrzeżeń. Tictac ma z boku niewielkie, trudno wyczuwalne zgrubienie, ale nie wygląda ono na nic niepokojącego – jakiś mały tłuszczak, ewentualnie do usunięcia przy okazji kastracji, która Tictaca czeka już całkiem niedługo.

IMG_9055

Profesor X zrobił wczoraj na nas dobre wrażenie! Chłopak nie kicha, nie widać żadnej wydzieliny ropnej, nos wygląda dużo lepiej – dobra, szału nie ma i nie będzie, skoro nos jest dziurawy, ale tego nie przeskoczymy. Oby było tak jak jest.

IMG_9051

Pikard to chłopak na 5. Bardzo długo walczyliśmy z jego ropniami, ale od kilku miesięcy jest naprawdę bardzo dobrze. W j. ustnej czysto. Przy żuchwie/szczęce brak jakichkolwiek zmian. Waga – piękne 2,450 kg. Oby tak było jak najdłużej.

to pod brodą to…rodi 😉 

IMG_9053

Inez razem z Bruno również udali się wczoraj na badanie kontrolne.

W badaniu klinicznym ich stan zdrowia nie odbiega znacznie od normy. Inez nie ma idealnych zębów – rosną pod kątem, a poza tym prawe oko Inez łzawi, więc na pewno przyda jej się RTG głowy. Bruno otrzymuje cały czas leki na nerki i serce i jest w naprawdę bardzo dobrej kondycji. W jego przypadku na pewno w najbliższym czasie przyda się kontrolne badanie krwi, na które pewnie pojedzie z żoną.

Bruno

IMG_9073

Inez

IMG_9071

Boski (odpukać!) wczorajszą wizytę u Doktora zaliczył bez zastrzeżeń – wszystko wróciło do normy. Mimo to oczywiście kontynuujemy u niego dotychczasowe leczenie i planujemy w przyszłym tygodniu po pierwsze kontrolne usg j. brzusznej, po drugie badanie krwi.

IMG_9076

Boski jest już starszym królikiem i oczywiście w gdzieś w głowie pojawia się myśl, czy te problemy z układem pokarmowym nie mają jakiegoś poważniejszego podłoża, na I rzut oka niedostrzegalnego.

IMG_9059

Kontrolne badanie usg j. brzusznej chcemy wykonać też u naszych seniorów Mimi i Tartufiego.

Skittles po poniedziałkowym zabiegu czuje się dość dobrze, ale niestety jeszcze pojawia się u niego wzmożone ślinienie.

***

Jutro przedstawimy Wam naszych nowych podopiecznych.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*