Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (25.02.2020 r.)

26 lutego 2020

Pasikonik….napisałabym więcej, gdyby nie to, że Pasikonik postanowił spędzić również dzisiejszy wieczór u Doktora i generalnie stwierdził, że skoro jest gwiazdą to powinniśmy poświęcić mu zdecydowanie więcej uwagi! I oczywiście dostał to, czego chciał…Określenie, że jest ekstremalnie (i to zdecydowanie bardziej niż było) w przypadku Pasikonika to eufemizm.

IMG_7588

„Za karę” dla Pasikonika dzisiaj tylko tyle o nim.

***

Jak już wiecie w niedzielę pod naszą opiekę trafiło 7 nowych podopiecznych. Króliki żyły razem w stadzie (było ich więcej, ale dla części podobno znaleziono nowe domy) i zagryzały się na śmierć też. Dzisiaj są już bezpieczne, ale przed nami trochę pracy.

Poznajcie naszych nowych podopiecznych.

Wolverine ma za sobą ciężki zabieg. Trafił do nas z licznymi pogryzieniami i głębokimi zmianami ropnymi w dolnej części tułowia. Okazało się, że obok przetoki, z której wypływała ropa, to był wierzchołek góry lodowej. Ropa objęła rozległe tkanki. Wszystko zostało wczoraj usunięte.

IMG_7527

 

Przed nami oczyszczanie ran i długie leczenie, ale miejmy nadzieję, że uda się zatrzymać ropę.

pod strupami była ropa 

IMG_7554

IMG_7534

IMG_7556

Wolverine jest bardzo dzielny. Jest wychudzony, ale ma dość ładny apetyt. Robi bobki.

Profesor X ma zmętniałą rogówkę – efekt uszkodzenia rogówki i zapalenie spojówek w prawym oku oraz przeciętą powiekę. Poza  bardzo silne mechaniczne uszkodzenie nosa i katar. Dodatkowo jest wychudzony. Weszliśmy z całą serią leków. Zobaczymy jak będzie rozwijać się sytuacja i czy

IMG_7541

IMG_7540

IMG_7544

Gambit teoretycznie jest w najlepszej kondycji z całej 7. Dalsze badania (w tym badanie kału) wkrótce.

IMG_7581

Stan zdrowia Magneto w badaniu klinicznym nie budzi większych zastrzeżeń z wyjątkiem niedożywienia. Dalsze badania wkrótce.

IMG_7569

Mystique została w dniu dzisiejszym wykastrowana z uwagi na obecność ciąży. Jest wychudzona. Dalsze badania wkrótce.

IMG_7567

Shadowcat jest wychudzona. Poza tym w badaniu klinicznym bez większych odchyleń od normy. Dalsze badania wkrótce.

IMG_7536

Storm, czyli kopia Shadowcat ma blizny po silnych pogryzieniach. Poza wyczuwalnym niedożywieniem w badaniu klinicznym jej stan zdrowia nie odbiega od normy.

IMG_7572

Wczoraj zabiegowi usunięcia ropnia w okolicy pępka została poddana Poppy.

Mała po zabiegu czuje się dość dobrze.

Estella i Quattro zaliczyły wizytę kontrolną u Doktora na 5! W związku z tym wczoraj Estella opuściła Azyl i dołączyła do naszego adopcyjnego Dolce oraz jego towarzyszki Hogatki, a już jutro do nowego domu pojedzie Quattro!

Na kontrolę do Doktora wczoraj pojechała nasza galopująca gaduła Riju. Kontrolę zaliczyła bez zastrzeżeń i wczoraj Riju wróciła do DK – teraz będzie miała większe audytorium!

IMG_7577

cdn.

1 Komentarz

  • Odpowiedź Ninka 26 lutego 2020 at 14:49

    O, matko! Wiedziałam, że króliki nie były kastrowane i że się gryzły, ale nie wiedziałam, że stan niektórych jest aż tak zły 🙁

  • Napisz komentarz

    *