Z życia Azylu

Wtorek (7.01.2020 r.)

7 stycznia 2020

Pacjenci pozabiegowi z ostatnich 2 tygodni – Fruczek, Hambre, Kea, Landrynka, Nami, Poppy, Quattro, Skittles, Świstak i Zeppeli czują się dość dobrze. W czwartek wszyscy odwiedzą Doktora w ramach wizyty kontrolnej.

Świstak zachowuje się w porządku, ale nie podoba mi się obrzęk w miejscu, gdzie był ropień podskórny i mam nadzieję, że nie zaczyna tworzyć się nowy ropień.

Podczas czwartkowej wizyty u Landrynki i Skittlesa w j. ustnej w zębodołach po usunięciu zębów było trochę ziarniny. Miejmy nadzieję, że teraz będzie znaczna poprawa.

U Riju w czwartek było widać znaczną poprawę w zakresie czucia. Riju w czwartek ważyła też 100 gramów więcej niż kilka dni wcześniej. Obecnie czuje się dobrze i ładnie je.

Tak jak wspominałam u Mimi znowu pojawiło się łzawienie oka. Sytuacja nie wygląda źle, ale wszystko wskazuje na to, że problem może dotyczyć zębów, dlatego musimy wykonać kontrolne RTG głowy.

Leonka wizytę kontrolną w zeszłym tygodniu zaliczyła na 5.

Kooksie w zeszłym tygodniu miał stan zapalny jelit, ale u naszego kosmity już po wprowadzeniu antybiotyku wszystko wróciło do normy. W przyszłym tygodniu u Kooksiego wykonamy kontrolne badanie krwi. Póki co kończymy podawanie serii ornipuralu.

W j. ustnej u Gwiazdki podczas ostatniej kontroli była ropa, niedużo, ale jednak. Cały czas konieczne jest też czyszczenie przetoki w szczęce, w której rówież gromadzi się ropa. Gwiazdka tego nie lubi i średnio współpracuje, ale dajemy radę. W czwartek zdecydujemy, czy konieczne będzie zamknięcie tej przetoki podczas zabiegu czy póki co będziemy cierpliwie ją codziennie oczyszczać.

Odczyn po zabiegu kastracji u Duo już tydzień temu był znacznie mniejszy. Mam nadzieję, że w najbliższy czwartek Doktor potwierdzi, że wszystko jest w porządku.

Anoda i Nabla bez większych zmian. Martwi nas szczególnie waga Nabli, bo mała jest bardzo drobna. Anoda wygląda zdecydowanie lepiej.

U Amorena utrzymuje się jeszcze bardzo niewielkie zgrubienie tkanek, ale wszystko idzie w dobrym kierunku (odpukać!).

Nasi nowi podopieczni z papugarni w Olsztynie – Baal i Ekko badanie kontrolne u Doktora zaliczyły bez zastrzeżeń. Chłopaków trzeba za to szybko wykastrować.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*