Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (29.11.2019 r.)

29 listopada 2019

U Ahri kontrola pozabiegowa (usunięcai zmiany przy kikucie macicy) przebiegła bez zastrzeżeń. Leczenie penicyliną utrzymamy do końca najbliższego weekendu. Waga – 2,000 kg.

IMG_8690

W przypadku Barona Doktor podczas osłuchiwania zwrócił uwagę na szmery oskrzelowe – lekkie rzężenie, które wymagają obserwacji. Zachowanie Barona nie odbiega od normy, ale wykonamy kontrolne RTG klatki piersiowej. Baron ma też złuszczenie na uszach, ale to najprawdopodobniej efekt przebytych stanaów zapalnych – dla pewności wskazanie do pobrania zeskrobiny. Waga – 5,500.

IMG_8742

Cha-cha zrobiła nam wczoraj kolejną niespodziankę. Mieliśmy zakończyć leczenie i odstawić penicylinę, ale u Cha-chy pojawił się kolejny ropień, niewidoczny gołym okiem ropień między łopatkami. Typowy ropień przerzutowy. Podczas zabiegu okazało się, że obok niego w tkankach były kolejny. Doktor wszystko usunął, a co będzie dalej? Mamy nadzieję, że to się jednak w końcu zatrzyma…

IMG_8671

Cha-cha wszystko zniosła bardzo dzielnie i tak jak po zabiegu oczyszczania kości głowy (to był zabieg na dokładkę w dniu zabiegu Pasikonika w sierpniu), teraz również czuje się bardzo dobrze. Przynajmniej ona się nie przejmuje.

Crystal wizytę kontrolną zaliczyła bez zastrzeżeń.

IMG_8695

Floryda wczoraj wciąż nie do końca nam się podobała, dlatego chcąc się upewnić, że nic nie przeoczyliśmy, zabraliśmy ją na RTG. RTG łapy nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Badanie kliniczne również. Oko też w zasadzie już wróciło do normy. Podsumowując, wszystko w porządku.

IMG_8706

IMG_8721

IMG_8714

W związku Boskich to Boski lubi być jednak cały czas w centrum uwagi. Wczoraj zrobiliśmy u niego RTG. Efekt? Boski ma w kości szczęki ząb – siekacz mu odrósł i w całości znajduje się w kości – na zewnątrz nic nie widać. To najgorszy scenariusz z możliwych. Musimy zrobić z tym porządek, szczególnie że ten ząb może cały czas drażnić oko, ale taki zabieg jest bardzo inwazyjny i bardzo niebezpieczny.

U Fokstrota badanie kontrolne przebiegło bez zastrzeżeń. Zdrowy chłopak. Waga – 3,650 kg.

IMG_8703

U Fruczka występuje lekka tkliwość krtani/tchawicy. Poza tym bez większych zmian. Cd. leczenia. RTG głowy, które zostało wczoraj wykonane Doktor oceni podczas najbliższej wizyty (o północy nie było już na to energii…). Waga – 2,000 kg.

IMG_8765

Hrabia – stan zdrowia prawidłowy. Po wszystkim pozostały tylko niewidoczne blizny. Koniec leczenia penicyliną. Waga – 2,650 kg.

IMG_8699

U Hambre w wynikach krwi są podwyższone wskaźniki wątrobowe, obniżone krwinki czerwone, hemoglobina i hematokryt oraz oczywiście mocno podwyższona kinaza kreatynowa. To oznacza cd. leczenia wątroby – ornipuralu, wprowadzenie witaminy B12 oraz serii melovemu, chociaż z uwagi na łapę Hambre już otrzymuje melovem. Niestety w poniedziałek Doktor musi rozciąć zmianę na łapie (efekt odleżyn), ponieważ gromadzi się w niej niewielka ilość ropy, a rana jest zbyt mała do oczyszczania.

IMG_8447

Jotaro ma lekką tkliwość krtani/tchawicy. W j. nosowej czysto, a u niej już walczyliśmy z katarem w przeszłości. Oskrzela i płuca czyste. Leczenie – draxxin i wit. C. Górne zęby policzkowe mają delikatnie zaostrzone krawędzie – do obserwacji, ale nic szczególnego. Budowa ciała prawidłowa. Jak na to wszystko, co przeszła/przeszliśmy nie jest źle. Waga – 1,400 kg.

IMG_8684

Jaya ma lekko wypukłe oczy i zaczerwienione spojówki, ale to u niej standard. Z uwagi na niewielki wypływ z lewego oka istnieje jednak wskazanie do kontrolnego RTG głowy. W j. brzusznej bez zastrzeżeń. Waga – 1,250 kg.

IMG_8686

Kapiszonek (jeden z młodzieńców z ostatniej interwencji) czuje się dobrze. Jego uszy są wciąż zabarwione na żółto, ale brak dodatkowych objawów wskazujących na stan żółtaczkowy. W badaniu klinicznym stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń. Waga -2,650 kg, a było 2,050 kg.

IMG_8747

U małej Kea odbyła się wczoraj korekta dolnych zębów policzkowych po prawej stronie oraz udrożnienie prawego kanalika łzowego. Niestety na RTG widać przejaśnienia przy korzeniach siekaczy – do obserwacji pod kątem ewentualnego ropnia. Waga – 950 gramów.

IMG_8738

Mimi – stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń. Koniec leczenia penicyliną. Panna śmiga na swoich trzech łapach jak szalona. Waga – 1,150 kg czyli bez zmian. Drobna, ale stabilna.

IMG_8687

Mookie został wczoraj wykastrowany. Waga – 2,050 kg.

IMG_8760

Munia została wczoraj zaszczepiona na pomór i myxomatozę. Kontrolę po kastracji zaliczyła bez zarzutu, w tej chwili jest też czysto w j. ustnej, a dla przypomnienia Munia trafiła do nas na początku października z ropą w j. ustnej, co skończyło się zabiegiem usunięcia części zębów i długim leczeniem.

IMG_8755

U Neutronka na RTG widać bardzo wyraźne skrócenie trzonu kości biodrowej lewej, tylnej łapy – efekt stare złamania szyjki udowej w bardzo młodym wieku albo wada genetyczna, z tym że konieczne jest wykonanie dodatkowego RTG, obejmującego staw biodrowy w pozycji bocznej. Zmiany tkankowe w łapie mogą być wtórne do złamania – mogły się tworzyć, tworzyć i pojawić. Sprawa jest o tyle ciekawa, że do soboty 3 tygodnie wstecz u małego nie było widać jakichkolwiek problemów z łapami, a teraz Neutronek też porusza się dobrze. Cd. leczenia. Waga – 1,350 kg.

IMG_8737

Quattro jest tydzień po zabiegu usunięcia ropnia przy kikucie macicy. Czuje się bardzo dobrze, ale występuje u niej zgrubienie między skórą, a mięśniami, które jednak na szczęście nie przechodzi do j. otrzewnej. Przy kikucie macicy bez zastrzeżeń. Cd. leczenia penicyliną. Waga – 3,850 kg.

IMG_8692

U małego Uno zęby policzkowe w niewielkim stopniu się krzywią, ale nie ma wskazania do korekty. Poza tym stan zdrowia bez zastrzeżeń. Waga – 1,200 kg.

IMG_8680

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*