Fotograficznie, Z życia Azylu

Niedziela (24.11.2019 r.)

24 listopada 2019

Weekend w Azylu minął dość spokojnie, a teraz czekamy już na jutrzejszą wizytę u Doktora.

Jutro Doktora odwiedzą również na pewno Amoren, Marmee i Riju. Czują się dobrze, ale martwi mnie skok Riju – z rany codziennie udaje się wycisnąć trochę wydzieliny, boję się też o kość, czy coś złego nie dzieje się z kolejnym palcem.

Gwiazdce bardzo mocno łzawi oko. Je papkę z miski, je też bardzo ładnie ze strzykawki, ale mieli pyszczkiem. Tak jak wspominałam w piątek podczas poniedziałkowej wizyty Gwiazdkę czeka zabieg/-i.

Neutronek zachowuje się dobrze, ale jutro Doktor zdecyduje co dalej z jego leczeniem. Być może przed wizytą uda się nam zrobić jeszcze RTG prawej, tylnej łapy.

Zastanawiam się co napisać o Hummi. Na pewno jest trochę lepiej. Dzisiaj w nocy zjadła trochę ziół, w ciągu dnia też, to na pewno różnica na plus w porównaniu z tym jak było. Bobki są różne, ale bez śluzu czy galarety. Karmienie rodi instant/karmą Dr Ziętka robi swoje i mam nadzieję, że jutro waga pokaże nieco więcej albo że przynajmniej nie będzie gorzej niż w czwartek. Niestety Hummi cały czas źle się porusza. Rozjeżdżają jej się przednie łapy, tylna nieco też. Z drugiej strony, kiedy ją karmię i dostaje leki potrafi stanąć na przednich łapach i utrzymać równowagę. Problemem jest na pewno to, że teraz ciężar ciała opiera się na jednej tylnej łapie, na której Hummi od początku miała zmiany pododermatitis – oczywiście nieporównanie mniejszej niż na prawej, ale jednak. Mimo, że Hummi jest całą dobę na miękkim podłożu, stan zapalny lewego skoku się pogłębia. Póki co pięta jest zaczerwieniona, ale będziemy ją dodatkowo zabezpieczać. Kolejny problem to rana po zabiegu. Obrzęk to jedno, trudno się dziwić, że jest, ale dzisiaj wieczorem zauważyłam, że gromadzi się w niej ropę – 1 szew jest usunięty, ponieważ gromadziły się tam płyny, na szczęście jest usunięty, bo dzięki temu była możliwość oczyszczenia. I to wieczorne odkrycie bardzo mnie dzisiaj zmartwiło…

Jedno jest pewne. Nie wiem czy można sobie wyobrazić bardziej cierpliwą pacjentkę. Hummi codziennie dostaje całą serię zastrzyków i leków doustnie. Do tego karmienie kilka razy dziennie. Opatrunek na łapie. Czyszczenie ran. Tak jak wtedy, kiedy Hummi do nas trafiła, dzisiaj również pozwala ze sobą zrobić wszystko. Wszystko mogę z nią zrobić sama i …nie trzeba jej przepraszać za naruszenie nietykalności cielesnej, tak jak Pasikonika, któremu za wszystko należy się wynagrodzenie w postaci żurawinki (ale cóż, tak go wychowaliśmy…). Hummi jest aniołem i tak bardzo bym chciała, żeby teraz nadszedł czas stabilizacji, a potem powrotu do tych najlepszych dni.

***

Czekaliście na nie? Bo my bardzo 😊 Pragniemy zacząć styczeń 2020 z Florydą lub Boskim 

Za momencik będą, ale już można zamawiać. Kalendarze z Azylantami – jedyne z takimi pięknymi ilustracjami i zadowolonymi królikami na wybiegu! To dzieło prawdziwej artystyki Mruff 

Jak zamówić kalendarze? Należy wysłać maila do Magdy na adres: fundacja@azyl.torun.pl, która prześle dane do przelewu. W mailu najlepiej od razu podać adres do wysyłki i telefon dla kuriera (obowiązkowo). Tytuł maila: kalendarz 2020 też będzie pomocny 

Ceny kalendarzy przedstawiają się następująco:
kalendarz z ilustracjami: 40 zł + 10 zł wysyłka (wysyłka na osobne konto)
kalendarz ze zdjęciami: 40 zł + 10 zł wysyłka (na osobne konto)
komplet kalendarz ze zdjęciami + kalendarz z ilustracjami: 70 zł + 10 zł wysyłka (na osobne konto)

Kalendarze są w formacie ściennym 30×40 cm.

Kalendarze można też będzie odebrać osobiście w Domu Królika lub dołączyć do paczki w Bunny Expert (po wcześniejszym ustaleniu z Magdą i Bunny Expert) – wtedy pomijacie koszt wysyłki.

ilustracje

76688983_3260583424015885_5164648360409300992_n

…świat się kończy, Królowa w słodkim wydaniu z wstążeczką przy szyi…

zdjęcia

78165168_3260583410682553_5812948488052277248_n

spróbuj coś zjeść człowieku z Pasikonikiem obok…

naprawdę nie dasz mi tego tosta?! 

IMG_8208

jak tak możesz…

IMG_8232

dobra, żurawinka zamiast tosta może być!

IMG_8238

dziękujemy za wsparcie ❤️

IMG_8127

IMG_7789

IMG_7538

IMG_7554

w ostatnim czasie w hurtowniach nie było nefrocrillu – leku stosowanego u królików z problemami nerkowymi

(obecnie Bruno, Świstak, Zazu), więc kiedy tylko się pojawił, zrobiliśmy zapasy, tak jak cardisure na serce…

IMG_7788

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*