Fotograficznie, Z życia Azylu

Środa (26.06.2019 r.)

26 czerwca 2019

W poniedziałek Bonbon miał echo serca. Z uwagi na to, w jakim tempie biło jego serce, badanie nie było łatwe, ale udało się i ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu nie wskazało na nieprawidłowości. To może oznaczać, że zachowanie Bonbona ma wyłącznie charakter stresowy, ale będziemy go pod tym względem obserwować i jeśli to będzie trwało dalej – powtarzało się za jakiś czas wykonamy u niego jeszcze jedno badanie, a dodatkowo RTG klatki piersiowej.

IMG_0351

Tak jak wczoraj wspomniałam, w niedzielę pod naszą opiekę trafiła nowa podopieczna – około roczna samica – Jolyne.

IMG_0334

W badaniu klinicznym stan zdrowia Jolyne nie budzi zastrzeżeń. Przed nami badania kału, szczepienia i oczywiście zabieg kastracji.

U Jotaro odczuwalny jest niedobór tkanki tłuszczowej. Ma też wyraźnie powiększoną macicę. Czeka ją taka procedura, jak każdego noweog podopiecznego Azylu.

IMG_0330

Kakyo ma problem z zębami – jak na tak młodego królika, na jakiego wygląda, poważny. 1. górny ząb policzkowy po lewej stronie jest znacznie przerośnięty, a przeciwległy do niego dolny ząb policzkowy niewielki – mocno wciśnięty. Poza tym zęby policzkowe po prawej stronie mają zaostrzone krawędzie i kwalifikują się do korekty.

IMG_0333

Kakyo przed zabiegiem kastracji czeka na pewno RTG głowy, aby ocenić stan wszystkich zębów.

Podczas poniedziałkowej wizyty u Doktora Kawaler otrzymał światło do wyjazdu do nowego domu…i z niego skorzystał, o czym poniżej!

IMG_0346

Pestek kontrolę u Doktora zaliczył na 5.

IMG_0339

Pikard kolejną kontrolę pozabiegową zaliczył bez zastrzeżeń. Jeśli nic się nie zmieni, jutro planujemy nadrobić zaległe szczepienie na pomór drugiego typu.

IMG_0344

***

Wszyscy pozabiegowi pacjenci z tego tygodnia czują się dobrze – Gaston, Grumpy, Ramoneska oraz Silver, a także najświeżsi pacjenci pozabiegowi Margherita i Przepiórka.

***

Jutro czeka nas długi wieczór u Doktora. Mamy bardzo dużo rzeczy w planach do zrealizowania.

***

W ostatnich dniach do nowych domów pojechali nasi bliźniacy Mopek i Mroczek – każdy z nich do pięknej damy, a także

Kawaler…i

Jo!

Dziękujemy za ich adopcję ❤️ Trzymamy bardzo mocno kciuki za zaprzyjaźnianie! Bądźcie szczęśliwi ❤️

Królowa pewnie nie będzie tęsknić za Jo (bo Królowa kocha siebie i Boskiego i na tym poprzestańmy),

ale za jest zadowolona z darów przekazanych przez nowych opiekunów Jo i serdecznie za nie dziękuje ❤️

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*