Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (15.06.2019 r.)

15 czerwca 2019

Sobota w Azylu minęła spokojnie, czyli jak zawsze aktywnie, ale bez komplikacji, a na Agrestowej bardzo aktywnie, o czym już jutro ❤️

Dzisiaj garść informacji z frontu od Doktora.

Na szczęście w czwartek stan Kubika poprawił się i już w czwartek rano było ok – okazało się, że Kubik miał problem z poidłem – w nocy z wtorku na środę musiało się zablokować, a przy takich temperaturach bardzo szybko może dojść do odwodnienia i gorszego samopoczucia. Kiedy Kubik dostał wodę w misce i wypił jej niemałą ilość, poczuł się lepiej i podczas wizyty u Doktora  wszystko było ok.

IMG_9373

Kubik wciąż ma pewną niedowagę, ale przytył na wadze 350 gramów od ostatniego ważenia. Niedługo kończymy podawanie orinipuralu, a we wtorek Kubika czeka kontrolne badanie krwi. Zobaczymy czy w wynikach są jakiekolwiek odstępstwa, które uzasadniałyby u Kubika niedowagę. Badanie kału u Kubika dało wynik ujemny.

W czwartek Kubik został zaszczepiony na pomór drugiego typu i tym samym ma już komplet szczepień. To dla nas absolutny priorytet.

W czwartek szczepienie na pomór drugiego typu zaliczyli również Cinder, Grumpy, Hana, Tartufi. Ich stan zdrowia na to pozwolił, chociaż zęby Grumpiego i Tartufiego mimo niedawnych korekt delikatnie mówiąc odbiegają od ideału i u chłopaków na pewno istnieje wskazanie do RTG głowy, a we wtorek wykonamy u nich kontrolne badanie krwi.

Cinder

IMG_9383

Grumpy

IMG_9380

Hana

IMG_9378

Tartufi

IMG_9029

W czwartek na pomór rhd2 zostali zaszczepieni również Letycja i małego Napoleon…, czyli króliki wyrzucone w Psim Parku obok schroniska. U nich i u Tartufiego odwróciliśmy kolejność szczepień i z uwagi na otwarcie wielodawkowej szczepionki najpierw zaszczepiliśmy na pomór rhd2, a 2 tygodnie będą szczepieni na pomór i myxomatozę.

Napoleon

IMG_9385

Letycja

IMG_9390

Ogólny stan zdrowia Letycji i małego Napoleona nie budzi zastrzeżeń, chociaż musieliśmy rozprawić się z ich przyjaciółmi – wszami.

W czwartek na pomór drugiego typu zaszczepiliśmy też Amalię, Belindę, Lancelota, Świstaka i Zazu.

Ze „starej” obsady szczepienia na pomór drugiego typu nie ma tylko 5 królików – Cecylka, Felicita, Pestek, Pikard i Ramoneska, poza tym wszyscy (poza Letycją i Napoleonem oraz Tartufim, o czym wyżej) mają komplet szczepień.

Celowo napisałam, że dotyczy to starej gwardii, ponieważ w weekend pod naszą opiekę trafiło 3 nowych podopiecznych, których dopiero w poniedziałek zbada Doktor, wykonamy u nich badanie kału etc.

Jutro przedstawimy Wam ich bliżej, ale w skrócie to uroczy chłopak z Olszyna i dwie dziewczyny z Poznania, zaniedbane, szczególnie jedna z nadwagą.

IMG_9414

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*