Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (28.05.2019 r.)

28 maja 2019

Cecylka jest młodą królikiem, ale już widać po niej zaniedbanie, którego wyrazem jest przede wszystkim niedożywienie. Poza tym ma mokry nos, na szczęście póki co bez kataru.

IMG_6975

Do Azylu oddano ją z powodu alergii dziecka. Oczywiście bez klatki, która z jakiegoś powodu została w domu. Oby nie dlatego, że postanowiono wymienić Cecylkę na nowy i lepszy egzemplarz.

Cecylka jest taka delikatna i…stłamszona.

Grumpy jest 7-letnim samcem. Został oddany z powodu alergii dziecka. Przynajmniej w ostatnim czasie mieszkał w kotłowni. Podejrzewamy, że przed oddaniem go do Azylu, zostało na szybko trochę ostrzyżony, czego efekt widać na zdjęciach.

IMG_7012

W przyszłości przy okazji kastracji czeka go na pewno korekta zębów policzkowych.

IMG_7008

IMG_7007

IMG_7002

IMG_6998

Póki co przed nami badanie kału i seria ornipuralu.

Kubik jest młodym samcem i jak to zwykle w takich przypadkach ma świerzb uszny. Poza tym musi zdecydowanie przybrać na wadze, ponieważ jego długi i chudy.

IMG_6944

Kubik został znaleziony na działkach w Pabianicach.

Silver trafił do nas ze sklepu zoologicznego w Poznaniu, do którego podobno został oddany przez byłego właściciela. Zęby policzkowe Silvera w tej chwili wyglądają dobrze, ale siekacze muszą zostać usunięte. Póki co zostały przycięte, a niedługo Silvera czeka zabieg.

IMG_6965

Przed wykonamy u niego jeszcze RTG głowy.

podobno przed przyjazdem do Azylu miał przycinane zęby…

IMG_6970

***

Amalka póki co uniknęła zabiegu. Kicha, ale po lewej stronie jest mniej ropy, a między okiem, a nosem nie czuć w tej chwili żadnego zgrubienia. Będziemy obserwować i reagować. Póki co cd. penicyliny.

IMG_7015

Lancome wizytę kontrolną (przedadopcyjną!) zaliczyła na 5.

IMG_6964

Lawrence czuje się bardzo dobrze. Osłuchowo nie jest perfekcyjny – tak jak w pełni zdrowy królik, tzn. słychać u niego pewne świsty, ale jest dobrze. W tej chwili nie ma żadnego stanu zapalnego oskrzeli czy płuc. Temperatura w normie. Gentamycynę odstawiliśmy, a przed nami cd. leczenia – marbovet i draxxin z wit. C.

IMG_6978

Pikard czuje się dobrze. Wczoraj Doktor poszerzył ranę pod żuchwą – było tam odrobinę ropy, i musimy ją codziennie otwierać i dodatkowo oczyszczać jodyną, ale ogólnie wygląda to dość dobrze. W j. ustnej w tej chwili nie ma żadnej ropy ani ziarniny. Jest….pusto – dosłownie i w przenośni.

IMG_6983

Yves Rocher nie pojechała co prawda na kontrolę przedadopcyjną, ale Doktor nie miał żadnych zastrzeżeń do jej stanu zdrowia.

IMG_6959

Nietoperz, Mopek oraz Mroczek mają za sobą zabiegi kastracji.

Dzisiaj pod naszą opiekę trafiło jeszcze 2 nowych podopiecznych – dziewczyny oddane przez sklep zoologiczny. Jutro przedstawimy Wam je bliżej.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*