Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (6.04.2019 r.)

6 kwietnia 2019

Już wczoraj wydawało się, że w kuwecie Pumby jest zbyt mało moczu. Dalsze obserwacje to potwierdziły. Być może powrócił problem z pęcherzem, oby. Pumba je, ale ogólnie ma mniejszy apetyt, co automatycznie przekłada się na problem z bobkami.

W poniedziałek Pumbę na pewno czeka kontrolne USG pęcherza i j. brzusznej i badanie krwi.

Boski jak to Boski, kiedy robi się cieplej, czuje się gorzej, co widać po jego aktywności na wybiegu. Boski zdecydowanie woli niższe temperatury niż dzisiaj czy wczoraj. W poniedziałek zabierzemy chłopaka na kontrolę do Doktora i zdecydujemy, czy w związku z tym nie wrócić do podawania cardisure 2 razy dziennie, a nie 1 raz dziennie jak w ostatnich miesiącach.

Amanita zaczęła dziwnie się poruszać. Ewidentnie ma jakiś problem z prawym skokiem. Jest mniej aktywna i dość często się pokłada. Poza tym je i bobkuje.

Besa i Norton to nasi nowi podopieczni.

Besa nie mogła dłużej przebywać w miejscu, które było jej domem, a Norton został podobno znaleziony w parku przy pl. Rapackiego w Toruniu.

IMG_1243

Besa wygląda na 2-3 letnią dziewczyną. Jest mocno pobudzona hormonalnie – ma powiększoną macicę i w jej przypadku kastracja musi odbyć się stosunkowo szybko.

Norton jest młodym chłopakiem. Ma zaostrzone krawędzie zębów, które przy okazji kastracji zostaną przypiłowane. Miejmy nadzieję, że przy prawidłowej diecie problem z zębami uda się wyeliminować.

IMG_1420

W poniedziałek Besę i Nortona czeka badanie kału.

W zeszłym tygodniu wykastrowali zostali Borowiaczek, Fancy, Louise, Nocek, a także w czwartek – Orzechówka i w piątek – Kurierka.

Fancy

IMG_1434

Nocek

IMG_1431

Orzechówka

IMG_1435

Armani szykuje się do wyjazdu do nowego domu – transport z Torunia do Wrocławia jest nadal poszukiwany! Wizytę kontrolną u Doktora Armani zaliczył na 5.

IMG_1430

Czwartkową kontrolę bez większych zastrzeżeń zaliczył również Pikard – w tej chwili przetoka po zabiegu usunięcia ropnia wygląda dobrze, dlatego wykorzystaliśmy to na zaszczepienie Pikarda na pomór i myxomatozę. Zobaczymy czy problem z ropą, skoro była już w kości, wróci w przyszłości.

IMG_1427

W przyszłym tygodniu kolejne zabiegi – u Gacka i u Karlika oraz kolejnych dziewczyn. W kolejnym zabieg u szanownego Tobiasa.

W najbliższym czasie czeka nas też zbiorowe szczepienie na pomór drugiego typu. Miejmy nadzieję, że w tym tygodniu dotrze dostawa hurtowej ilości szczepionek – na pewno przed Świętami chcemy załatwić ten temat.

IMG_1486

IMG_1373

IMG_1383

IMG_1539

IMG_1498

IMG_1452

IMG_1537

IMG_1503

Jutro przekażemy Wam informacje z frontu adopcyjnego ❤️

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*