Fotograficznie, Z życia Azylu

Środa (13.03.2019 r.)

13 marca 2019

U Gacka po leczeniu rogówka w prawym oku jest mniej zmętniała niż tydzień temu, ale widoczne jest wyraźne drzewkowate zapalenie rogówki, które jest najprawdopodobniej efektem częstych uszkodzeń. Poza tym z kanalika łzowego wciąż wydostaje się ropna wydzielina i konieczne jest wykonanie RTG głowy. Udrożnienie kanalika łzowego będzie konieczne, pytanie tylko jak wyglądają korzenie zębów.

IMG_9568

Póki co kontynuujemy antybiotyk i corneregel, a wkrótce u Gacka wprowadzimy również optimmune.

Problem z Karlikiem jest jeszcze większy. U Karlika mimo leczenia i nawilżania utrzymuje się ropny wysięk z obu oczu. Wykonany w poniedziałek u Karlika test Schirmera potwierdził, że Karlik ma zespół suchego oka – standardowo oko powinno produkować 14-15 mm łez/1 min., a u Karlika to jest 6 mm łez/1 min.

IMG_9574

Do leczenia Karlika musimy wprowadzić sztuczne łzy, podawane kilka razy dziennie – dożywotnio? Być może z czasem do jego leczenia wprowadzimy też optimmune, tak samo jak u Gacka, ale optimmune jest lekiem immunosupresyjnym i nie może być stosowany dopóki rogówka nie jest w pełni zagojona.

U Karlika również tak jak u Gacka wykonamy RTG głowy.

Agrafka, Opolanka i Tara wizytę pozabiegową zaliczyły bez zastrzeżeń – wszystko w normie.

Agrafka

IMG_9541

Opolanka

IMG_9547

Tara

IMG_9549

Shira jest w bardzo dobrej kondycji i liczymy na to, że w sobotę uda nam się ją bez przeszkód zaszczepić. I jeszcze jedno. Shira jak już ruszyła z wagą i przekroczyła wagę 3,400 kg, poszła na całość i dzisiaj waży 3,850 kg, a my jesteśmy tym usatysfakcjonowani!

IMG_9440

Snowflake kontrolę u Doktora zaliczyła na 5.

IMG_9561

U Umbry 2 tygodnie po zabiegu jest zgrubienie przy kikucie macicy, dlatego profilaktycznie wprowadziliśmy u niej w poniedziałek penicylinę.

IMG_9546

Calisto nie kicha, ma też czystą krtań/tchawicę. Oskrzela noszą w sobie ślady przebytych zmian pozapalnych, ale u Calisto tak jest od zawsze. U Calisto odstawiliśmy już oxytet i bardzo poważnie myślimy o jej szczepieniu. Teraz Calisto musi jeszcze wrócić pełny apetyt.

https://flic.kr/p/24oAiiT

Pikard jednak lubi być w centrum uwagi. W j. ustnej po zabiegu usunięcia zębów zarówno dolne, jak i górne zębodoły po lewej stronie ładnie się zagoiły. W j. ustnej nie ma ani ziarniny, ropy ani śliny. Chłopak całkiem ładnie je zioła i bobkuje. Niestety  nie może być zbyt dobrze. Podczas badania Doktor wyczuł przy żuchwie Pikarda niewielką zmianę przy kości po lewej stronie, której nie powinno być (zupełnie niewidoczną gołym okiem). Obawiamy się, że w kości mimo wszystko jest ropa i zaraz przy żuchwie pojawi się ropień – najbliższe dni pokażą, jak będzie.

IMG_9564

Podsumowując, Pikard do dalszej obserwacji.

Otton wizytę pozabiegową u Doktora zaliczył na 5.

IMG_9578

Jutro wieczorem jesteśmy u Doktora, a na kontrolę pojadą m.in. Pumba (czeka go badanie USG pęcherza, ale mam nadzieję na pozytywne wieści) i Thelma.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*