Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (1.02.2019 r.)

1 lutego 2019

Abisynię w poniedziałek czeka laparotomia. Obrzęk wokół kikuta macicy nadal się utrzymuje, a u Abisynii widać pewien dyskomfort nawet, kiedy leży. Poza tym Abisynia ma średni apetyt i musi dostawać leki na pobudzenie perystaltyki jelit. Miejmy nadzieję, że poniedziałek przyniesie nam pozytywną zmianę.

IMG_7061

Wczoraj Doktora odwiedziły nasze dziewczyny z interwencji w Gniewkowie – Alaskana i Kapella – dwie piękne albinoski, które znalazły domy tymczasowe u Michaliny i u Gabrysi.

IMG_7184

Alaskana pod czujnym okiem Michaliny boryka się z nawracającym katarem, a Kapella nie przysparza żadnych problemów zdrowotnych, chociaż musi odrobinę wzmocnić swoje tyłobrzusze przy pomocy rodi.

Michalina i Gabrysia ❤️

Dumbo już jutro (ups, to już po niespodziance) wieczorem opuści Azyl i wyruszy do wielkiego świata 🐇

IMG_7178

Kontrolą przedadopcyjną zaliczył na 5. Odkąd do nas trafił przytył ponad 1 kg, jego łapa zrosła się, a Dumbo mimo niestabilności rzepek, radzi sobie super. Podsumowując, Dumbo po renowacji może zacząć nowy etap w swoim życiu.

Kevina w poniedziałek czeka zabieg usunięcia zmiany, o której wspominałam ostatnio. Nie jest to typowy ropień – przynajmniej na to wskazuje punkcja, a zmiana po kilku dniach antybiotykoterapii i podawania jadu z tarantuli lepiej się uformowała, ale chcemy się jej jak najszybciej pozbyć.

IMG_7186

Kevin robi dość małe bobki i trochę grymasi z jedzeniem, ale za to humor ma bardzo dobry. Cudny z niego chłopak.

Liryka kontrolę pozabiegową u Doktora zaliczyła na 5. Oko po udrażnianiu kanalika łzowego wygląda bardzo dobrze i możemy odstawić już antybiotyk miejscowy.

IMG_7159

Nówka czuje się dość dobrze, ale tak jak pisałam ostatnio, Nówka znajduje się na liście zabiegowej – przed nami zabieg usunięcia 1 albo 2 zębów policzkowych. Oko dzięki antybiotykowy wygląda lepiej, ale udrażnianie kanalika nas nie ominie.

IMG_7167

Pikard bez zmian. Dość ładnie je zioła, robi bardzo małe bobki, ale za to w dość rozsądnej ilości i czeka na zabieg. W j. ustnej nie nastąpił żaden cud. W przyszłym tygodniu u Pikarda skończymy terapię ornipuralem, a w kolejnym tygodniu chłopaka czeka zabieg.

IMG_7182

Shira przeszła wczoraj zabieg usunięcia dość dużej zmiany w tkance podskórnej/na mięśniach. Dzięki penicylinie u Shiry nie zdążył rozwinąć się klasyczny ropień, ale wśród zmienionych tkanek był już mały, ropny zalążek.

IMG_7176

Po zabiegu Shira czuje się dość dobrze.

Telimena kontrolę pozabiegową u Doktora zaliczyła bez większych zastrzeżeń. Prawe oko po zabiegu udrażniania kanalika łzowego wygląda dość dobrze i nieznacznie różni się od lewego. Z uwagi na to, że u Telimeny mamy do czynienia ze zwapnieniem kanalika łzowego, problem z okiem może wracać, ale taki będzie już urok Telimeny i nie będziemy z tego powodu panikować. Telimena jest już starszym królem, więc ma prawo mieć pewne problemy zdrowotne, a najważniejsze jest to, że obraz RTG zębów policzkowych nie wygląda źle.

IMG_7162

Po kastracji wszystko ok.

Dzisiaj zabieg kastracji i korekty zębów został przeprowadzony u naszej małej Melasy.

Chociaż w każdym tygodniu wykonujemy kilka różnych zabiegów, na liście zabiegowej (obejmującej tylko zabiegi stomatologiczne, pomijając inne zabiegi takie, jak wspomniane u Abisynii czy Kevina oraz zabiegi kastracji), którą musimy ogarnąć w najbliższym czasie wciaż widnieją: Amalia, Boski, Brie (w DT u Oli ❤️), Marshall, Navarra (w DT u Marysi ❤️), Nówka, Pikard i Tobias. W sumie jest na niej również Coccolino i Fobias w kontekście zbliżających się korekt zębów, ale to już drobiazg. Podsumowując, w Azylu zawsze jak na froncie.

DSC08634

DSC08623

DSC08629

DSC08631

DSC08655

DSC08639

DSC08643

DSC08678

DSC08675

DSC08687

DSC08658

DSC08706

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*