Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (15.12.2018 r.)

16 grudnia 2018

Auriga, Epika i Tiffany zostały w czwartek zaszczepione na pomór drugiego typu rhd2, co oznacza, że mają już komplet szczepień.

Tiffany

IMG_3779

Stan zdrowia dziewczyn nie budzi obecnie zastrzeżeń, chociaż Auriga jest królikiem o dość drobnej budowie i w przeszłości pojawiał się u niej problem z lekkim łzawieniem oka. Na początku stycznia Aurigę i Epikę czeka zabieg kastracji. Tiffany ma to już za sobą.

Auriga

IMG_3776

Epika

IMG_3781

Jak już zapewne wiecie w naszego profilu na fb Fobias w czwartek przeszedł korektę zębów policzkowych, które były bardzo zaostrzone i wbijały się w język.

IMG_3800

Apetyt Fobiasa wciąż nie jest rewelacyjny, ale przy odpowiedniej stymulacji bobki są coraz lepsze. Teraz musi być po prostu lepiej. Co istotne przed nami jeszcze kilka dawek ornipuralu.

Gabbana po zabiegu kastracji czuje się bardzo dobrze. Świetny z niego chłopak i taki kochany…- już po kastracji 🐰

IMG_3787

Havana po zabiegu kastracji czuje się bardzo dobrze. Utrzymuje prawidłową masę ciała, co cieszy nas tym bardziej, że dość długo miała niedowagę – była leczona z powodu kokcydiozy i problemów z wątrobą. W czwartek u Havany pojawiło się łzawienie prawego oka – obrzęk spojówek z niewielką ilością ropy. Dzisiaj nie ma po tym już śladu, ale niewykluczone, że będziemy mieli problem z drożnością kanalika łzowego. Sprawa do obserwacji.

IMG_3773

Wstępnie w czwartek chcieliśmy zaszczepić Komisarza na pomór drugiego typu rhd2, ale podczas pobytu w gabinecie 2-3 razy kichnął. Podczas badania Doktor nie znalazł u Komisarza niczego niepokojącego – j. nosowa, krtań/tchawica, oskrzela/płuca, ale nie chcieliśmy ryzykować. Komisarz dostał w czwartek lydium na podwyższenie odporności. Na szczęście wydaje się, że to było wystarczające i wkrótce będziemy mogli wrócić do tematu szczepienia.

IMG_3792

Poza tym Komisarz jest w bardzo dobrej formie. Odkąd do nas przybył bardzo ładnie przybrał na wadze – nie ma już dużego brzucha i wystającego kręgosłupa. Odpowiednie żywienie i terapia ornipuralem na pewno bardzo mu pomogły.

Lenora najprawdopodobniej w poniedziałek czeka zabieg stomatologiczny usunięcia części zębów. Niestety nawet przy zwykłym badaniu zęby Lenora wyglądają coraz gorzej i jeśli nie zrobimy z nimi porządku (pewnie Lenora czeka niejedna ingerencja stomatologiczna) pojawienie się ropni będzie wyłącznie kwestią niedługiego czasu. Zobaczymy też czy po zabiegu uspokoi się problem z prawym uchem.

IMG_3795

Waga Lenora – 100 gramów więcej. Życie Lenora i Coccolino bez karm ratunkowych byłoby smutne…i chude.

Coccolino czuje się dobrze, ale w styczniu również u niego musimy wykonać kontrolne RTG głowy.

IMG_3799

Miodunka kontrolę pozabiegową zaliczyła na 5.

IMG_3805

W bardzo dobrej formie jest również Snowflake, która tak jak Miodunka ma za sobą zabieg kastracji.

IMG_3809

Niezwykle cieszy nas też kondycja Szwedki, która tydzień po zabiegu usunięcia górnych i dolnych zębów po prawej stronie czuje się naprawdę wyjątkowo dobrze. Je przede wszystkim granulat profibre i papki z rodi, ale nie trzeba jej dokarmiać. Trzyma też bardzo ładną masę ciała – niezmiennie aż 700 gramów więcej niż w chwili przyjazdu do Polski.

IMG_3815

Sobota w Azylu minęła spokojnie, a my zameldujemy się na blogu jeszcze dzisiaj wieczorem.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*