Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (28.12.2018 r.)

28 grudnia 2018

Wczoraj wieczorem poproszono nas o pomoc dla królika i 2 szynszyli odebranych w wyniku interwencji, dotyczącej przede wszystkim zwierząt gospodarskich. Nie wiemy nic więcej na temat samej interwencji oraz warunków, w jakich przebywały zwierzęta.

Około 1 nocy ekipa przyjechała do Azylu. Mirella ❤️

Królik – samiec jest wychudzony. Ma dość duży pusty brzuch i wyczuwalne wszystkie kości. Na szczęście chłopak jadł nocy jadł siani i zioła, w ciągu dnia pojawiły się też bobki – bardzo duży, nienaturalnie duże jak na takiego królika, bobki, które spotyka się, kiedy pochłaniany pokarm nie jest w pełni przyswajany.

IMG_5098

U Pana Królika już dzisiaj weszliśmy z ornipuralem, chłopaka czeka też oczywiście wizyta u Doktora i na pewno badanie krwi.

IMG_5105

Razem z królem pod naszą opiekę trafiły 2 szynszyle – im również nie mogłyśmy odmówić pomocy. Dla naszych szynszyli szukamy transportu z Torunia do Poznania ❤️

IMG_5108

IMG_5113

Jo w ciągu zaledwie 7 dni przybrała na wadze 800 dag. Również Laurie i  Marmee wczoraj zrobili na Doktorze ogromne wrażenie na plus. W przyszłym tygodniu na kontrolę pojadą również Amy, Beth i Lawrence.

Jo

IMG_5051

Marmee

IMG_5045

Tydzień temu Amalia przeszła zabieg korekty zębów i usunięcia jednego górnego zęba policzkowego po lewej stronie. Niestety to nie rozwiązało problemu. Amalia zaczęła się ślinić. Wczoraj okazało się, że schudła kolejne 10 dag i waży obecnie 1,400 kg – w najgorszym momencie ważyła 1,050 kg, a w ostatnich miesiącach aż 1,600-1,650 kg. W j. ustnej pojawiło się dużo śliny, a spod górnych zębów policzkowych po lewej stronie zaczęła wychodzić ropa.

IMG_5083

Przez wiele miesięcy od kwietnia do września walczyliśmy u Amalii z mnogimi ropniami przy żuchwie po lewej stronie. Amalia przeszła kilka zabiegów i udało się ją wyprowadzić na prostą. Niestety genów i nie oszukamy i teraz nadszedł czas na zrobienie porządku z zębami szczęki.

Wczoraj do leczenia Amalii wprowadziliśmy antybiotyk i lek przeciwbólowy, a wraz z początkiem roku Amalkę czeka zabieg stomatologiczny.

U Bohemii utrzymuje się niewielki odczyn przy mięśniach po zabiegu kastracji, dlatego u małej utrzymujemy podawanie penicyliny. W przyszły czwartek Bohemię czeka kolejna kontrola. Poza zgrubieniem Bohemia czuje się bardzo dobrze i jej stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń.

IMG_5061

Dumbo otrzymał wczoraj od Doktora zielone światło do zmiany klatki na większą. Może też zacząć biegać. Łapa Dumbo zrosła się. Teraz chłopak musi wyrobić sobie mięśnie. Cały czas ma dość delikatną budowę, ale i tak waży 250 gramów więcej niż w chwili przyjęcia do Azylu.

IMG_5076

Dumbo może rozstać się już też z lekiem przeciwbólowym i lekiem na wzmocnienie kości.

Doktor był wczoraj bardzo zadowolony ze stanu zdrowia Glamour, która kilka tygodni temu przeszła zabieg kastracji.

IMG_5059

Nairobi, Chanel oraz Sephora kontrole pozabiegowe zaliczyły bez zarzutu.

Chanel

IMG_5068

Nairobi

IMG_5057

Sephora

IMG_5064

Ofelię w styczniu czeka długooczekiwany zabieg kastracji, który musi zostać połączony z plastyką warg sromowych. Ofelia ma duże zmiany po przebytej kile i co jakiś czas pojawią się z tego powodu problemy – otarcia/ krwawienie. Tak jest również i teraz.

IMG_5081

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*