Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (20.11.2018 r.)

20 listopada 2018

Dożynka badanie kontrolne po zeszłotygodniowym zabiegu kastracji zaliczyła na 5.

IMG_2166

Również Elipsa i Różniczka wizytę kontrolną u Doktora zaliczyły na 5. U Różniczki zniknęło zgrubienie, które dość długo utrzymywało się po zabiegu w miejscu szycia.

Elipsa

IMG_2152

Różniczka

IMG_2157

Marshall wyszedł zwycięsko z urazu powieki, ale dla równowagi mamy niedrożny kanalik łzowy również w tym „dobrym” dotychczas oku.

IMG_2162

Belinda i Lancelot zostali wczoraj zaszczepieni na pomór i myxomatozę.

Belinda po zabiegu usunięcia dwóch, bardzo dużych ropni 2 miesiące temu jest okazem zdrowia – odpukać, ale biorąc pod uwagę wszystko co w życiu przeszła, to mały terminator.

IMG_2180

Lancelot również jest w świetnej formie. Zachowania Belindy nie da się głośno komentować, bo dla niej duża kartonorka to zabawka na kilka dni (mamy abonament na kartonorki w bunnyexpert ❤️), a na kartonorce się nie kończy, ale tworzą z Lancelotem bardzo zgrany, kochający się duet.

IMG_2182

Zabieg Tobiasa odbędzie się w czwartek. W czwartek zabieg stomatologiczny czeka również najprawdopodobniej Coccolino albo Lenora. W kolejnych dniach Boskiego i Turystykę. Wczoraj Boski, Jinx (w DT u Arka i Ilony), Lenor i Coccolino wybrali się wspólnie na RTG. Jutro napiszę na ten temat więcej.

W temacie królików stomatologicznych dzisiaj chciałabym przypomnieć 2 naszych starych, azylowych podopiecznych.

Jeż trafił do nas w sierpniu 2014 r. z ropniami przy żuchwie, które silnie zniekształciły kość. W wyniku zabiegów stracił siekacze i część zębów policzkowych. Po długim leczeniu ropę udało się zwalczyć. Ostatni zabieg odbył się 2-3 lata temu, a Jeżyk funkcjonuje bez zarzutu.

IMG_2188

Bella przyjechała do nas 2 lata temu z wyrokiem: eutanazja z powodu mnogich ropni żuchwy. Ważyła 1 kg. Leczenie stosowane u poprzedniego lekarza wet. nie sprawdziło się, co więcej okazało się, że w przypadku kilku rzekomo usuniętych zębów, mieliśmy do czynienia z…usunięciem koron i pozostawieniem korzeni. Bella nie ma żadnego zęba policzkowego. Waży 1,600 kg. Od 1,5 roku pojawia się u Doktora w ramach kontroli. Je jak opętana, a jej siekacze to niszczarka.

IMG_2189

Króliki stomatologiczne to bardzo trudni pacjenci, ale wiemy najlepiej, że istnieją skuteczne sposoby na to, aby je leczyć i zapewniać im życie w wysokim standardzie.

***

Skoro Azylanci nie mogą wyjść na wybieg zewnętrzny i tam korzystać z piaskownicy, piaskownica pojawiła się w Azylu. Reakcja towarzystwa? Euforia. Podczas dyżurów znajduje się w centrum uwagi i chyba trzeba będzie zorganizować drugą. Tarzanie się, kopanie nor, piruety w powietrzu, a nawet plażing. Mała rzecz, a cieszy. Piaskownica bardzo spodobała się też Flori, która spędza w niej dość dużo czasu.

IMG_2201

Tuli wróciła do Azylu, czyli do domu, bo dla niej Azyl to dom. Powrót dobrze jej zrobił. Jest Flori i Boski. Wspólne jedzenie – tak, tak, Tuli zaczęła jeść też rodi basic, jest legowisko w pudle z pelletem. Tuli cały czas jest dodatkowo dokarmiania ze strzykawki, ale oby jadła też jak najwięcej sama.

IMG_2225

IMG_2224

IMG_2208

IMG_2282

❤️

IMG_2296

IMG_2299

IMG_2306

bracia

IMG_2270

Calisto i Ofelia

IMG_2313

Havana

IMG_2266

Pani Lucyno, przykro nam, że w takich okolicznościach, ale bardzo dziękujemy za wsparcie naszych podopiecznych ❤️

IMG_2264

dobranoc!

IMG_2250

cdn.

1 Komentarz

  • Odpowiedź Wojtek 21 listopada 2018 at 11:08

    Jeszcze jakbyście wstawili Florydzie jej osobistą piaskownicę pod wannę…

  • Napisz komentarz

    *