Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (17.04.2018 r.)

17 kwietnia 2018

Jefferson przeszedł zabieg usunięcia dolnych zębów policzkowych po prawej stronie. W j. ustnej nie było ropy, ale pod zębami wręcz przeciwnie. Okazało się, że gałąź żuchwy na wysokości 1 i 2 zęba policzkowego była tak osłabiona drążącą ją ropą, że doszło do jej przerwania –  obraz RTG nie odzwierciedlał w pełni sytuacji. Zabieg był inwazyjny, a przed nami najgorsze – bardzo trudna rekonwalescencja (Jefferson nie będzie mógł gryźć) i w przyszłości kolejne zabiegi – również górne zęby Jeffersona również nadają się do ekstrakcji.

IMG_8124

Przed nami bardzo trudne dni i jeszcze przed nocą pierwsze karmienie.

Aktualizacja: Jefferson bardzo ładnie zjadł papkę ze strzykawki. Bez walki, z apetytem. Oby tak było dalej.

IMG_8158

Jeszcze wczoraj miałam nadzieję, że dzisiejsze informacje o Amalii będą lepsze niż ostatnio, ale niestety. W miejscu po usunięciu zębów policzkowych gromadzi się niewielka ilość ropy, ale po kilku dniach od zabiegu to nic nadzwyczajnego – zębodoły muszą się oczyścić. Przetoki po piątkowym są czyste – nie gromadzi się w nich ropa, ale…dzisiaj u Amalii pojawił się kolejny ropień. Początkowo wydawało się, że może mieć on połączenie z wcześniejszymi, ale wygląda na to, że tym razem jest związany z siekaczami, chociaż na RTG korzenie siekaczy Amalii nie wyglądały podejrzanie, korony też są w porządku. Co to oznacza?

IMG_8147

Dzisiaj oczyściliśmy nowy, jeszcze niewielki ropień pod siekaczami. W piątek podejmiemy decyzję o ewentualnym kolejnym zabiegu.

IMG_8131

Amalia trzyma dotychczasową wagę – mimo tak poważnego zabiegu, nie traci wagi, a gdyby było inaczej, niestety nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – ropa wyniszcza organizm, a u Amalii mimo jej młodego wieku znalazła sobie ujście w kilku punktach.

Pozytywne jest to, że ogólne samopoczucie Amalii jest na pewno lepsze. Sama podjada rodi, z niezadowoleniem przyjmuje karmienie, ale je toleruje i robi bardzo ładne bobki.

Tobias też nie ma się czym chwalić. Podczas wieczornego podawania leków wyczułam u Tobiasa dwa ropnie w okolicach prawego barku. Przy jednym był mały strupek, drugi ropień znajduje się dalej – wydaje się być otorbiony. Taka kolejna niespodzianka do kompletu wrażeń.

Poza tym Tobias bez zmian. Najprawdopodobniej w piątek Tobiasa czeka zabieg, pytanie co jeszcze się w nim kryje. Z drugiej strony trudno się temu dziwić, skoro ropa tak rozszalała się po  jego organizmie.

Grey – bez zmian. Korony zębów póki co po zeszłotygodniowej korekcie wyglądają ok (korzenie to inna historia), natomiast jutro poznamy wyniki jego krwi.

IMG_8134

Bizet – biorąc pod uwagę zeszłotygodniowy zabieg, jest w dobrej formie. W zębodołach znajduje się trochę ropy, ale tak jak już wspominałam powyżej to nic nadzwyczajnego. Bizet ma dość ładny apetyt, robi sporo bobków i trzyma bardzo ładną wagę – mimo problemów zdrowotnych, waga Bizeta cały czas jest taka sama.

IMG_8130

Ameryka i Kózka zaliczyły kontrole pozabiegowe. Po kastracji wszystko jest ok.

***

Dzisiaj pod naszą opiekę trafiła nowa podopieczna – wyrzucona na ulicę przez swoich na szczęście już byłych, niewątpliwie fantastycznych opiekunów.

IMG_8154

Miejmy nadzieję, że ta piękność nie ma żadnego ropnia, chociaż chyba zbyt mocno bym się nie zdziwiła (taki słaby żart).

***

W czwartek zgodnie z planem do Azylu trafią króliki z interwencji w Koninie. Pojedziemy po nie do Bytomia. Dzięki najlepszej ekipie remontowej, remont kwarantanny jest w zasadzie zakończony ❤ Musimy tylko jeszcze przywrócić kwarantannę do życia, poustawiać regały, przygotować klatki etc.

***

Przypominamy o naszej zbiórce na rzecz azylowych uszu – dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, będziemy też ogromnie wdzięczni za dalszą pomoc ❤ Niestety każdy kolejny dzień przynosi nam niespodzianki, a wszystko wskazuje na to, że będzie tylko lepiej i ciekawiej.

Belinda i Lancelot pozdrawiają 

IMG_8142

i prezentują swoje dzieło

jak widać Lancelot dostosował wejście do kartonorki do rozstawu swoich łap – czas zamówić kolejną 🐰

IMG_8122

cdn.

1 Komentarz

  • Odpowiedź Wojtek 19 kwietnia 2018 at 21:13

    Chłop się napracował żeby do kartonorki swobodnie wchodzić, to mu ją zastąpią nową i znowu będzie wykluczony. Przegwizdane.

  • Napisz komentarz

    *