Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (19.04.2018 r.)

19 kwietnia 2018

Dzisiaj pod opiekę Azylu trafili nowi podopieczni – 10 królików z interwencji w Koninie, które od prawie tygodnia czekały na nas bezpieczne w Bytomiu ❤

IMG_8196

Wśród naszych nowych podopiecznych królują kokcydioza, świerzbowiec i katar – w ciągu kilku minut po ich zakwaterowaniu w klatkach, namierzyłyśmy już 4 kichające króliki. U wszystkich zostało już wprowadzone częściowo leczenie, z całą pewnością najtrudniejsza będzie walka z katarem, ale miejmy nadzieję, że uda im się pomóc. W głowach mamy przypadek Ingo czy Tobiasa, wskazujące na pasterelozę, dlatego bardzo ważne jest zatrzymanie tych infekcji zanim się rozkręcą.

IMG_8200

IMG_8195

IMG_8189

Jutro przedstawimy Wam bliżej interwencyjne towarzystwo, które swoim przyjazdem zmobilizowało nas do ekspresowego remontu kwarantanny. Kiedy po raz pierwszy wspominałam o remoncie na blogu, zakładałam, że zrobimy go na spokojnie przed rozpoczęciem sezonu, ale chwilę później okazało się, że sezon już się rozpoczął. Nie było łatwo, ale dzięki naszej fantastycznej ekipie udało się. Jest czysto, ładnie i przytulnie (i zielono!). Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym to było możliwe❤

IMG_8211

IMG_8208

IMG_8204

Przed nami kolejne bardzo aktywne dni. Jutro czeka nas wizyta u weterynarza – kontrole – mam nadzieję, że uda się zaszczepić Aprylisa (chcemy to zrobić przed usuwaniem zębów), Ruperta oraz naszą nową podopieczną. Na wizytę pojadą również konińskie króliki Amalia, Ivar, Tobias oraz prawdopodobnie Jefferson (Amalia i Jefferson bez większych zmian, podajemy leki, karmimy etc.). Tobiasa czeka najprawdopodobniej zabieg usunięcia ropni, znajdujących się w okolicy łapy. Wieczorem postaram się zdać relację z wizyty. Grey również ma nowe informacje na temat swojego stanu zdrowia i biorąc pod uwagę wyniki krwi (powtórzone po 1,5 miesiąca), Grey nie ma się czym chwalić, wręcz przeciwnie.

Skoro o Tobiasie mowa – jak to powiedziałby doktor, Tobias to bohaterski królik. Pod powiekami gromadzi się tylko niewielka ilość ropy, dzięki temu dzisiaj rano po raz pierwszy zobaczyłam oczy Tobiasa – całkowicie zmętniałe, ale już niezalane ropą. Oby każdy dzień przynosił poprawę.

***

Kończą się nasze zapasy rodi care basic. Jak wiecie, Rodi zamawiamy w Niemczech w 25 kg workach. Taki worek przy obecnym zużyciu wystarcza maksymalnie na 3 tyg. Dla wielu podopiecznych Azylu rodi care to niezbędny element diety. Rodi to ratunek dla wszystkich chorych, niedożywionych królików, które trafiają pod opiekę Azylu, w tym dla Ivara oraz Tobiasa, a także dla innych przewlekle chorych królików, które bez rodi nie byłyby w stanie utrzymać prawidłowej wagi, w tym m.in. dla królików stomatologicznych – Amalii, Aprylisa, Boskiego, Greya, Jeffersona.

IMG_8167

Zbiórkę na rodi care basic jak zwykle prowadzi Ola, która sama zamawia dla nas ten drogocenny granulat. Aby dorzucić się na Rodi należy skontaktować się z Olą mailowo: olagrudziadz@wp.pl lub z nami w wiadomości prywatnej na naszym profilu fb. Chcemy zakupić przynajmniej 5 worki, a na zakup takiej ilości potrzebujemy 2150 zł. Niestety z uwagi na to, że obecnie jesteśmy w połowie ostatniego worka, sprawa jest bardzo pilna. Najpóźniej na początku tygodnia powinniśmy złożyć zamówienie.

 Floryda prosi o wsparcie dla swoich kumpli 🐰

DSC06714

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*