Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (30.03.2018 r.)

30 marca 2018

Badanie kału Harriet wykluczyło obecność kokcydiów albo innych pasożytów wewnętrznych. Harriet ma ładny apetyt, robi prawidłowe bobki, waży 10 dag mnie niż tydzień temu. Dzisiaj Harriet otrzymała 5. dawkę ornipuralu – przed nami jeszcze 2. Jej stan pozwolił nam na to, aby wczoraj ją zaszczepić.

IMG_7396

Edgar i Herman otrzymali wczoraj zielone światło do opuszczenia Azylu, a dzisiaj skorzystali ze sposobności i wyjechali 🐰

Herman

IMG_7393

Edgar

IMG_7385

Stan zdrowia chłopaków doktor ocenił jako bardzo dobry. Ich samopoczucie odpowiada też piękny wygląd.

Anthe i Daphnis, Fryderyk, Jefferson i Navarra zostali wczoraj zaszczepieni na pomór drugiego typu rhd2 – w ten sposób szczepienie na rhd2 czeka nas jeszcze tylko kilku podopiecznych Azylu. Na pomór i myxomatozę zaszczepiony jest 100% azylowego składu.

Anthe i Daphnis są w bardzo dobrej formie.

Po zabiegu u Anthe dość długo utrzymywał się obrzęk przy kikucie macicy, ale na szczęście nasze obawy udało się rozwiać. Zgrubienie jest już prawie niewyczuwalne i nie wymaga żadnej interwencji.

IMG_7412

Stan Daphnis nie budzi żadnych zastrzeżeń.

IMG_7414

Fryderyk został wczoraj zaszczepiony na rhd2. Teoretycznie jego stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, ma bardzo ładną budowę ciała, chociaż gdyby przytył jeszcze 20-25 dag byłoby idealnie. Wczoraj waga Fryderyka wskazała tylko 5 dag więcej, dlatego dla spokoju jeszcze się temu przyjrzymy.

IMG_7399

Jefferson bez zmian. Jak na pacjenta stomatologicznego przystało w przyszłym tygodniu wybiera się na RTG głowy i wtedy zdecydujemy co dalej. Póki co Jeffersona udało się zaopatrzyć w komplet szczepień.

IMG_7390

Galatea i Perdytea są królikami stomatologicznymi, ale po ostatnich zabiegach póki co nie wymagają ingerencji. 

Ostatnio w j. ustnej u Perdytei w miejscu po usunięciu zęba pojawiła się niewielka ilość ropy, dlatego wkrótce powtórzymy zdjęcie RTG głowy i zdecydujemy czy konieczna jest ekstrakcja kolejnych zębów. O ile zęby Perdytei po lewej stronie szczęki wyglądają dość dobrze, po prawej są duże i niekształtne. U Galatei do tej pory nie było konieczności ekstrakcji zębów, ale również wymaga szczególnej uwagi. 

Galatea

IMG_7408

Perdytea

IMG_7409

Navarra zakwalifikowała się wczoraj na szczepienie na rhd2, ponieważ jej stan zdrowia jest stabilny. Krtań/tchawica, oskrzela/płuca są czyste, co więcej wczoraj doktor nie dostrzegł wydzieliny ropnej nawet w głębi j. nosowej. Póki co u Navarry będziemy kontynuować terapię antybiotykową donosową.

IMG_7417

Po Świętach w planach mamy nie tylko zabiegi kastracji (na wtorek zaplanowaliśmy zabiegi u Harmonii i Wariacji – dziewczyny w końcu nadają się do tego, żeby przeprowadzić u nich zabiegi, na piątek u Ameryki etc.), ale również kolejne szczepienia na rhd2 i wycieczkę na RTG głowy z Jeffersonem, Perdyteą oraz Astrą i Navarrą – korony zębów u dziewczyn wyglądają bardzo dobrze, ale chcemy jeszcze dla pewności sprawdzić korzenie.

Wczoraj przy okazji wizyty u doktora mieliśmy okazję spotkać ekipę byłych podopiecznych Azylu. Wśród nich byli niedawni podopieczni Azylu jak berlińska Tebe, która 3 tygodnie temu pojechała do nowego domu i wczoraj odwiedziła nas w ramach rutynowej wizyty, ale również podopieczni sprzed kilku miesięcy – Fabia i Mazda oraz lat – FontNesca, Major, Welurka, którzy czasami pokonują setki km, aby znowu się z nami spotkać 🐰

Fabia (wraz z Mazdą)

przyjechała do nas z Konina

IMG_7379

Tak jak już wspomniałam dzisiaj do nowych domów pojechali Edgar oraz Herman – w tym miejscu ogromne podziękowania należą się opiekunce naszego brzozowskiego Wiednia, dzięki której panowie już dzisiaj mogli opuścić Azyl ❤

Zgodnie z planem do nowego domu w dniu dzisiejszym pojechała również kolejna berlińska dziewczyna – nasza cudowna Almatea.

***

I drobne wspomnienie z początku kwietnia zeszłego roku.

Na szczęście wokół dzieje się też wiele dobrego. Przetrwaliśmy jesień i zimę, nadeszła upragniona wiosna, a wiosną mimo wszystko jest lepiej.

pierwsze chwile na wybiegu

1 kwietnia 2017 r.

Niewiele rzeczy może tak poprawić humor jak rabbitterapia na azylowym wybiegu. Przed nami jeszcze dużo pracy zanim wybieg będzie się godnie prezentować (wszystko jest zaplanowane!), ale dzisiaj przy okazji prac porządkowych pierwsi podopieczni Azylu mogli poczuć wiosnę!

2.04.2017 r. 

Nachodzące Święta mają co prawda przypominać Boże Narodzenie, ale kto by się tym przejmował. Podobno od wtorku ma nadejść wiosna i tego się trzymamy, czyli od 3.04.2018 r. w planach mamy obrazki jak wyżej…(a jeśli nie, to mocno się zdenerwujemy).

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*